MIG 21 vyrazí na podzimní turné i s novým zpěvníkem

Vydáno 19.09.2016 | autor: redakce

Kapela MIG 21 se po letní sezóně vrací za svými fanoušky na klubovém turné Podzim 16. Během této šňůry odehraje 18 koncertů ve čtrnácti českých a moravských městech. Turné Podzim 16 odstartuje 6. října 2016 v Olomouci a uzavře se 3. prosince v Plzni. Součástí turné budu i dva brněnské a tři pražské koncerty.

MIG 21 vyrazí na podzimní turné i s novým zpěvníkem Mig 21 letos hráli i na Sázavafestu. Foto: Radim Hromádko

Pro podzimní část turné si kapela připravila pro fanoušky jednu mimořádnou novinku a tou je Zpěvník jejích nejoblíbenějších skladeb. "Nečekaná poptávka z řad pěvců od táborových ohňů, ale i od žactva a učitelů hudebních škol a jedné paní z Hořovic, nás přiměla, abychom vytvořili zpěvník jednadvaceti vybraných písník skupiny MIG 21," říká Jiří Macháček. Zpěvník bude k dispozici hned v několika podobách.

LIVE: Open air ve Výravě: Mig 21 už nebudou hulit, vystoupili i Wohnout a UDG

"Zpěvník přinášíme jak v tištěné formě, ale i ve formě webové aplikace. Ten pozoruhodný flek na pravé straně našeho plakátu není nic jiného než QR kód, který zájemcům pomůže náš zpěvník zcela zdarma stáhnout," dodává Jiří Macháček. Zpěvník bude obsahovat jak kytarovou, tak klavírní verzi písní, právě pro různé způsoby interpretace. Kapela připravila také ukázky možného pojetí svých písní ve formě takzvaných "audionáčmuchů". Co je tím přesně míněno.

vložte odkaz, text nemažte

"Chceme ukázat, jak by to asi mohlo znít, když se sejde kytarista, hráč na hřeben a zpěvák - může to být i jedna osoba - a otevře nebo otevřou si náš zpěvník," říkají Tomáš Polák a Jiří Macháček. Na webovou aplikaci se zájemci dostanou také prostřednictvím webových stránek kapely a v tištěné podobě bude zpěvník nabízen na koncertech nebo prostřednictvím e shopu. Digitální verze bude navíc obohacena o partituru mixu písní MIGu v úpravě pro velký dechový orchestr.

Přehled koncertů MIG 21 Podzim 16 tour
6. 10. Olomouc S Klub
8. 10. Ostrava Music Club Garage
14. 10. Mariánské Lázně Club na Rampě
15. 10. Jablonec Music Club Woko
21. 10. Pardubice ABC Klub
22. 10. Ústí nad Orlicí Kulturní dům Ústí nad Orlicí
2. - 3.11. Brno Fléda
4. 11. Zlín Fénix - Music club
11. 11. Jindřichův Hradec Kulturní centrum Jitka
12. 11. Písek Kulturní dům Písek
18. 11. Česká Lípa Kulturní dům Crystal
19. 11. Kadaň Kulturní zařízení Orfeum
22. 23. 24. 11. Praha Lucerna Music Bar
2. 12. Karlovy Vary Lidový dům
3. 12. Plzeň Kulturní dům Peklo

tz, jm, foto: Radim Hromádko, archiv kapely 

Témata: Mig 21, Jiří Macháček, zpěvník, koncerty, turné

zavřít