LIVE: Při koncertě Mig 21 létaly vzduchem kalhotky. Kapela nakazila fanoušky dobrou náladou

Vydáno 01.12.2017 | autor: Hana Bukáčková

Mig 21 jako každoročně, vlastně momentálně spíš půlročně, pobláznili na tři dny za sebou pražský Lucerna Music Bar. Jiří Macháček rozjel bujarou párty ve velkém stylu. V repertoáru krom starších osvědčených kousků nechyběly dvě novinky.

LIVE: Při koncertě Mig 21 létaly vzduchem kalhotky. Kapela nakazila fanoušky dobrou náladou LIVE: Při koncertě Mig 21 létaly vzduchem kalhotky. Kapela nakazila fanoušky dobrou náladou


MIG 21
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
30. 11. 2017

Možná by si každý řekl, že je v Praze "přemigováno", ale není tomu tak. Rok od roku je o ně čím dál větší zájem, třikrát do roka jim vyprodat pražský klub nestačilo, proto přidali jednou tolik koncertů. I když Mig 21 jedou de facto stále obdobnou show se stejnými hity, publikum nepřestávají bavit a nasycovat. Fanoušci jsou po nich, jejich humoru a nadsázce pořád lačnější.

FOTOREPORT: Mig 21 a vyprodaný Lucerna Music Bar ví, že Svoboda není levná věc

V čem nikdy nezklamou, je výtečná show bez velkých pozlátek, konfet či blikajících obrazovek, kterou má pod palcem hlavní aktér ansámblu a jeho nejznámější tvář Jiří Macháček. Ten po prvních taktech odhazuje stud a sako. Nejinak tomu bylo i při poslední letošní pražské zastávce turné pojmenované podle posledního singlu Svoboda není levná věc, kterým se přesně trefili do doby, kdy nám jako národu není zrovna nejlíp. Skladba odráží s nadhledem aktuální politickou a společenskou situaci.

VIDEO: Mig 21 zjistili, že Svoboda není levná věc

Kapela stojí na živočišnosti a živelnosti Macháčka, na vtipných textech, kterých je zpěvák výhradní autor, ale i na stabilních kvalitních muzikantských výkonech ostatních členů a netradiční vizuální podívané. Ta je umocněna zajímavou, ale okázalou dekorací, kterou obstarává Pavel Hrdlička s Tomášem Polákem a jeho synem. Samotný Hrdlička si vyšperkoval světýlky například svoji trumpetu.

Kdo by si myslel, že třetí večírek po sobě už budou Mig 21 vyždímaní, ten by se pletl, protože byli svěží, živelní a dobře naladěni. První polovina se nesla v pomalejším tempu, atmosféra gradovala s přibývajícími písničkami a publikum se dostalo patřičně do varu při ostřejším tempu, které obstaraly písně Snadné je žít, Chci ti říct, Slepic pírka. Při songu Kalhotky si sundej letěl rekordní počet spodního prádla, mezi dámským nechybělo z ironie ani pánské. Kluci by si zřejmě mohli s prádlem otevřít obchod

MIG 21 interview: Čím prdlejší píseň, tím větší hit

U některých písní zapracovali na nových aranžích, například u Vlajky vlají. Písničku navíc okořenili rozdáváním vlajek do prvních řad, které s nimi během songu patříčně mávaly. Koncert se samozřejmě neobešel bez několikanásobné mexické vlny a hlášky "I love you" s publikovým dovětkem "I fu*k you". Nechyběl již poměrně zavedený (pražský) host Matej Benko, který skupinu doprovázel po celou dobu na klávesy.

V repertoáru se objevily i dvě novinky, vedle zmíněné Svoboda není levná věc ještě měsíc stará Huráá!, která je pomalejšího ražení. Závěrem je třeba říci, že chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova nezklamala. Všechny nakazila dobrou náladou a zachovala si neporažené dekórum jedné z nejoblíbenějších klubových a festivalových kapel. 

Setlist: Na zotavenou, Skejt, Život je poušť, Malotraktorem, Karafiát, Žlutý dvojplošník, Petra a Gábina, Vlajky vlají, Jedině láska, Jaro, léto, podzim a zima, Huráá!, Jako F.B.I., Tančím, Kalhotky si sundej, Štěstí hejbe planetou, Máma se vrací,  Ho Ka He, Chci ti říct, Snadné je žít, Svoboda není levná věc, Slepic pírka, Mávej

Text: Hana Bukáčková, foto: Michal Ivanega

Témata: MIG 21, Jiří Macháček, Svoboda není lehká věc, Malotraktorem, Chci ti říct

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít