Režisér Trainspottingu chystá seriál o zběsilé kariéře Sex Pistols

Vydáno 15.01.2021 | autor: redakce

Danny Boyle, který natočil například kultovní snímek Trainspotting, chystá seriál o Steveu Jonesovi. Životopisná televizní řada v šesti epizodách popíše cestu kytaristy Sex Pistols z nuzných poměrů k mezinárodní slávě a pozdvižení, které vyvolalo album Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols.

Režisér Trainspottingu chystá seriál o zběsilé kariéře Sex Pistols Režisér Trainspottingu chystá seriál o zběsilé kariéře Sex Pistols

Manchesterský režisér Danny Boyle, jenž natočil snímky Trainspotting, Pláž, 28 dní poté a další, oznámil přípravy šestidílné televizní série inspirované pamětmi Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol. Ty vydal kytarista Steve Jones v roce 2018.

Punk po čtyřiceti letech - Johnny Rotten ze Sex Pistols velebí královnu a chce se kámošit s Trumpem

Televizní seriál zachytí Jonesovu životní cestu. Začne v kulisách sídliště sociálních bytů v západním Londýně, odkud se přesune na Kings Road do slavného obchodu s módou SEX, načež vyvrcholí mezinárodním pozdvižením, které vyvolalo divoké vystupování kapely a album Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols.

Frontmana Sex Pistols Johna Lydona ztvární Anson Boon, nezvladatelného Sida Viciouse zahraje Louis Partridge, v roli Paula Cooka bude bubnovat Jacob Slater, odkopnutého basáka ztvární Fabien Frankel.

red, foto: archiv iREPORT
Témata: Sex Pistols, Pistol, Steve Jones, John Lydon,  Danny Boyle, Trainspotting

zavřít