Sziget zveřejnil program hlavního pódia, láká na Hurts, Pink nebo Kasabian

Vydáno 25.07.2017 | autor: redakce

Maďarský festival Sziget doplnil program do finální podoby. Vedle světových hvězd, jako jsou Pink, Wiz Khalifa, Kasabian, The Chainsmokers a další, se nově na hlavním pódiu objeví i synthpopové duo HURTS. Od 9. do 16. srpna se budou slavit 25. narozeniny festivalu.

Sziget zveřejnil program hlavního pódia, láká na Hurts, Pink nebo Kasabian Sziget zveřejnil program hlavního pódia, láká na Hurts, Pink nebo Kasabian

Největším lákadlem jsou pro Szigeťany rozhodně koncerty hvězd, jako jsou PinkMacklemore & Ryan Lewis, Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers a stovky ďalších. Ale Sziget je mnohem víc, než jen hudební festival, nabízí světová vystoupení akrobatických cirkusů, taneční představení, pouliční divadla, diskuze, ale také uměleckou zónu s rozmanitými workshopy. Na své si na Szigetu přijdou i sportu chtiví nadšenci, pro ně bude připravena zóna pro sportovce. Ti, kteří dávají přednost odpočinku a festivalové pohodičce, se mohou zrelaxovat na Sziget pláži. Zdá se vám, že jsme toho vyjmenovali víc než dost? Věřte, že tohle je pouze zlomek toho, co vás na Szigetu čeká! Možností, co slyšet,vidět, zkusit a zažít, je nespočet.

Sziget zve na Pink, The Chainsmokers nebo Kasabian. Levnější lístky seženete do konce května

V programu se nově objevili  HURTS. Britské duo vystpuje zásadně velmi uhlazeně a v oblecích, je to narážka na doby, kdy jako nezaměstnaní obcházeli úřady práce. A aby neztratili důstojnost, nosili obleky. Jejich debutové album Happiness, obsahující například hity jako Wonderful Life nebo Better Than Love, se umístilo mezi deseti nejúspěšnějšími alby ve dvanácti evropských zemích a celosvětově se ho prodalo na 800 000 kopií. Na HURTS se můžete těšit v neděli¨13. srpna od 21:30 na hlavním pódiu.

vložte odkaz, text nemažte

Z České republiky to není do Budapešti daleko. Vzhledem k tomu, že celý festival trvá 7 dní, lze zakoupit i jednodenní či víkendovou variantu vstupenek Letošní novinkou jsou právě víkendové vstupenky, které zaručují tři dny plné koncertů a zábavy. Díky této možnosti ušetříte 25 eur. Od 1. srpna vstupenky zdražují, fanoušci tak mají posledních pár dní pořídit lístky výhodněji.

Program hlavního pódia:
9. srpen, středa: Pink, Billy Talent, Dubioza Kolektiv
10. srpen, čtvrtek: Wiz Khalifa, Biffy Clyro,  Jamie Cullum, Tom Odell11. srpen, pátek: Kasabian, PJ Harvey,  Mando Diao, Rudimental live
12. srpen, sobota: Macklemore & Ryan Lewis, Ria Ora, Clean Bandit,
13. srpen, neděle: The Chainsmokers, Hurts, Metronomy, White Lies
14. srpen, pondělí: Major Lazer, George Ezra, Glass Animals, Two Door Cinema Club,
15. srpen, úterý: Dimitri Vegas & Like Mike (závěrečná show s ohňostrojem) The Kills, Birdy, Alt-J

Kromě hlavního pódia patří k nejnavštěvovanějším místům A 38 stan, kde vystoupí například Bad Religion, Interpol, GusGus, Breaking Benjamin, Kensington. Steve Aoki je na nedělním programu v Telekon Electronic Beats Arena. Nejfotogeničtější místo festivalu je stage Colosseum s elektronickou hudbou. World music stage přinese koncerty takových jmen jako Goran Bregovic Wedding and Funeral Band, Leningrad či La Caravane Passe. Mladé evropské kapely se představí na Europe Stage. Právě zde odehraje svůj koncert česká kapela Klara & The Pop v čele s Klárou Vytiskovou Stane se tak v pátek, 11. srpna v 16:30.

tz, jm

Témata: Sziget, Hurts, Pink, Biffy Clyro, Billy Talent, Macklemore, The Chainsmokers, Kasabian, PJ Harvey, festivaly

zavřít