HITPARÁDY (55.): Drake může za to, že je v žebříčcích nuda. Vody čeří aspoň Biffy Clyro a Sia

Vydáno 20.07.2016 | autor: Josef Martínek

Drake vládne dlouhé týdny Americe i Británii, zato v Česku byste po něm v žebříčcích nenašly ani památky. Z našich rádií se nejčastěji line Mike Posner, do obchodů si nejvíc chodíme pro Red Hot Chili Peppers. Pojítkem mezi vkusem tuzemských a zahraničních posluchačů je tak pro tento týden aspoň Sia

HITPARÁDY (55.): Drake může za to, že je v žebříčcích nuda. Vody čeří aspoň Biffy Clyro a Sia Drake přidává další vítězné zářezy v žebříčcích. Jak dlouho ještě jeho dominance potrvá?

V ČESKU SE MNOHO NEZMĚNILO

Česká rádiová hitparáda na čelních pozicích velkým zemětřesením opět neprošla, ale pár zajímavých výsledků přece jen stojí za zmínku. Vedoucí Mike Posner by si měl v dalších týdnech dávat pozor především na hit Can't Stop The Feeling, se kterým je Justin Timberlake nově už čtvrtý. Jak jsme předpovídali již v květnu, kdy JT ovládl žebříčky ve světě, se zpožděním by mohl zamíchat kartami i u nás. Do Top 10 pronikla poprvé i Adele s When We Were Young, která je osmá, zatímco v zahraničí již na vrcholky žebříčků útočí další hit z 25 s názvem Send My Love (To Your New Lover). A chytili se konečně i Calvin Harris a Rihanna, s This Is What You Came For se ze třetí desítky dostali na číslo devět. 

HITPARÁDY (54.): Blink-182 vládnou ve světě i v Česku. Po koncertech se prodávají Lucie a Iron Maiden

V albech se v případě minulého vítězství Blink-182 jednalo hlavně o jednorázovou fanouškovskou invazi do prodejen, tento týden deska California opouští Top 10 a klesá až na 11. místo. Zpět na čele se tak vyhřívají Red Hot Chili Peppers, jejichž zářijový koncert v Praze se pomalu blíží. Jako doma je na stupních vítězů stříbrná Adele a po koncertě v Edenu se daří i Iron Maiden - The Book Of Souls najdeme na bronzu. Nejvyšší novinku mají sedmí Biffy Clyro s Ellipsis a zajímavostí je určitě i devítka: Sia se totiž s albem 1 000 Form Of Fear do naší Top Ten dostala dva roky po vydání vůbec poprvé. Je vidět, že velké hity v rádiích dělají svoje - paradoxem ale je, že aktuální megahit Cheap Thrills (v našich rádiích momentálně pátý nejhranější) na této desce nenajdete, vyšel na letošní This Is Acting. 

BIFFY CLYRO POBLÁZNILI BRITÁNII

Už 14 týdnů v Británii vedoucí Drake s One Dance byl již v komentáři probírán tolikrát, že se raději podívejme, co se na ostrovech dělo za ním. Na dvojku si ze sedmičky polepšili The Chainsmokers s Don't Let Me Down a i na trojce je velký skok. Až ze šestnáctého stupínku sem míří Jonas Blue feat. JP Cooper a Perfect Strangers. V Top 20 bychom tentokrát hledali novinku marně, až na 23. místě startuje Olly Murs s You Don't Know Love

RECENZE: Biffy Clyro obchodují s emocemi. A jde jim to skvěle

Alba ovládli Biffy Clyro, kteří tak s novinkou Ellipsis zopakovali triumf předchozí řadovky Opposites. Adele drží na dvojce jako přikovaná a na stupních vítězů nesmí chybět ani Drake. Minule se na ně s Views sice nevešel a skončil až šestý, tentokrát ale urval bronz. Také v Británii opadl prvotní zájem o Blink-182 a pop-punková ikona klesá až na devítku. 

vložte odkaz, text nemažte

HAMOUN DRAKE

Nenasytný Drake si od prvních míst nedá pokoj ani v Americe, kde tento týden znovu kontroluje čelo singlů i alb. V singlech nadále platí, že z dvojky na jeho One Dance doráží Justin Timberlake s Can't Stop The Feeling, ale není mu to nic platné. Aspoň že na trojce je vůbec poprvé Sia s Cheap Thrills, která by mohla kanadského rappera v přístích kolech potrápit. Nebo si snad jedničku vezme některá z popových div, které představily svoje novinky před pár dny? Jak dopadnou Katy Perry s olympijskou Rise a Britney Spears s Make Me, budeme vědět za týden. 

Deset týdnů na čele, to se podaří málokteré desce. Naposledy to dokázala fenomenální Adele s 25 a teď Drake. Jeho vítězné tažení s Views je přitom specifické tím, že není založeno na prodejích, ale hlavně na masivním streamování. Kdyby se počítaly pouze prodané jednotky, vyhrál by druhý ScHoolboy Q se žhavou novinkou Blank Face LP. Pád Blink-182 byl v Americe nejméně výrazný, a tak bere California alespoň třetí příčku. 

Nejžádanější nahrávky v Česku i ve světě můžete otestovat poslechem či koupí na Alza.cz.

Témata: Drake, Sia, Biffy Clyro, Mike Posner, Red Hot Chili Peppers, Calvin Harris, Rihanna, Justin Timberlake, Katy Perry, Britney Spears, The Chainsmokers, Adele, Iron Maiden, Olly Murs, hitparády

zavřít