HITPARÁDY (47.): Citron, nebo Limetal? Spor kapel rozsoudili sami kupující

Vydáno 25.05.2016 | autor: Josef Martínek

Justin Timberlake, Sia nebo Calvin Harris sice vytrvale atakují čela světových žebříčků, jenže jim to není nic platné, když Ameriku i Británii totálně válcuje Drake. Kandský rapper vede v obou nejsledovanějších žebříčcích jak v singlech, tak v albech. V Česku má nejprodávanější album trochu překvapivě Kygo, zajímavý byl souboj Limetalu s Citronem. jejichž spor rozsoudili zájmem o desky sami fanoušci. 

HITPARÁDY (47.): Citron, nebo Limetal? Spor kapel rozsoudili sami kupující Citron nyní vystupuje v sestavě se zpěvákem Láďou Křížkem. Foto: Petr Tibi

LIMETAL PŘEDČILI SVOU BÝVALOU KAPELU

První Alan Walker s Faded, druhý Mike Posner s I Took A Pill In Ibiza a třetí Chinaski a jejich Slovenský klín - čelo české rádiové hitparády ani tentokrát nedoznalo velkých změn. Daleko zajímavější je situace v žebříčku digitálních singlů, kde se novou jedničkou chlubí Justin Timberlake s letním hitem Can't Stop The Feeling a druhá je Sia s Cheap Thrills, Walkerovi zde patří třetí příčka. Opět se tak potvrzuje, že posluchači jsou oproti dramaturgům napřed  - vždyť Timberlakeův song vyšel teprve v první půlce května a bude ještě chvíli trvat, než ho v rádiích uvidíme na předních příčkách. Zatím mu tam coby nejvyšší novince kola patří 41. pozice. 

HITPARÁDY (46.): Limonáda Beyoncé už zachutnala i Čechům, na Radiohead musí počkat až do půlky června

První místo prodejního žebříčku lze považovat za překvapení. Nestává se totiž moc často, aby v Česku hitparádě kralovat zástupce taneční scény. Kygo ale v dubnu vystupoval v Praze a jeho show zřejmě fanoušky tak nadchla, že do debutu Cloud Nine rádi zainvestovali. Velký skok zaznamenali Abraxas - z pětadvacítky až na dvojku vyskočil jejich komplet Nekonečný boogie - Best Of, kterým se připomínají čtyřicetiny. S fanoušky je 2. června oslaví v pražském Rock Café. Bronz zbyl na minulou vítězku - Beyoncé nadále popíjí svou osvěžující Lemonade.

Příští týden bude velmi zajímavé sledovat, kam se po koncertu posunou AC/DC - jejich rok a půl stará deska Rock Or Bust byla před letňanskou show pro 60 tisíc diváků osmá. Nejvyšší novinku má skupina Traktor (Artefuckt) na 14. pozici. Nelze si ale nevšimnout interního souboje Citronu. Zatímco současná sestava kolem zakladatele Radima Pařízka startuje s EP Rebelie rebelů vol. 2 na 25. pozici, Limetal, složený z "vyhozených" členů kapely, je s novinkou Pravdu ukáže čas 18. a v pomyslné bitvě tedy - alespoň prozatím - vítězí. 

vložte odkaz, text nemažte

DRAKE BRÁNÍ V TRIUMFU TIMBERLAKEOVI

Drake se v Británii nechce prvního místa pro One Dance vzdát jen tak snadno, a tak i tento týden úspěšně odrazil nápor Justina Timberlakea. Ten s Can't Stop The Feeling minule vystartoval z nuly až na bronz a tento týden mu patří už stříbro. Dovrší vzestupný trend za týden prvenstvím? Třetí jsou Calvin Harris a Rihanna díky This Is What You Came For. Po úspěchu v USA vlétl do první desítky také rapper Desiigner, jehož Panda nově obývá sedmičku. A ještě jednou Drake - populární Kanaďan uloupil tento týden v Top Ten hned dvě políčka, osmý je spolu s Rihannou v Too Good. Také barbadoská zpěvačka je tedy mezi elitou dvakrát. 

Trendy na YouTube: V dubnu uspěla nahá Rihanna se zbraní, všechny ale převálcoval albánský uprchlík

A protože Drake ukořistil prvenství i v albech a podruhé vede s Views, opět si připisuje zlatý double. Slavil ho už před dvěma týdny, minule sice s deskou klesl na čtyřku, ale tentokrát je zpět na vrcholu. Za druhou Beyoncé se vymrštila nejvyšší novinka kola - Kygo s Nine Cloude. Vysoko startuje i Meghan Trainor, pátá s Thank You. Mezi oba čerstvé kusy se vklínili minulí vítězové Radiohead, kterí jsou s A Moon Shaped Pool čtvrtí. 

DRAKE... A ZASE DRAKE

Justin Timberlake v USA vedení neudržel a klesl na trojku, cesta na vrchol se tak znovu uvolnila pro Drakea. One Dance je první, dvojku si připsal Desiigner a jeho Panda a Top 3 doplňuje již zmíněný JT a Can't Stop The Feeling. Tyto tři hity jsou mimochodem i posledními třemi vítězi žebříčku. Top 10 tentokrát nedoznala dramatických změn, jednotlivé písničky si mezi sebou jen kosmeticky přehodily pořadí. 

TOP 7 videoklipů týdne (88.): Justin Timberlake rozsévá štěstí, Iggy Pop ohýbá své tělo

Drake vévodí také hitparádě alb, takže ceněný double aktuálně drží v USA i Velké Británii zároveň. Jde tedy vlastně o dvojitý double, což se snad z poslední doby v tentýž čas nepovedlo ani Adele. Za druhou Lemonade Beyoncé se o slovo hlásí Meghan Trainor, které případlo s Thank You třetí místo. Kygo, v Evropě s debutem Cloud Nine tak úspěšný, se v USA do Top 10 nedostal, když zůstal jedenáctý. 

zavřít