HITPARÁDY (51.): Paul McCartney válí, po jeho deskách se zaprášilo. Drake se vyrovnal Rihanně

Vydáno 22.06.2016 | autor: Josef Martínek

Návštěvníky vyprodaného koncertu v O2 areně asi sir Paul McCartney potěšil, jinak by v tak hojném množství nekupovali jeho novou desku. Konkrétně jde o výběrovku Pure McCartney, která se aktuálně usadila na čele domácího prodejního žebříčku. V tom rádiovém vede stále Sia. Ve světě nadále boduje hlavně Drake, který v Británii ukazuje konkurenci záda už deset kol, což se naposledy povedlo Rihanně. 

HITPARÁDY (51.): Paul McCartney válí, po jeho deskách se zaprášilo. Drake se vyrovnal Rihanně Po koncertě Paula McCartneyho běželi fanoušci do obchodů. Foto: Jaroslav Noska

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO PRO SIU

Sia zkompletovala zlatý hattrick a s hitem Cheap Thrills opět nenašla přemožitele v našem éteru. V Česku se tak jedná o její suverénně nejúspěšnější hit, protože tak vysoko to předloni nedotáhla ani celosvětová senzace jménem Chandelier. Vzhledem k začínajícímu létu asi nikoho nepřekvapí, že pohybu v první desítce moc nebylo. Druzí zůstali Chinaski a Slovenský klín, jediná medailové změna tak přišla na bronzu, kam se vydrápal Mike Posner s I Took A Pill In Ibiza. Již několik týdnů nejoblíbenější song českých posluchačů dle digitální hitparády se jmenuje Can't Stop The Feeling. Zatímco v žebříčku sestaveném na základě streamování vede, v rádiích si s ním Justin Timberlake cestu na vrchol teprve vyšlapává, nově je pětadvacátý. 

HITPARÁDY (50.): Čechy dojal smutný konec Roxette, jejich novou desku kupovali nejčastěji

V albovém žebříčku v poslední době kupující hodně reagují na aktuální události. Zatímco jindy jsme svědky toho, že Kryštof nebo Adele na jedničku týdny nikoho nepustí, v probíhajícím období se týden co týden lídr mění. Před dvěma týdny se v návaznosti na úspěšné turné nejvíc prodával Team, minulý týden kralovali Roxette - roli hrál nejspíš i ohlášený koncertní konec. Nyní se nechali fanoušci strhnout koncertem legendárního "brouka" v Praze, na jedničce tak vidíme jméno Paul McCartney. Výběrovka Pure McCartney, která shodou okolností vyšla právě pár dní před jeho pražskou show, za sebou nechala druhé Roxette i třetí komplet k oslavám padesáti let festivalu Porta.

Zpět do Top 10 se probila sedmá Barbora Poláková, které pomohl nový klip, a také osmí Coldplay. Z novinek odstartovala nejvýše poslední vzpomínka na Lemmyho Kilmistera, totiž živák Clean Your Clock, pořízený jen pár týdnů před jeho smrtí. V Top 20 zahájil svou pouť i 17. Tom Odell s Wrong Crowd. 

vložte odkaz, text nemažte

DRAKE V BRITÁNII PODESÁTÉ VEDE

Naposledy to dokázala před devíti lety Rihanna s jedním ze svých největších hitů Umbrella. A teď Drake. Singl One Dance se udržel v čele britských singlů i desátý týden, což je na tamním trhu skutečně husarský kousek. Zvlášť pokud vezmete v potaz, že než vydal tento singl, na první vítězství na ostrovech Kanaďan čekal. Nyní jich uzmul rovnou deset po sobě. Na dvojce se také tančí, vyšvihl se tam francouzský DJ Kung ve spojení s autralskými funkery Cookin' On 3 Burners. Píseň This Girl tím ze stříbra na bronz odsunula Timberlakeovu Can't Stop The Feeling, která zatím na jedničku útočila marně. A už se zlata asi nedočká. Aby nebylo Drakea málo, v Top 5 je ještě jednou, na pátém místě spolu s Rihannou v Too Good

Alba ovládl trochu nečekaně Rick Astley. Britský zpěvák letos slavil padesátiny, svou osmou řadovku proto symbolicky pojmenoval 50. Jde o jeho první #1 album od desky Whener You Need Somebody, kterou v roce 1987 jako jednadvacetiletý debutoval. O očekávaný start na jedničce tak přišel Tom Odell, který se svým druhým albem Wrong Crowd debutuje na dvojce. Paul McCartney, tak žádaný u nás v Česku, je rád za bronzový post. 

Umělci a vydavatelé se bouří za větší práva. Petici podepsali Paul McCartney i Taylor Swift

NA DRAKEA JE KRÁTKÝ I NICK JONAS

Drake, Drake, Drake. Jeho jméno můžeme v souvislosti s americkými žebříčky omílat stále dokola. Tento týden opět bere double - tedy první místo v singlech i albech. Hit One Dance stále drží v šachu dvojici Justin Timberlake a Desiigner, kteří si rozdělili stříbro a bronz. Mrzet je to, naštěstí pro ně, tolik nemusí, protože jedno vítězství už Can't Stop The Feeling i Panda za sebou mají. Dvakrát je v Top 10 Rihanna, na šestce s Calvinem Harrisem a This Is What You Came For a pak hned na sedmičce s Needed Me. Mezi elitu už pronikla i Sia, osmá s Cheap Thrills

Pořadí alb ovlivnil Nick Jonas, jeden z kluků Jonasových, kteří ještě pár let nazpátek lámali nejedno dívčí srdce. Ani jeho sólová kariéra však není marná, na druhém místě měl s Last Year Was Complicated paradoxně nejvíc prodaných kopií. Zlato mu však vyrval z rukou Drake díky tomu, že se do žebříčku počítají i streamy, kterých měl o poznání víc. Bronz zbyl na soundtrack k muzikálu Hamilton. 

Nejžádanější nahrávky v Česku i ve světě můžete otestovat poslechem či koupí na Alza.cz.

Témata: Paul McCartney, Sia, Justin Timberlake, Drake, Nick Jonas, Desiigner, Rick Astley, Roxette, hitparády

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít