LIVE: Anna Karenina v motorkářském hávu? To uvidíte jen v RockOpeře!

Vydáno 26.01.2016 | autor: Nicola Bernard

RockOpera Praha se stala rájem a druhým domovem nejen pro vyznavače tvrdé hudby, ale i pro motorkáře. Právě toto divadlo uvádí jako vůbec první u nás představení na motivy některých slavných literárních děl, např. Antigona, Romeo a Julie, Anna Karenina a jiné. Na rozdíl od klasické divadelní hry je celé představení oděné do rockového hávu a v pozadí herce doprovází živá hudba, která přidává celkovému dojmu na kráse. Tak jako tomu bylo v případě Anny Kareniny. 

LIVE: Anna Karenina v motorkářském hávu? To uvidíte jen v RockOpeře! Anna Karenina z motorkářského klubu - klasické téma v rockovém hávu

ANNA KARENINA
ROCKOPERA PRAHA
23. 1. 2016

V pražské RockOpeře reprízovali Annu Kareninu z autorské dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Představení na motivy slavného díla Lva Nikolajeviče Tolstého sklidilo už podruhé v řadě (hned po premiéře) obrovské ohlasy a již tradičně se tleskalo vestoje. Režie se chopil herec Roman Štolpa a úžasnými hlasy tu vládne zejména trojice Pavla Forest (Anna Karenina), Jirka Zonyga (Alexej Karenin) a Honza Toužimský (Alexandr Vronskij).

Premiéra: Anna Karenina si hned poprvé získala ovace vestoje

O úvod se postarala předkapela Matahari v čele se sympatickou, uměvavou a charismatickou Žántí. Čtyřčlenná skupina odehrála svůj půlhodinový set, během kterého nebyla na pódiu sama - pozvali k sobě totiž na plac i odvážné fanoušky. Během chvilky se tak ze čtyřky stala díky fanouškům kapela sedmičlenná. Po chvilce ale tři "nováčky" vystřídaly dvě malé rockerky, které následně doslova a do písmene svými tanečními kreacemi okouzlily obecenstvo.

Honza Toužimský v roli Alexandra Vronskije

Poté čekal diváky křest videoklipu k písni Kopačky, který jsme mohli "pod vánočním stromečkem" poprvé vidět 24. prosince přímo z oficiálního YouTube kanálu RockOpery. Videoklip pokřtil jeho protagonista, frontman skupiny Arakain a nynější Alexandr Vronskij Honza Toužimský, po boku Milana Steigerwalda, Žántí a mnoha dalších.Po bohatém úvodním programu nastal čas pro první tóny Anny Kareniny. Už od počátku se všechno neslo v motorkářském duchu s klasickým hospodovým prostorem a na pódiu jsme opět mohli vidět Žántí. Po prvních pár minutách byli hojně zapojováni i diváci, kdy se několik z nich stalo součástí hospodské tancovačky. Vybraní fanoušci si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet roli a stát se alespoň na chvíli součástí dění. Na krásné atmosféře přidávalo zejména to, že pódium není umístěné klasicky vpředu "na kostce", ale sedačky jsou rozmístěny dokola jako v Koloseu nebo aréně. Účinkující tak po celou dobu představení byli divákům vždy na dosah ruky.

Matahari vydávájí nový singl natočený pro českou olympijskou posádku K4

Po prvním dějství přišly na řadu různé nové efekty, co se světelné a ohnivé show týče. Také ve druhé části se diváci mohli stát součástí představení a účinkující se zase mohli ocitnout mezi diváky. To když svou choreografii opětovně propojovali s prostorem mimo pódium. Nebyla by to ovšem RockOpera, kdyby nás nepřekvapila ještě něčím jiným. Mimo ohnivou a světelnou show a obohacení písniček o videoklipy promítané přímo na obrazovce na nás čekaly ještě akrobatické kousky, během kterých se snad všem přítomným tajil dech.

Anna Karenina

Po úspěšném představení se účinkující dočkali již tradičního a zcela zaslouženého potlesku vestoje. Všichni ze sebe vydali opravdu všechno. A já jsem RockOperu určitě nenavštívila naposledy.

text: Nicola Bernard, foto: Nicola Bernard a Martin Paldus

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít