TOP 5 kapel, které letos navštíví Basinfirefest. Patří mezi ně Cradle of Filth, Fear Factory i Crowbar

Vydáno 17.06.2024 | autor: Linda Trnková

Už 26. června se na louce u Spáleného Poříčí nedaleko Plzně rozjede Basinfirefest. Festival, který vyniká svou skoro až rodinnou atmosférou, láká tisícovky lidí každý rok. Místo, kde se můžete setkat se starými přáteli, objevit nové oblíbené kapely a jednoduše si užít nezapomenutelný hudební zážitek. Které skupiny letos rozhodně nezmeškat?

TOP 5  kapel, které letos navštíví Basinfirefest. Patří mezi ně Cradle of Filth, Fear Factory i Crowbar TOP 5 kapel, které letos navštíví Basinfirefest. Patří mezi ně Cradle of Filth, Fear Factory i Crowbar

Brand of Sacrifice

Jestli jste fanoušky deathcorové hudby, kapela Brand of Sacrifice by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Tato kanadská deathcoreová formace si rychle získala pověst jednoho z nejinovativnějších a nejintenzivnějších projektů na současné metalové scéně. Její inovativní přístup a kvalitní produkce si lákají stále více fanoušků po celém světě. Inspirací pro tvorbu i název kapely se stal japonský manga umělec Kentaro Miura a jeho tvorba. Konkrétně se do její hudby velmi promítá obsah a motivy z jeho manga série Berserk.

Tato tematická hloubka dodává skladbám Brand of Sacrifice další rozměr, který oslovuje široké spektrum posluchačů. Naživo je kapela proslulá svou neuvěřitelnou energií a nasazením, které vtáhne publikum do dění. Její koncerty jsou plné syrové energie. Pokud se chystáte na Basinfirefest již ve středu, určitě si je nenechte ujít!

Fear Factory

Pokud hledáte kapelu, která zcela redefinovala zvuk industriálního metalu, Fear Factory by neměli chybět na vašem seznamu. Tato americká formace, která vznikla v roce 1989, je známá svým unikátním spojením extrémního metalu s elektronickými prvky a industriálními zvuky. Skladby Fear Factory často kombinují brutální kytarové riffy, drtivé bicí a výrazné, melodické vokály, což vytváří jejich charakteristický zvuk. Texty kapely se často zabývají dystopickými tématy, technologií a lidskou existencí, což přidává jejich hudbě hloubku a aktuálnost.

Fear Factory jsou také proslulí svými živými vystoupeními, která jsou stejně intenzivní jako jejich studiové nahrávky. Každý koncert je plný energie a preciznosti, což dělá z jejich show nezapomenutelný zážitek. S takovými hity jako Replica, Demanufacture, a Linchpin se můžete těšit na setlist plný ikonických skladeb, které definovaly žánr. Nenechte si ujít příležitost vidět tuto legendární kapelu naživo, věřím, že nás čeká skutečně epický zážitek.

In Extremo

Na tuhle bandu jsem obzvláště zvědavá. Zdá se, že svou energií, jedinečnou atmosférou a kombinací žánrů, je německá folk metalová sestava In Extremo výjimečná. Skupina, založená v roce 1995, se vyznačuje kombinací tradičních folklórních nástrojů, jako jsou dudy, housle a flétny, s hutnými kytarovými riffy a silnými rytmickými sekcemi. Jejich hudba, která čerpá inspiraci z historie, mýtů a legend, je plná energie a vášně. Kapela je známá svými extravagantními kostýmy a scénickým provedením, které přenáší posluchače do pohádkového světa plného dobrodružství a emocí. S hity jako Ai Vis Lo Lop, Liam, a Vollmond si In Extremo získali mezinárodní fanouškovskou základnu a jsou považováni za jednu z předních kapel folk metalové scény.

Naživo se In Extremo řadí mezi bandy, které zkrátka musíte vidět. Jejich energie a charisma jsou nakažlivé a jejich koncerty jsou plné zábavy a vzrušení. Přijďte se připojit k jejich pohanskému hudebnímu rituálu, který započne v pátek ve 21:25 hodin.

Crowbar

Na svém radaru již zajisté mají kapelu Crowbar všichni příznivci sludge metalu. Tato americká kapela, která vznikla v roce 1988 v New Orleans, je známá svým těžkým, pomalým a drtivým zvukem, který kombinuje prvky doom metalu a hardcore punku. V čele s charismatickým frontmanem Kirkem Windsteinem vytvořili Crowbar mnoho ikonických skladeb, které jsou synonymem pro jejich nekompromisní a syrový styl. Písně jako All I Had (I Gave), Planets Collide, a Existence is Punishment se staly hymny pro fanoušky sludge metalu po celém světě.

Naživo jsou Crowbar známí svou intenzivní a emotivní prezentací, která dokáže přenést tíhu a temnotu jejich hudby přímo na publikum. Jejich koncerty jsou skutečně působivé a nabízejí zážitek, který rezonuje ještě dlouho po skončení posledního tónu. Zajímavostí je, že Kirk Windstein je také známý svou účastí v all star bandu Down, kde hrál například po boku Phila Anselma z Pantery. S více než třemi dekádami na scéně Crowbar stále přinášejí svůj autentický a silný zvuk, který si zaručeně užijete. Přijďte se ponořit do jejich temné a atmosférické hudby, která vás pohltí svou syrovou energií. Na programu jsou v sobotu kolem páté hodiny odpoledne.

Cradle of Filth

Před dvěma lety jsem tuhle partu temných metalových pánů viděla i fotila na Brutal Assaultu. A že byli fantastičtí! Jejich vystoupení bylo krásně nasvětlené a do detailu vyladěné. Tato britská formace, založená v roce 1991 a vedená charismatickým zpěvákem Danim Filthem, je známá svým dramatickým a temným zvukem. V současnosti ve skupině hrají i dva čeští muzikanti, kytarista Marek „Ashok“ Šmerda a bubeník Martin „Marthus“ Škaroupka. Jejich hudba, ovlivněná gotickou literaturou, poezií, mytologií a hororovými filmy, je plná temných a uměleckých témat, jako jsou erotika, vampyrismus a mytologická stvoření.

LIVE: Cradle of Filth otevřeli v Brně bránu do jiné dimenze

Naživo jsou Cradle of Filth proslulí svými vizuálně ohromujícími a teatrálními vystoupeními, která jsou stejně intenzivní jako jejich hudba. Na jejich kontě je přes dvacet vydaných alb a další plánují vydat již příští rok. A jak se sám zpěvák Dani nedávno rozpovídal v rozhovoru pro polský magazín Pełna Kulturka, mají přichystané jedno překvapení. Určitě se totiž na albu objeví i duet s popovou hvězdou Edem Sheeranem. I přes tento netradiční prvek Dani slibuje, že album bude tvrdé a temné, jak je u nich zvykem. Tahle "kolébka špíny" je na programu v sobotu ve 20:55 hodin.

Text: Linda Trnková, foto: Linda Trnková, Basinfirefest, promo kapel
Témata: Basinfirefest, Brand of Sacrifice, Cradle of Filth, Crowbar, In Extremo, Fear Factory

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít