Pohoda na Osecké pohodě. V pátek zahráli Anna K., UDG a Akrobat

Vydáno 2020-09-19 19:00:36

První den festivalu Osecká pohoda odstartovala místní legenda Akrobat, která hraje od roku 1975. Dorazili její věrní fanoušci, kteří si přišli poslechnout melodie svého mládí.

Poté už přišla na řadu partička UDG, na kterou se před pódiem vytvořila skoro ryze dámská společnost, jež si chtěla s kluky zazpívat hity jako Kurtizána, Motýl nebo Hvězdář. Celá kapela tančila, skákala, zkrátka neošidila ani jeden song. Při jedné z písní si nechala přinést bicí soupravu doprostřed hlediště a nechala zahrát si dva "náhodné kolemjdoucí" s nimi. Malá holčička nakonec s formací odbubnovala píseň až dokonce. Celou show zakončila již zmíněnou písní Hvězdář, při které podpořila nadaci, která se stará o popálené děti.

Chladný večer zakončila Anna K. Od první tónů rozdávala úsměvy všude kolem a snažila se společně s ostatními zahřát. A jelikož byla zima nejen muzikantům, ale i všem přítomným, přišly tak svižnější písně jako Nebe, Noc na Zemi nebo Nelítám nízko vhod. Celá kapela hrála skvěle a zazněla i nová píseň Na malou chvíli. Anna K. však nejenže zpívala, ale zahrála také na foukací harmoniku. A na závěr si střihla duet s klávesákem Pavlem Bohatým, skladbu Prokřehlá.

Text a foto: Jan Pech
Témata: Akrobat, UDG, Anna K., Osecká pohoda

Pohoda na Osecké pohodě. V pátek zahráli Anna K., UDG a Akrobat Pohoda na Osecké pohodě. V pátek zahráli Anna K., UDG a Akrobat

Zobrazit fotogalerii (56)

zavřít