Pragobřinkostroj aneb Jak by to vypadalo, kdyby vám Kato s Jenem z Prago Union zahráli v obýváku

Vydáno 2022-03-25 11:36:28

Jak by to vypadalo, kdyby vám Kato s Jenem z Prago Union zahráli doma v obýváku? Bylo by to intimní, silné a až by to skončilo, tak byste měli setsakra dobrý pocit. Kato není jumping jack a nelítá po pódiu jako lidoop. Stojí u stolku, obrací listy v knize koncertů a recituje. Tedy zpívá, ale rozumíme si. Jenda hraje na piáno tak, že jsem si vzpomněl na jazz Karla Růžičky. A to vás bude bavit.  

Na úvod - a snad proto jsem část fotek odbarvil - zahrála dvojice, která se v Plzni zastavila v rámci turné Pragobřinkostroj, Černobílou, pak provedla tvorbou minulou, současnou, a dokonce předvedla něco z připravovaného alba. Jenovi tato klavírní poloha evidentně vyhovuje - ale nenechte se mýlit - jeho beatbox je klasa.

Nejmenovaná manželka jednoho fotografa popsala svůj zážitek: "Ještě nikdy jsem u hiphopové stage neseděla za stolečkem s čajem a medovým cupcakem." Závěrem snad jen klavír a mikrofon je on, šlape skvěle Pragobřinkostroj. Jen Kato a Jen zná ten recept.

Foto: Anna Urbancová, Jakub Urbanec
Témata: Kato, Adam Svatoš, Jen Hovorka, Prago Union, Plzeň, Pragobřinkostroj

Pragobřinkostroj aneb Jak by to vypadalo, kdyby vám Kato s Jenem z Prago Union zahráli v obýváku Pragobřinkostroj aneb Jak by to vypadalo, kdyby vám Kato s Jenem z Prago Union zahráli v obýváku

Zobrazit fotogalerii (42)

zavřít