Bizár týdne: Marihuana probudila zpěváka Švihadla na márách

Vydáno 11.03.2020 | autor: redakce

Švihadlo chystá nové album, jehož název Vůně trávy naznačuje, že některé věci se zkrátka nemění. V tomto případě to ale neznamená nic špatného. Reggae hrají téměř čtyřicet let a chuť do života kapele očividně nechybí.

Bizár týdne: Marihuana probudila zpěváka Švihadla na márách Bizár týdne: Marihuana probudila zpěváka Švihadla na márách

Jak vypadá zápletka nového klipu? Zpěvák a kytarista Petr Šturma si přihne z lahve karibského rumu, odpálí jointa a vyrazí na projížďku kolem řeky. V podzimním počasí narazí na éterickou bytost druhého pohlaví, dva podobně naladění jedinci se spolu dají do řeči, hrají na kytaru a zpívají a dle všeho dojde i na sex. 

Šturma se následně rozhodne osvěžit v přilehlé řece, jenže po pár tempech zmizí pod hladinou. Tuto příběhovou linku postupně prolínají záběry z pohřbu a nakonec se ukáže, že všechno bylo jinak. Není třeba prozrazovat vše.

Bizár týdne: Šestnáctiletá aktivistka Greta Thunberg hlavní hvězdou deathmetalové skladby

Švihadlo muselo působit lehce bizarně už v roce 1983, kdy ještě pod názvem Nouzový východ začalo hrát v Mladé Boleslavi reggae. Jenže právě houževnatost a oddanost exotickému žánru propůjčila skupině punc v tuzemském kontextu výjimečné kapely. Před revolucí ho umocňovala všeobjímající šeď socialismu a po roce 1989 se jim podařilo na pověst milovníků reggae a pohody úspěšně navázat.

Křest nového alba Vůně trávy, který byl plánován na 16. března 2020 v Lucerna Music Baru, se ve světle aktuálních událostí bude muset velmi pravděpodobně přesunout na jiný termín. Jak ale zpívá Šturma v aktuálním singlu, mají toho ještě hodně před sebou. Těšíme se. 

red, foto: web kapely

Témata: Švihadlo, marihuana, rum, reggae 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít