TOP 8 videoklipů týdne (124.): Twenty One Pilots se naposledy ohlížejí za Blurryface, London Grammar míří do vesmíru

Vydáno 07.02.2017 | autor: Anna Hejkalová

James Blunt si pro nás tento týden přichystal ochutnávku z právě chystaného alba. A nebyl jediný, kdo měl takový nápad. Podobně jsou na tom i Jakub Ondra, London Grammar nebo Mike Trafik. To LP, Zelenina ani Twenty One Pilots sice zatím desky neslibují, ale i tak pro nás připravili zajímavou podívanou.

TOP 8 videoklipů týdne (124.): Twenty One Pilots se naposledy ohlížejí za Blurryface, London Grammar míří do vesmíru Twenty One Pilots těří nadále z alba Blurryface


JAMES BLUNT CHCE BÝT VÍCE MILOVÁN

Už 24. března vydá James Blunt své páté album s názvem The Afterlove, ke kterému nyní zveřejnil video k pilotnímu singlu Love Me Better. Klip se odehrává v tanečním klubu. Autorsky se na novince podíleli i Ed Sheeran a Ryan Tedder z OneRepublic. Blunt vydá album také v rozšířené verzi, která je oproti standardní variantě bohatší o tři písně. Propagovat ji pochopitelně bude též na turné. A zatímco v Británii absolvuje koncerty jako hlavní hvězda, za oceán se vypraví jakožto host Eda Sheerana. V Evropě bude vystupovat na podzim, do Česka se ovšem nechystá.

vložte odkaz, text nemažte

LP LÁKÁ NA DVA ČESKÉ KONCERTY

Osobitá americká zpěvačka Laura Pergolizzi neboli LP byla spíše známá tím, že psala pro jiné interprety. Zvrat nastal v loňském roce, kdy zaujala veřejnost svým hitem Lost On You. Pro letošek přichází s velkými novinkami, nyní vydává klip k singlu Other People,  který měl zatím koncertní podobu, a ve stejný moment zveřejnila i klip k Tightrope. Letos si přijdou na své i čeští fanoušci, v březnu vystoupí v pražském Roxy a v červenci dorazí na uznávaný a oblíbený festival Colours of Ostrava. 

LP míří poté, co pražský koncert vyprodala za pět minut, na festival Colours Of Ostrava

JAKUB ONDRA PŘICHÁZÍ S DALŠÍ HITOVKOU

Teprve dvaadvacetiletý písničkář, kterému se neřekne jinak než "český Ed Sheeran", přichází po notoricky známé On The Menu s dalším hitem Every Song. Jedná se o předzvěst jeho debutového alba Old Town Square, které vyjde zhruba za měsíc. Zpěvák má slušně našláplou kariéru, vloni odjel turné s Lenny, nyní dokončuje svoji prvotinu v německém nahrávacím studiu. Every Song už měl svoje lyric video, kde nás Jakub zavedl do malebných uliček Prahy, nyní přichází s klipem, ve kterém kráčí zasněženým městem vstříc nové lásce. 

Lenny a Jakub Ondra zaplnili plzeňský klub Buena Vista do posledního místečka

KLIP ZELENINY SE TOČIL NA NĚKOLIK ETAP

Kapela se chtěla vizuálně vymanit z modelu klasických klipů, které se teď točí, kdy si řada hudebniků vystačí s vypůjčenou zrcadlovkou a nízkorozpočtovým snímkem. Proto oslovili Rashida Garipova, který jim nový klip natočil a sestříhal. Vše se zaznamenávalo na filmové kamery a natáčení probíhalo na zámku, v průmyslových budovách, ve středních Čechách i na Vysočině. První část klipu se točila v září a druhá letos v lednu, takže vidíme letní počasí, ale i zimu a sníh. 

SILUETY LONDON GRAMMAR SE DOSTANOU DO INTERGALAKTICKÝCH PROSTOR

Další ochutnávkou z nové desky London Grammar, která by měla přijít v průběhu letošního roku, je po Rooting For You písnička Big Picture. Opět je v ní kladen důraz na zpěvačku Hannah Reid. Ta tentokrát nezpívá a capella, ale za doprovodu kytarové melodie. K tomu klip založený na siluetách tria, přírodě a pohledech do vesmírných galaxií hezky pasuje, což režisérka Sophie Muller, jež pracovala i pro Coldplay nebo Beyoncé, dobře vystihla. 

TWENTY ONE PILOTS MAJÍ DALŠÍ KLIP K BLURRYFACE

Heavydirtysoul je pravděpodobně posledním klipem k opravdu velmi úspěšné desce Blurryface Twenty One Pilots. Toto album jim přineslo nominace na ceny Grammy mimo jiné za nejlepší rokové vystoupení s písní Heathens a za nahrávku roku Stressed Out. Ceny se budou udělovat v neděli 12. února ve Staples Center v Los Angeles.

LIVE: Twenty One Pilots v Praze: Jak udělat z Tipsport Arény neuvěřitelně boží místonadpis odkazu

MIKE TRAFIK ODHALIL DRUHÝ TRACK Z CHYSTANÉHO ALBA

Mike Trafik chystá po sedmi letech další sólovou desku. Měla by vyjít v druhé polovině letošního roku, neboť Mike ještě spolupracuje na třetí desce Vladimíra 518. Všechny tracky budou mít společného jmenovatele, kterým se stanou živě hraná kytara a bicí a tři hosté. Tento model dodržuje i song Nelituju ničeho, kde hostují Vladimír 518, Maniak a Orion.

JAN NEDVĚD PŘEŠEL NA ROMANTIKU

Po několika rychlejších kytarových skladbách se Jan Nedvěd vydal jiným směrem. Tentokrát postavil do hlavní role piano, na které sice v klipu i hraje, ale ve skutečnosti ho má pod palcem Viktor Macák. A o bicí se postaral Adam Koller. V nové romantické písni Real Love v ulicích Prahy a na zámku Hostačov Jan Nedvěd ukazuje, jak podle něj vypadá pravá láska.

VIDEOPREMIÉRA: Jan Nedvěd z Bek Ofis věří, že láska nezná hranic. V klipu mu hraje i Česká Miss Andrea Bezděková

Text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata:
LP, Colours of Ostrava, James Blunt, Jakub Ondra, Zelenina, London Grammar, Twenty One Pilots, Mike Trafik, Vladimír 518, Orion, Maniak, Jan Nedvěd

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít