TOP 8 videoklipů týdne: Vypsaná Fixa pomůže z krabičky, Ondřej Brzobohatý a Elis Mraz vzdávají hold Baťovi

Vydáno 30.07.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Domácí interpreti měli opravdu napilno, z osmi videoklipů v naší rubrice se totiž postarali hned o pět příspěvků. David Deyl představil letní song Ahora, Ondřej Brzobohatý s Elis Mraz vzdali poctu Tomáši Baťovi a pardubická Vypsaná Fixa zveřejnila nový singl z chystané desky, která vyjde v říjnu. Svá videa nabízejí ke zhlédnutí také začínající Adéla Krejdlová a Dominika Hašková s kapelou DOMI. Ze zahraničních interpretů se činili britští Bring Me The Horizon i Two Door Cinema Club. Propracovaný animovaný klip přichystali Imagine Dragons

TOP 8 videoklipů týdne: Vypsaná Fixa pomůže z krabičky, Ondřej Brzobohatý a Elis Mraz vzdávají hold Baťovi TOP 8 videoklipů týdne: Vypsaná Fixa pomůže z krabičky, Ondřej Brzobohatý a Elis Mraz vzdávají hold Baťovi


David Deyl
vsadil na španělštinu

Španělsky zpívané písně v poslední době slaví úspěch i u českých umělců. Po Mikolasi Josefovi a jeho Acapella si tento jazyk vyzkoušel také David Deyl, který se v poslední době věnoval spíše stylu classical crossover. Singlem Ahora však navázal na svou předchozí tvorbu, s níž bodoval v rádiích. Novinka se jeho fanouškům dokonce zalíbila natolik, že přijali zpěvákovu výzvu a v pražské Stromovce mu k ní pomohli natočit roztančené lyric video. A dle slov Davida Deyla je v plánu také nové album.

FOTOREPORT: V Mostě nadělovali Kryštof, Ewa Farna a David Deyl


Adéla Krejdlová debutuje se skladbou Hra

Svou novinku představuje také teprve osmnáctiletá Adéla Krejdlová. Debutový klip k písni Hra, v němž si zahráli například Česká Miss Denisa Spergerová či zpěvák Petr Borkovec, natočila v prostorách čáslavských sléváren a v místním klubu. O hudbu a text se postaral producent Karel Peterka, známý též pod pseudonymem Karelll, za videem stojí dvojice Dominik Jirovský a Jan Miškela.

 


Skupina DOMI natáčela v bývalé továrně

Po debutovém singlu Let Me Follow posílá Dominika Hašková do éteru song Wouldn´t That Be Nice rovnou s klipem. Ten seznamuje fanoušky s celou její kapelou DOMI. Natáčení probíhalo v bývalé továrně. "Vhodné místo jsme hledali dlouho, chtěli jsme něco neokázalého a neokoukaného. Místnost, kde se natáčelo, jsme si museli vystajlovat tak, aby byla cool. Vzali jsme všechny věci, které se tam válely, jako rozbitý záchod, vylomené dveře a další bordel a nefunkční věci, které pro nás ale v tu chvíli měly důležitou hodnotu. Bylo to crazy," uvedla Dominika Hašková, která plánuje vyjet na turné po severní Anglii.

 


Ondřej Brzobohatý
a Elis Mraz vzdali poctu Tomáši Baťovi

Své pocty se v novince Ondřeje Brzobohatého a Elis Mraz dočkal Tomáš Baťa. "Je to o předávání dobré inspirace na úkor lidské nevraživosti. Kdokoliv tohle dokáže, má můj obdiv. Proto je to věnováno Tomáši Baťovi, který byl vlastně jedním z prvních významných a důležitých českých influencerů," uvedl Ondřej Brzobohatý, jenž je společně se svou manželkou od letošního roku tváří Baťovy obuvnické firmy. A zatímco některým umělcovým příznivcům se píseň líbí, jiní ji kritizují za její podobnost se songem Say Something Justina Timberlaka. Nutno však podotknout, že klip se muzikantům povedl a rozhodně dokáže přinejmenším naladit na letní atmosféru.

LIVE: Ondřej Brzobohatý si desku Universum nechal pokřtít knězem. Zpívali i Marta Jandová a Vojta Dyk


Vypsaná Fixa pomůže ven z Krabičky

Pardubická kapela slaví letos 25 let na scéně. Fanouškům nadělí v říjnu nové album s neskromným názvem Kvalita a pokřtí ho s nimi na velkém prosincovém koncertě ve Foru Karlín. První singl srší energií. Kdo si ve spojení s touto skupinou nedokázal představit trumpety, toho překvapí. Klip nechala Fixa na režisérské dvojce Jordan Haj a Givi Kříž, která točí pro Emmu Smetana, Tomáše Kluse i Kapitána Dema. Pro Fixu v minulosti pořídila video Limity. Do hlavní role slečny, která se snaží utéct od hloupých řečí namistrovaného týpka, režiséři obsadili Olgu Plojhar Bursíkovou. Natáčelo se v oblíbeném pražském klubu Café V lese. A všimli jste si, že je celý klip jen na jeden záběr?


Bring Me The Horizon míchají med a cukr

BMTH nás před pár týdny navštívili v rámci festivalu Rock For People a předvedli pořádnou show s novým albem amo. Záznamy z tour posloužily pro klip k singlu sugar honey ice & tea. Jsou doplněné pohyby frontmana Olivera Sykese v barevném (a podivném) oblečku.

Rock For People: Bring Me The Horizon bojovali se zvukem, zazářili Idles


Two Door Cinema Club poskládali koláže i Roberta Redforda

Video i obrazové koláže posloužily jako fajn materiál pro nový klip britských Two Door Cinema Club. Lehce pop-artové dílko plné vizuálních legrácek vás bude bavit od začátku až do konce. Najdtete v něm i vystřiženého Roberta Redforda i Paula Newmana.


Imagine Dragons mají animovaný klip k Birds

Poslední deska Origins nebyla kritiky přijatá příliš vřele. Singl Birds pochází z deluxe verze alba. Klip k němu je celý animovaný a vypráví příběh malé holčičky, která se musí poprat v novém prostředí a mezi novými spolužáky o svoje místo na slunci. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: David Deyl, Adéla Krejdlová, DOMI, Ondřej Brzobohatý, Elis Mraz, Imagine Dragons, Two Door Cinema Club, Bring Me The Horizon, Vypsaná fixa

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít