LIVE: Ondřej Brzobohatý si desku Universum nechal pokřtít knězem. Zpívali i Marta Jandová a Vojta Dyk

Vydáno 01.03.2018 | autor: Hana Bukáčková

Po třech letech od svého úspěšného debutu Identity vydal Ondřej Brzobohatý v říjnu nové album Universum. Až nyní ho v pražském Lucerna Music Baru pokřtil. Stalo se tak i na vlnách funky a swingu. Požehnání dal desce samotný kněz.

LIVE: Ondřej Brzobohatý si desku Universum nechal pokřtít knězem. Zpívali i Marta Jandová a Vojta Dyk LIVE: Ondřej Brzobohatý si desku Universum nechal pokřtít knězem. Zpívali i Marta Jandová a Vojta Dyk


ONDŘEJ BRZOBOHATÝ
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
28. 2. 2018

Brzobohatý si "odskočil" od dokončování svého nového autorského muzikálu Sherlock Holmes, ke kterému složil hudbu a libreto. Premiéru by měl mít před koncem roku. Jako obvykle byl zpěvák dobře naladěný, což se odráželo na atmosféře v sále, přítomní se pohupovali do muziky čerpající z popu, funku, swingu i jazzu.

LIVE: Ondřej Gregor Brzobohatý roztančil sedící Forum Karlín

Nové písně výborně zapadly mezi ty starší z debutové desky, nesou totiž originální rukopis Brzobohatého. Naživo vyzní mnohem košatěji než při poslechu z tepla domova. Ondřej je navíc dobrý glosátor, který ve volných chvílích občas přidá vtipnou, ale nenucenou historku. Ve srovnání s koncertem ve Foru Karlín z prosince 2016 byl skoupější na příhody. Přesto nechyběla příhoda s Karlem Gottem a několikrát jeho imitování. 

Ondřej seděl za klavírem, sám sebe po celou dobu doprovázel. Vystoupení ale obohatila i dechová sekce pod vedením Miroslava Hloucala, která mu dodala potřebný švih. Netradičně byla představena už v polovině setu, ještě před křtem, ne až na konci, jak bývá zvykem. 

FOTOREPORT: Ondřej Brzobohatý křtil své druhé album za hvězdné účasti. Podpořili ho Vojta Dyk a Marta Jandová

STINGŮV HIT I S DYKEM

Mezi hosty tradičně nechyběl Vojta Dyk. Krom duetu Máme rádi jazz z poslední desky si s Ondřejem zazpíval i cover Englishman in New York od Stinga. Dyk se uvedl nenápadným příchodem, imitací zvuku trombonu a přezpíváním Kornova evergreenu Žal se odkládá, který přednesl s lehkostí sobě vlastní. Došlo i na legračně pojatou Ave Maria. Spojení Brzobohatého a Dyka vždy funguje, je v něm cítit společná chemie a nadšení pro stejné žánry. Není proto divu, že momentálně pracují na společném projektu, který zatím pro širokou veřejnost zůstává utajený.

RECENZE: Ondřej Brzobohatý si i na desce Universum uchovává svůj rukopis

Marta Jandová a mnozí další nepoučitelní by si mohli konečně uvědomit, jak se správně skloňuje slovo "křest". Poslouchat pořád něco o "křestech" totiž opravdu trhá uši. Jinak se ale zpěvačce nedá vytknout nic. S Ondřejem zapěla duet Je toho moc, který má své místo na Universum.

Dále bravurně vysekla cover Nothing Compares 2 U od Sinéad O'Connor. Tuto píseň jsme slyšeli i před rokem a čtvrt ve Foru Karlín, takže jsme si mohli na chvíli myslet, že jsme se vrátili v čase, protože nechyběl ani kněz Romuald Štěpán Rob. Tentokrát nepřišel s prosbou v podobě sbírky jako posledně, ale s požehnáním pro novou desku v rámci jejího křtu. Kdo jiný by ji měl pokřtít než farář, že. Chyběla tomu jen svěcená voda. Vybraní kmotři svým složením trochu připomínali film Rabín, kněz a krásná blondýna. Jen rabína vyměnili za Vojtu Dyka a blondýnu za brunetku Jandovou. 

VIDEO: Ondřej Brzobohatý a Marta Jandová v novém klipu tvrdí - Je toho moc

Večer běžel nezastavitelným tempem - jako prsty po Ondřejových klávesách. Vizualizace koncertu byla velmi jednoduchá a prostá, v pozadí jsme viděli motiv oka, který zdobí obal desky. Universum naživo baví, stejně jako Ondřej, který byl příjemný, hravý a nepodbízivý. A i přesto si získal nemalé sympatie svojí lehkostí, talentem a citem pro věc.

Text: Hana Bukáčková, foto: Marek Holoubek

Témata: Ondřej Brzobohatý, Identity, Universum, Vojta Dyk, Marta Jandová

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít