LIVE: Ondřej Gregor Brzobohatý roztančil sedící Forum Karlín

Vydáno 19.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Multitalentovaný Ondřej Brzobohatý mile překvapil a ukázal se jako správný showman i průvodce svým koncertem. V rámci Universum tour zavítal i do pražského Fora Karlín, které zaplnil do posledního místečka. Společnost mu dělali Ondřej Ruml, Marta Jandová a kněz.

LIVE: Ondřej Gregor Brzobohatý roztančil sedící Forum Karlín Ondřej Brzobohatý roztančil sedící Forum Karlín. Foto: Jana Zvolánková


ONDŘEJ BRZOBOHATÝ
FORUM KARLÍN, PRAHA
18. 12. 2016

Hned zkraje zavzpomínal, jak byl před pár lety prvně ve Foru na Laře Fabien a přemýšlel, jak by se mu tu asi hrálo. Sen se mu splnil. Podotkl, abychom si všichni ten večer taky něco přáli, jak to udělal sám na tomto místě před lety, a abychom se oprostili od všedních starostí a koncert si užili. Jeho přání bylo vyslyšeno. Večer se nesl v pohodovém duchu, panovala uvolněná atmosféra, ačkoliv byl koncert určen na sezení.

Ondřej Brzobohatý: Na hudbu mám stejná kritéria jako na ženy

Ondřej se ukázal jako skvělý hostitel a společník, který umí nejenom dobře zpívat a skládat všelijakou hudbu. Však vzpomeňme, že se producentsky podílel na poslední desce Richarda Müllera a stál za mnoha dalšími projekty. Tentokrát dokázal, že umí být i vtipný glosátor, který dovede zaujmout posluchače napříč generacemi. Takže místy to vypadalo spíš na recitál než na koncert, ale to nikomu nevadilo. Ba naopak. Výborně mu přizvukoval glosátor kytarista Ondřej Fišer, který neváhal hlavního protagonistu několikrát vtipně uzemnit. Ale i Brzobohatý si umí udělat srandu sám ze sebe, a to s nenucenou noblesou, kterou podá s grácií a elegancí sobě vlastní.

Ondřej Gregor Brzobohatý ve Foru Karlín dokončil předvánoční Universum tour, na jaře bude pokračovat

Scéna a hudební aranžmá byly velmi poutavé. Ještě aby ne, za zády měl speciální kapelu, jež ho doprovází jenom pro toto turné a je složená z výborných muzikantů. Krom písní z jeho první desky, kterou vydal před dvěma lety, představil i pět nových kousků z chystané novinky. Ta měla vyjít právě v den koncertu, ale nakonec je v plánu až na jaře.

LIVE: Ondřej Ruml neměl chybu, vzdal hold Ježkovi a jeho jazzovým kumpánům

PŘIŠLI RUML I JANDOVÁ

Jako první z hostů se představil v delším pásmu jeho kamarád Ondřej Ruml, který například zazpíval písničku Hádej z pohádky Dvanáct měsíčků, na které se autorsky podílel právě Brzobohatý. Pomocí looperu zazněla i jeho Chan Chan z nové desky Nahubu a vtipná předělávka Skákal pes. Dalším hostem byl kněz Romuald Štěpán Rob, který přišel s prosbou sbírky na tři zvony v jeho farnosti, které před pětasedmdesáti lety skončily roztavením na "méně důležité" věci. A zavzpomínal na pětileté výročí od úmrtí Václava Havla.  Jako poslední host se ukázala Marta Jandová, která zapěla Nothing Compares 2 U od Sinead O'Connor. Vzdali tak hold letos zesnulému Princi, který autorsky stojí za touto písní.

TOP 7 vystoupení druhé série Tvoje tvář má známý hlas: Jan Cina, Marta Jandová nebo David Gránský

vložte odkaz, text nemažte

Koncert neměl hluchá místa, a tak si právem na závěr zasloužil potlesk vestoje, který zapříčinil přídavky. Mezi nimi se objevila klidnější Modlitba z nové pohádky Anděl Páně a dynamická píseň, která všechny zvedla ze židlí a roztancovala je. Koncert se nesl v příjemném "popíkovém" duchu, který nikoho neurazí. Lépe Ondřejovi slušely rychlejší písně, kde se lépe projeví jeho melodičnost a muzikantská hravost.

text: Hana Bukáčková, foto: Jana Zvolánková

Témata: Ondřej Brzobohatý, Universum tour, Ondřej Ruml, Marta Jandová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít