Ondřej Brzobohatý na albu Universum nechá nahlédnout do své hlavy. Hostují mu Vojta Dyk a Marta Jandová

Vydáno 06.10.2017 | autor: redakce

Ondřej Brzobohatý přichází po třech letech od vydání svého úspěšného debutu Identity, které provázelo několikrát prodloužené turné a za jehož prodej obdržel platinovou desku, s novým autorským albem Universum. Hudebně se pohybuje mezi popem, funky, soulem i jazzem. Vyjde 20. října.

Ondřej Brzobohatý na albu Universum nechá nahlédnout do své hlavy. Hostují mu Vojta Dyk a Marta Jandová Ondřej Brzobohatý na albu Universum nechá nahlédnout do své hlavy. Hostují mu Vojta Dyk a Marta Jandová

"Ve stylu muziky jsem se snažil být o trochu odvážnější než u alba Identity. Dalo by se říci, že Universum hudebně více tepe. Chci, aby tu šlo ještě o něco jiného než 'jen' o zábavu. Nemíním mentorovat, to vůbec ne, pouze se mi v hlavě utvářejí a seřazují myšlenky a nápady, které bych rád předal. Myslím si totiž, že každý umělec by měl publiku nabízet právě to, co se v něm odehrává, a ne kalkul, co by se asi tak mohlo tutově líbit a prodávat. Pak je na posluchači, jestli si jeho myšlenky najde a bude je s ním sdílet, nebo ne. Takže nikomu nic nevnucuji, ale budu rád, když si lidé moje nové písničky poslechnou. Uslyší, co se mi právě honí hlavou," říká Brzobohatý. 

Ondřej Brzobohatý interview: Už se tolik nehledám, vím, co přesně chci

Skladby na album vznikaly průběžně již od vydání toho předchozího. Některé z nich Ondřej dokonce představil v rámci Universum Tour, které probíhalo od prosince roku 2016 až do dubna 2017. Základy nahrávek vznikaly ze společného živého hraní ve studiu, což je na finálním kompaktním zvuku znát. Nové album zní pozitivně, tanečně a zároveň díky některým textům nutí posluchače přemýšlet nad děním kolem nás.

Ondřejovy texty kombinují smysl pro rytmus i proměnlivost emocí, které dávají nahlédnout do jeho osobního Vesmíru naplněného láskou, touhou po svobodě, ale i zklamáními všedních dní. Grafickému zpracování obalu alba Universum dominuje fotografie Ondřejova oka. A jak sám podotkl, jeho oči jsou specifické tím, že každé má jinou barvu duhovky, a to pomyslně koresponduje i s obsahem alba, jež je hudebně pestré a současně hodně osobní.

Ondřej písničky natočil se svými koncertními spoluhráči a hudebními přáteli: bubeníkem Tomášem Kozelkou, saxofonistou Matoušem Kobylkou, baskytaristou Jaroslavem Pokorným a kytaristou Ondřejem Fišerem. Smyčce obstaral Epoque Orchestra pod vedením Víta Petráška a dechovou sekci vedl Miroslav Hloucal. Jako speciální host si zahrál na Hammondovy varhany frontman skupiny Monkey Business Roman Holý. V duetech Je toho moc zpívá s Ondřejem Marta Jandová a v Máme rádi jazz Vojta Dyk.

Témata: Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová, Vojta Dyk

zavřít