VIDEO: Geronimo představují první klip Tvoje. Pracovali s kontrastem světla a stínu

Vydáno 15.03.2019 | autor: redakce

Pražská formace Geronimo koncertuje na klubové scéně i na českých letních festivalech od roku 2011. Její songy jsou laděny do pop-rocku, obohaceného výraznými přesahy do jiných žánrů. Právě teď Geronimo veřejnosti představuje videoklip k singlu Tvoje z alba Za obručí světa, které vyšlo v loňském roce.

VIDEO: Geronimo představují první klip Tvoje. Pracovali s kontrastem světla a stínu VIDEO: Geronimo představují první klip Tvoje. Pracovali s kontrastem světla a stínu

Na albu Za obručí světa posluchači naleznou deset autorských skladeb s texty zpěvačky Lenky Vaňousové. Ve složení Lenka Vaňousová (zpěv), Krištof Kopecký (kytara), Honza Kuželka (baskytara) a Vašek Neliba (bicí) vystupují od roku 2018. Charakteristickým rysem kapely byla od začátku písničková forma, to se však nedávno změnilo, po příchodu kytaristy Krištofa, který má zcela odlišný způsob vnímání aranží.

"Myšlenkový význam písňových textů je věnován převážně metafyzickému zkoumání světa a vesmíru vnitřního, i toho, který nás obklopuje. V kapele máme každý hodně jiné hudební cítění a dostat se k výsledku nám trvá déle. Vnímáme to ale jako příležitost, protože mohou tak vznikat kombinace, které by nás jako jednotlivce nikdy nenapadly," uvedla Lenka Vaňousová.

Singl Tvoje je intimním vyjádřením nejhlubších pocitů a citů. O klipu měla kapela od začátku jasnou a vzácně jednotnou představu a s tou ho společně s kameramanem Petrem Mazáčem rovnou natočili. "Petr byl našim nápadům velmi otevřený a svým profesionálním okem dokázal zachytit přesně a věrně atmosféru písničky i naši osobitost, což je dnes velmi vzácná souhra. Zároveň dodal svůj umělecký cit a nápady pro detaily i kompaktnost záběrů. Naladil se na nás takovým způsobem, že jsme nemuseli přetáčet vůbec nic. Bylo to naše první natáčení a nemohli jsme si přát lepší a milejší zkušenost," uvedla zpěvačka.

Celá deska Za obručí světa je výrazně ovlivněna vesmírem, vnějším i vnitřním, hvězdy jsou hlavním motivem textů i bookletu, a to chtěla kapela dostat i do klipu. Dodat mu atmosféru kontrastu světla a stínu, jež se v různých vizuálních i nevizuálních a mnohdy těžce uchopitelných podobách ve světě projevuje.

TZ, foto All4bands

Témata: Geronimo, Tvoje, Za obručí světa

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

zavřít