TOP 10 osobností, které v roce 2017 zemřely: Chester Bennington, Lil Peep, Chuck Berry, Wabi Daněk, Tom Petty a další

Vydáno 22.12.2017 | autor: Dominik Pavliš

Rok 2017 nás připravil o velké osobnosti ze světa hudby. Chester Bennington, Lil Peep, Chuck Berry, Wabi Daněk, Tom Petty a mnoho dalších géniů nás za posledních dvanáct měsíců opustilo. Připomeňte si deset těch, na které se jen tak nezapomene. 

TOP 10 osobností, které v roce 2017 zemřely: Chester Bennington, Lil Peep, Chuck Berry, Wabi Daněk, Tom Petty a další TOP 10 osobností, které v roce 2017 zemřely: Chester Bennington, Lil Peep, Chuck Berry, Wabi Daněk, Tom Petty a další

FATS DOMINO

Antoine Dominique Domino Jr., přezdívaný Fats, se narodil 26. února 1928 v New Orleans. Jeho kariéra započala koncem čtyřicátých let. Tehdy začal zpívat a věnovat se hře na piano. Celkem stihl vydat na pět desítek alb, včetně živých nahrávek. Fats Domino, který je považován za praotce rock'n'rollu, se prosadil nejen jako zpěvák, ale i jako výborný r'n'b a rock'n'rollový pianista. Zajímavostí je, že název jeho písně The Big Beat posloužil pro pojmenování žánru bigbít. Legendární muzikant, který byl roku 1986 uveden do Rock’N’Rollové síně slávy, zemřel 24. října ve věku 89 let přirozenou smrtí. 

 

Mohlo by Vás zajímat

zavřít