Zemřel Geoff Nicholls, dlouholetý klávesák skupiny Black Sabbath po těžkém boji s rakovinou. Osudné se mu staly vedlejší účinky chemoterapie

Vydáno 28.01.2017 | autor: Nicola Bernard

Bývalý klávesista Geoff Nicholls skupiny Black Sabbath, která loni odjela své poslední turné zemřel dnes ráno po dlouhém boji s rakovinou plic. Do rockového nebe odešel v 68 letech.

Zemřel Geoff Nicholls, dlouholetý klávesák skupiny Black Sabbath po těžkém boji s rakovinou. Osudné se mu staly vedlejší účinky chemoterapie Zemřel Geoff Nicholls, dlouholetý klávesák skupiny Black Sabbath po těžkém boji s rakovinou. Osudné se mu staly vedlejší účinky chemoterapie

Nichollsův odchod do rockového nebe byl potvrzen kytaristou Tony Iommi, který napsal o svém bývalém spoluhráči: "Jsem tak zarmoucen kvůli ztrátě jednoho z mých nejmilejších a nejbližších přátel - Geoff Nicholls. Trpěl nějakou dobu rakovinou plic a svou bitvu prohrál dnes ráno. Geoff  mi byl vždy velmi blízko a byl to skutečný a opravdový přítel. Podporoval mě celou cestu, téměř 40 let. Bude mi chybět a bude v mém srdci do doby než setkáme znova. Odpočívej v pokoji, můj drahý příteli."

Po krátké chvíli se na svém Twitteru projevil i Geezer Butler: ,,Je velmi smutné přijít o starého přítele a Sabbaťáckého klávesistu, Geoffa Nichollse. #RIPGeoff"

Nicholls, který se podílel na všech albech skupiny Black Sabbath v letech 1980 a 1995, byl údajně v remisi rakoviny (remise = ,,návrat" onemocnění), a podlehl vedlejším účinkům chemoterapie.

Nichollsovo první vystoupení na albu bylo v roce 1980. Ačkoli byla jeho hlavní role se Sabbatama hra na klávesy, Nicholls také hrál nějakou koncerty na rytmickou kytaru. S kapelou skončil tehdy, když Adam Wakeman (člen Ozzyho Osbournea - sólo projektu) byl vybrán jako nový hráč na klávesy během Black Sabbath turné 2004 a 2005 jako součást Ozzfestu.

Nicholls také hrál na klávesy s bývalým Black Sabbath zpěvákem Tony Martinem v jeho kapele TONY MARTIN'S Headless Cross a hrál na obou Martinových sólových albech. Před nástupem do Black Sabbath byl členem NWOBHM (nová vlna britského heavy metalu). 

zavřít