5 důvodů, proč si na Metalfestu nenechat ujít Nightwish

Vydáno 22.01.2018 | autor: Nicola Bernard

Finská symfonická metalová kapela Nightwish se na plzeňském Metalfestu představila již v roce 2016. Tam formace sklidila značný úspěch svou skvělou pódiovou show. Pokud jste ji neviděli, máte šanci to napravit na letošním Metalfestu, kde se tato finská senzace ukáže znovu!

5 důvodů, proč si na Metalfestu nenechat ujít Nightwish 5 důvodů, proč si na Metalfestu nenechat ujít Nightwish

1. Neobyčejný hlas zpěvačky
Zatímco většina symfometalových kapel má v čele sopranistku, Floor Jansen oplývá zvučným altem. A na pódiu umí také působit patřičně sexy. Ale pánové, pozor! Kromě toho, že je Floor zadaná je navíc i od loňského roku i maminkou na plný úvazek!

2. Zvučná jména v historii kapely
Skupina vznikla v roce 1996, tehdy ji založil klávesák Tuomas Holopainen spolu s Tarjou Turunen a Emppu Vuorinenem, kdy spolu nahráli operní demo. To pojmenovali Nightwish. Nahrávka sklidila ve světě mnoho úspěchů, a během prvních měsíců se prodalo neuvěřitelných 500 000 kusů. Poté se kapela rozrostla o bubeníka Jukku Navalainena, a basáka Samiho Vänsku, kterého po letech nahradil Marco Hietala. Následně Tarju nahradila zpěvačka Anette Olzon, kterou v roce 2012 vystřídala charismatická Floor Jansen.

3. Basista
Když už jsme zmínili krásnou zpěvačku, musíme vzpomenout i pánskou část kapely. Baskytarista Tuomas Holopainen má vlasy a vousy přinejmenším tak dlouhé jako příjmení. Jeho přítomnost na pódiu je zajisté zážitek zase pro dámy. Kromě spolupráce s Nightwish jeho portfolium zdobí i spolupráce s legendárním nahrávacím studiem Nuclear Bleast. Dále spolupracuje s těmi nejznámějšími jmény metalové scény, mezi které se řadí například Accept. I ti vystoupí na plzeňském Metalfestu.

4. Dvaadvacet let na scéně
Kapela letos slaví dvaadvacáté výročí. To oslaví svým celosvětovým turné, v rámci kterého se kapela zastaví v listopadu i v naší pražské O2 aréně.

5. Pódiová show
Kdo někdo samotný koncert navštívil, ví, že se kapela pyšní jednou z nejlepších show, kterou u nás lze vidět. Kromě tanečních kreací a sexy pohybů lídra kapely Floor Jansen lze vidět i vtipné souboje titánů - Marca Hietaly a Tuomase Holopainena. Show je navíc obohacená i o ohňové efekty, kostýmy, převleky anebo ohňostroje.

Text: Nicola Bernard
Foto: Nicola Bernard

Mohlo by Vás zajímat

zavřít