Písně Joy Division a New Order zazní v Praze. Přehrají je Peter Hook & The Light

Vydáno 25.01.2016 | autor: redakce

Britský muzikant Peter Hook, známý z kapel Joy Division či New Order, se po čtyřech letech představí českým fanouškům s projektem Peter Hook & The Light. Ten uctívá právě hlavně tvorbu legendárních Joy Division. Do Lucerna Music Baru dorazí 29. ledna.

Písně Joy Division a New Order zazní v Praze. Přehrají je Peter Hook & The Light Peter Hook připomene tvorbu legendárních Joy Division

Průkopnickému soundu vlivných anglických skupin Joy Division a New Order vždycky dominovaly basové linky Petera Hooka. V druhé polovině sedmdesátých let umožnila Hookova typická basová kytara Joy Division vytvářet mistrovské skladby opravdového zoufalství. I když jsou depresivní texty Iana Curtise a jeho zpěv často považovány za hlavní poznávací znamení jejich hudebního smutku, mnoho písniček kapely poháněla právě Hookova zlověstná pulzující basová kytara. Jeho technika hraní na basovou kytaru vždy zdůrazňovala důležitost rytmu v punk rocku a inspirovala celou generaci tanečně orientovaných novovlnných kapel.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Ian Curtis (43.)

Peter Hook And The Light vznikli, aby naživo zahráli dvě významná alba Joy Division Unknown Pleasures a Closer. V roce 2011 kapela vydala EP 1102/2011 s verzí skladby Atmosphere Joy Division zpívanou Rowettou. Pražské fanoušky potěšil Peter Hook and The Light v únoru 2012 a po téměř čtyřech letech se vrátí na místo činu, aby vzdali hold Joy Division. Zaznít by měli opět písně z alba Unknown Pleasures a Closer, dostat by se mělo ale i na počáteční tvorbu Hookova dalšího projektu New Order.

Vstupenky za 490,- Kč + poplatky jsou k zakoupení na webu a pokladně LMB, v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 590,- Kč.

tz, jm

zavřít