Soundtrack Poděbrady uvede Šíleně smutnou princeznu, zpívat budou Jan Cina a Berenika Kohoutová

Vydáno 11.03.2019 | autor: redakce

Hudební film režiséra Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna si zamilovali diváci několika generací. Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří se i proti vůli otců a jejich rádců rozhodnou sami si vybrat partnera, budou moci milovníci pohádky zažít ještě intenzivněji. Festival Soundtrack Poděbrady, který se koná od 29. srpna do 1. září, hopromítne v nedělním odpoledním programu na velkém formátu, s kvalitní projekcí a hlavně s živým orchestrem a zpěváky. 

Soundtrack Poděbrady uvede Šíleně smutnou princeznu, zpívat budou Jan Cina a Berenika Kohoutová Soundtrack Poděbrady uvede Šíleně smutnou princeznu, zpívat budou Jan Cina a Berenika Kohoutová

"Kombinace projekce Šíleně smutné princezny s živým kvalitním hudebním doprovodem slibuje silný zážitek pro diváky všech generací. Skvělé filmové písně napsal tehdy pouze sedmnáctiletý Jan Hammer, který nesměl být kvůli emigraci uváděn v titulcích. O oživení jeho hudby se u nás postará skladatel a dirigent Kryštof Marek," říká Karla Sluková, dramaturgyně festivalu, která zároveň upozorňuje na festivalovou přednost - koncertní halu s dřevěnou podlahou, elevací a především kvalitní projekcí a zvukem. Právě v ní se bude pohádka promítat.

Soundtrack Poděbrady potěšili Eric Serra, David Koller i Vivaldianno

Pěvecké role původní dvojice Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře si na hlavním festivalovém pódiu rozdělí herci Berenika Kohoutová a Jan Cina. Oba dva mají s party velké zkušenosti. Šíleně smutnou princeznu totiž hrají v aktuální divadelní adaptaci v pražském divadle Studio DVA.

"Živý orchestr s námi pohádku nastudoval i v divadle. Když poprvé spustil, tak jsme měli otevřené pusy a uši. Má to najednou úplně jinou energii. Těším se na reakci diváků," říká herec Jan Cina.

Festivaloví dramaturgové plánují na den uvedení pohádky, neděli 1. 9., překvapit diváky i řadou známých hostí, kteří jsou s filmem neodmyslitelně spojeni. "Zatím jsme v jednání, takže nemůžeme více prozradit," uzavírá Karla Sluková.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Jeho významným přínosem pro veřejnost je také bohatý kulturní a doprovodný program zdarma.

Po předchozích úspěšných ročnících Soundtrack proběhne od 29. srpna do 1. září 2019. 

tz, jm

Témata: Soundtrack Poděbrady, Šíleně smutná princezna, Jan Cina, Berenika Kohoutová

zavřít