Nominační tipy Žebříku (IV.): Berenika Kohoutová či Walkmanz aspirují na Objev roku, Akcí roku mohou být Hrady CZ i Klusymfonie

Vydáno 27.02.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Výsledky ankety Žebřík se dozvíme již 13. března v Plzni. Přišel tedy čas představit nominované v posledních dvou kategoriích. O titul Akce roku mezi sebou bojují Hrady CZ, Létofest, Colours of Ostrava, Klusymfonie a EvoLucie Tour, Objevem roku se stane někdo z pětice Berenika Kohoutová, Jamaron, Michal Horák, Nelly a Walkmanz.

Nominační tipy Žebříku (IV.): Berenika Kohoutová či Walkmanz aspirují na Objev roku, Akcí roku mohou být Hrady CZ i Klusymfonie Nominační tipy Žebříku (IV.): Berenika Kohoutová či Walkmanz aspirují na Objev roku, Akcí roku mohou být Hrady CZ i Klusymfonie


OBJEV

Berenika Kohoutová

Donedávna znali Češi Bereniku Kohoutovou spíše jako herečku. V loňském roce se však pořádně vrhla také na zpěv a nahrála svůj první autorský singl, který pojmenovala Dělám stojky. Vtipnou formou tak poodhalila, co ráda dělá na party. Chytlavou skladbu poté následovalo album Holka roka. Kohoutová si rychle našla své příznivce, kteří ji v anketě Žebřík poslali do nejlepší pětice v kategorie nováčků.

 


Jamaron

Skupina Jamaron složená ze sourozenců Jakuba, Marie a Ondřeje Dostálových, bubeníka Václava Hejdy a baskytaristy Filipa Karlíka si zakládá na českých textech a poprockovém zvuku s folkovým nádechem. Do povědomí posluchačů se dostala především klipem k písni Habaděj přání, v níž si kromě fanoušků zahráli také Pokáč, Voxel či představitel Franty z Mostu.

 


Michal Horák

Mezi nominované v kategorii Objev roku se dostal také Michal Horák. Mladého písničkáře můžete znát například z koncertů Tomáše Kluse či Chinaski, na kterých se objevil jako host. Loni představil hned několik nových písní - a hlavně debutovou desku Michalovo cédéčko. Originální byl klip k písní Až mi bude šedesát, ve kterém si zahrál i zpěvákův otec.

Michal Horák interview: Na nic si nehraju a tím pádem jsem na pódiu tak trochu za blbečka

 


Nelly

Cenu může získat i teprve osmnáctiletá zpěvačka Nelly Řehořová říkající si jen zkráceně Nelly. V roce 2018 vydala pětipísničkové EP V okamžiku, loni pak zaujala taneční skladbou Plout. Daří se jí také na divadelních prknech. V roli Magdy ji mohou fanoušci vidět v muzikálu Kvítek mandragory.

Nové EP Nelly Řehořové pokřtili na Cargo Gallery Sebastian a Kuba Kotek

 


Walkmanz

Pokud jste o skupině Walkmanz, která uzavírá pětici nominovaných, ještě neslyšeli, jména jejích členů vám jistě řeknou více. Jejími zakladateli jsou zpěvák Tomáš FrödeImodium, baskytarista Jaro Lukáč a členové Portless - René Rypar a Zbyněk Raušer, kteří formaci založili zkraje roku 2019. V prosinci vydali svůj debutový singl, který nazvali Až přijde láska.

Nová česká kapela Walkmanz: Naše hudba bude kytarová a moderní. Lidi si zaskáčou

 


AKCE

Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava každým rokem roste. Loni dokázal opět přilákat velké hvězdy, z nichž asi nejvíce zazářili The Cure, Florence And The MachineZAZ či Lewis Capaldi. A bohatý line-up nabídne také letošní ročník. Kromě hudebního vyžití je festival pestrý i z hlediska doprovodného programu. Stihnout mohou diváci spoustu inspirativních přednášek a dalších diskuzních panelů.

Závěr Colours Of Ostrava se nesl v režii The Cure

 


EvoLucie Tour - Lucie

Lucie funguje téměř pětatřicet let. Za tu dobu ušla dlouhou cestu, během které si vypracovala pozici jedné z nejoblíbenějších tuzemských formací. Na svůj vývoj poukázala vydáním alba EvoLucie, ke kterému loni vyjela na turné. Na něm svým příznivcům nabídla unikátní projekce vytvořené z obrázků ze svých klipů či nové animace k písním, za což skupinu fanoušci odměnili nominací na Akci roku.

 


Hrady CZ

Už patnáct ročníků za sebou mají putovní Hrady CZ. Jedním z největších lákadel toho loňského byla bezesporu kapela Kryštof, s níž si návštěvníci mohli zazpívat na všem osmi open airech v prostředí hradů a s netradiční atmosférou. Taháků však měli pořadatelé více, na Bouzově či Bezdězu zazněly také hity skupiny No Name či Mirai.

 


Klusymfonie - Tomáš Klus

Tomáš Klus a symfonický orchestr. Ještě před dvěma lety nepředstavitelná kombinace. Zpěvák však v závěru loňského roku na svém turné s Janáčkovou filharmonií dokázal, že i jeho písním tento kabát sluší. Ba naopak, některé v něm znějí snad ještě lépe než v originálním podání. A ani o Klusův pověstný humor nebyla na speciálních koncertech nouze.

LIVE: Tomáš Klus v doprovodu Janáčkovy filharmonie oslnil Prahu. Došlo i na křest desky

 


Létofest

Létofest patří mezi nejmladší open airy u nás. V roce 2019 se konal teprve třetí ročník, který však stejně jako ty předchozí dokázal nalákat na spoustu předních českých interpretů. Fanoušky loni na putovní městské akci bavili například Tomáš Klus, Marek Ztracený Wanastowi Vjecy, Lenny či Divokej Bill. Organizátoři mysleli také na děti a připravili pro ně indiánskou stezku plnou záludných úkolů.

Létofest završil svou pouť v Liberci. Zahráli Mig 21, Mandrage, Divokej Bill, Marek Ztracený a další

Autor: Andrea Štipčáková

Témata: Berenika Kohoutová, Jamaron, Michal Horák, Nelly, Walkmanz, Colours of Ostrava, EvoLucie Tour, Hrady CZ, Klusymfonie, Létofest

zavřít