TOP 7 videoklipů týdne: MYDY zvou na bizarní hostinu, Tereza Balonová posílá vzkaz babičce a Jamaron vzpomínají na zesnulého kamaráda

Vydáno 20.02.2024 | autor: Kateřina Nováková

Tereza Balonová a Jamaron v nových singlech vzpomínají. Zatímco zpěvačka na zesnulou babičku, kapela kolem sourozenců Dostálových na kamaráda a baskytaristu Filipa Karlíka. MYDY zvou v Red Flag Parade na bizarní hostinu, Adam Mišík na turné a Bára Zemanová volá mayday. Dua Lipa zpívá o nepovedených rande a Karin Ann představuje singl she

TOP 7 videoklipů týdne: MYDY zvou na bizarní hostinu, Tereza Balonová posílá vzkaz babičce a Jamaron vzpomínají na zesnulého kamaráda TOP 7 videoklipů týdne: MYDY zvou na bizarní hostinu, Tereza Balonová posílá vzkaz babičce a Jamaron vzpomínají na zesnulého kamaráda


Tereza Balonová
posílá vzkaz babičce

Chybíš je pro Terezu Balonovou velmi osobní píseň. Napsala ji pro svou zesnulou babičku. „Měla jsem s ní strašně krásný vztah. Byla to moje první smrt v dospělosti. Když je člověk dospělí, vnímá celý koloběh života jinak a vnímá i odchod blízkého člověka jinak než v dětství. Písnička je jakousi SMSkou pro moji babičku tam nahoru…,“ uvedla zpěvačka v rozhovoru pro iREPORT. Klip natáčela už minulý rok v březnu, s fanoušky se o něj ale rozhodla podělit až nyní.

VIDEOROZHOVOR | Tereza Balonová: Už ve školce jsem se rozhodovala, jestli bicí nebo kytara

Tereza Balonová bude jednou z vystupujících na předávání hudebních cen Žebřík. Dvaatřicátý ročník proběhne 5. dubna v plzeňském DEPO2015.

Jamaron vzpomínají na zesnulého kamaráda

Na Žebříku zahrají také Jamaron, kteří v září loňského roku přišli o kamaráda a baskytaristu Filipa Karlíka. Vzpomínají na něj v písni Smrt nás nerozdělí. Smutným paradoxem je, že hudbu složil právě Karlík a kompletní text včetně názvu dopsal Jakub Dostál krátce před jeho smrtí. „Nevíme, jestli je to náhoda nebo osud, ale je to nesmírně hluboký, deprimující a smutný fakt, ze kterého si možná máme vzít právě ono sdělení - smrt nás nerozdělí. Patrně každý se s tím v životě setkal a možná mu právě tato píseň dá možnost se vyrovnat se ztrátou blízké osoby.” říkají členové.

ROCK BLOG | Jamaron: Poslední turné Filipa Karlíka

Ve videoklipu, který vznikl na začátku roku 2024, je využita řada fotografií a videozáběrů s baskytaristou. „Rozhodli jsme se ho natočit jako vzpomínku na něj, a to s naším osvědčeným kameramanem a režisérem Tomášem Tejklem v Café V lese a zařadit do něj naše společné záběry s Filipem,” vysvětluje kapela.

MYDY zvou na bizarní hostinu

Skladbu Red Flag Parade napsala kapela MYDY během loňského songwriting campu. Posluchače zaujme svou autenticitou a hloubkou, videoklip pak extravagancí a výstředností. Stejně jako text pojednává o toxických vztazích a manipulaci bývalých partnerů. Vznikal pod taktovkou režisérky a choreografky Zizoe. Spolu s tanečníky z Brownies Company vytvořila vizuální dílo pochodujících červených vlajek bývalých partnerů a divokou hostinu. Do hlavní role obsadila Michala Černého.

Zatímco výše zmínění JamaronTereza Balonová na Žebříku vystoupí, Žofie DařbujánováMYDY se ujme role spolumoderátorky. Sekundovat jí bude Marek Taclík.

Adam Mišík v retro videoklipu

Adam Mišík spojil síly s Markem Damianem a vznikl tak singl Dotyky, který se dočkal retro videoklipu. Postarali se o něj Butterfly Kids z Brna. „Track je inspirován aktuálním britským soundem, který nás napadlo spojit s českým textem a vytvořit tak něco nevšedního,“ vysvětlil zpěvák, která má za sebou vyprodaný koncert v pražské Roxy a nyní ho čekají v rámci turné další tři zastávky. V únoru 2025 odehraje Mišík svou největší show ve Foru Karlín.

Dua Lipa má dost bezcílného randění

Dua Lipa odpremiérovala nový song Training Season během nedávného předávání Grammy. Zajímavostí je, že na něm (krom jiných zvučných jmen) spolupracovala opět s Kevinem Parkerem z Tame Impala. Ten stojí i za předchozím singlem Houdini. Režie klipu se ujal Vincent Haycock, který v minulosti spolupracoval s Florence and the Machine, Samem Fenderem nebo Paulem McCartneym. Samotný název singlu Training Season není o životě ve fitku, jak by se mohlo zdát, ale o sérii nepovedených rande, která jsou vyčerpávající a demotivující. Proto se chce zpěvačka zaměřit na takovou osobnost, kterou nebude muset trénovat, ale se kterou bude růst.

 

Karin Ann představuje nový singl she

Teprve jednadvacetiletá zpěvačka Karin Ann se úspěšně prosazuje kromě Česka a Slovenska také na mezinárodní scéně. Teď vydává nový singl she. Odvážná skladba s uhrančivým zvukem zkreslených kytar vypráví o objevování krásy, úniku a blaženosti. 

Bára Zemanová volá Mayday

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na podia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná novým energickým singlem Mayday. Píseň, která se tematicky točí kolem zakázané lásky, je předzvěstí nového startu kapely. Její atmosféru podtrhuje nápaditý videoklip natočený v planetáriu.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Lucas Kozel (Tereza Balonová, Jamaron), Anastazie RZBLZ (MYDY), Mojmír Ševčík (Adam Mišík), Cameron lindfors (Karin Ann), foto: Dominik Erban (Bára Zemanová)
Témata: Tereza Balonová, MYDY, Adam Mišík, Karin Ann, Dua Lipa, Bára Zemanová, Jamaron

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít