TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček se vyznávají z lásky k horám, frontman Like-It levituje a Piloti roztancovali Mikýře

Vydáno 05.09.2023 | autor: Kateřina Nováková

O5 a Radeček mají plán na zimu jasný - hory! O lásce k nim zpívají i v novém singlu, k němuž natočil video Jakub Mahdal. S novinkou Na paty stoupám přichází Like-It, jejichž zpěvák Dominik Kříž v klipu levituje, a hlásí se také kapela Pilot, která do svého vizuálu obsadila Martina Mikysku alias Mikýře. Podívat se můžete také na nová videa od Salamandry, Karin Ann, Goodfellas a Ginnyho Andra.

TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček se vyznávají z lásky k horám, frontman Like-It levituje a Piloti roztancovali Mikýře TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček se vyznávají z lásky k horám, frontman Like-It levituje a Piloti roztancovali Mikýře

Frontman Like-It překonal kvůli klipu svůj strach

Singl Na paty stoupám kapely Like-It mohou posluchači již několik týdnů slýchat v rádiích. Nyní k němu vychází i videoklip, který vznikl pod taktovkou Richarda Stieblera. Frontman a zpěvák Dominik Kříž při jeho natáčení musel překonat svůj strach. Musel během něj totiž levitovat, přitom létání jako takové nemá vůbec v lásce. „Spíše naopak, dost se bojím. Letěl jsem jednou do Řecka a po zkušenostech s letadlem už jezdím jenom do Chorvatska autem. A to moje večerní sledování leteckých katastrof tomu asi taky moc nepřidá," prozradil s úsměvem.

ROZHOVOR | Dominik Kříž (Like-It): Občas se člověk potřebuje z beznaděje vyřvat

V klipu Pilotů se potkávají tančící Mikýř s Jiřím Károu

Kapela Pilot vydala druhý singl z chystaného debutového alba HAPPY END, na kterém spolupracovala s textařem Jendou Vávrou, hudebníkem a producentem Janem Steinsdörferem (Chinaski) a Filipem Vlčkem (John Wolfhooker). Tématem skladby TikTak je neúprosné plynutí času. Sestava upozorňuje na to, že dnešní společnost nemá času nikdy dost. Do písně se jí dokonce povedlo vložit hlášku Jiřího Káry: „Dělej, už jsi tady měl bejt čtyři minuty, ty magore.“

Klip vypráví bláznivý příběh o zlých vůdcích popu, které hrají bubeník Mates a klávesák Honzík. Ti vysávají energii ze svých tanečníků a naplňují tak svůj plán získat popovou nadvládu. Se svými vyhlášenými tanečními kreacemi se připojil také Martin Mikyska známý jako Mikýř.

Salamandra natáčela na Masters of Rock

Salamandra vůbec poprvé letos zazářila na hlavním pódiu Masters of Rock. Při té příležitosti natočila nový videoklip ke skladbě Set the Fire z aktuálního alba Opus Bohemica. To představuje kapelu v novém světle, prošla si totiž výrazným omlazením. Z původního sextetu zůstala pouze vokalistka Hanka Šlachtová.
Salamandra zároveň slaví pětadvacet let na scéně. Čtvrtstoletí své existence oslaví 28. října v Ostravě ve zrekonstruovaném klubu Barrák. Chybět na akci nebudou bývalí členové skupiny, hosté i gratulanti.

O5 a Radeček se vyznávají k lásce k horám

Nový hit kapely O5 a Radeček má celkem jednoduché poselství - Sorry, že mám rád hory! Kapela teď ke skladbě přidává i videoklip, který točil Jakub Mahdal. „V létě jsme měli spoustu koncertů a vždycky, když začneme hrát HORY, lidi zpívají a napodobují náš tanec. Třeba se z toho stane taková česká Macarena,“ směje se zpěvák Tomáš Polák.

ROZHOVOR | O5 a Radeček: Vyprodané turné nebereme jako samozřejmost. Tohle si žádná kapela nekoupí

Kapela chce fanoušky a milovníky hor do projektu zapojovat celý rok. Má pro ně připravené různé soutěže, společné výšlapy, výzvy na sociálních sítích a spoustu dalších aktivit včetně speciálního merche s vychytávkami do hor. Vrcholem projektu bude koncertní šnůra, která se bude konat kde jinde než na horách. Konkrétní místa a termíny kapela zveřejní do konce září.

Kapela Goodfellas se vrací jako Anděl Brothers

Jádro kapely Goodfellas se vrací na scénu jako Anděl Brothers. Trio složené z bratranců Toma, Jonnyho a Jakuba Andělových pouští do světa první chytlavý singl Lůzr a stejnojmenný klip režiséra Ondřeje Urbance natočený symbolicky na stanici pražského metra Anděl. V klipu si střihnul roli i producent singlu Jan Horáček a také otec a strýc andělské trojice Pavel Anděl. Malou roli dostala i umělá inteligence, která připomene hlasatelskou legendu Evu Jurinovou.

Ginny Andro vydává dekadentní klip k singlu Crowd Goes Crazy

Krátce po vydání první desky A!MEN a premiérových koncertech vydává Ginny Andro temně a semi-eroticky stylizovaný klip k singlu Crowd Goes Crazy. Ten má z celého alba nejtvrdší sound na pomezí nu-ravu, industrialu a hyper-popu. Ginny se ve své prezentaci nikdy nelimituje a jinak tomu není ani v tomto případě.

Karin Ann o ztrátě sebe sama

Karin Ann zpívá v novince a stranger with my face o ztrátě části sebe sama, kdy se člověk snaží zachovat tak, jak by si přálo jeho okolí. „A stranger with my face je o tom, že je velmi nezdravé uctívat nějakého člověka jako Boha. Skončíte, že mluvíte jeho slangem a vůbec se přizpůsobujete tomu, jak se chová. Nejde ani o to, abyste se mu zavděčili, ale že se snažíte být víc jako on, než abyste byli sami sebou. Nakonec nevíte, kdo vlastně jste," popisuje Karin Ann, které spojení textu s melodií přišlo skoro až náboženské, takže se rozhodla, že tento pocit otiskne do hudby v refrénu.

ROZHOVOR | Karin Ann: Lidé se v tématech, o kterých zpívám, dokáží najít

Video, které píseň doprovází, je první částí krátkého filmu amerického režisérského dua TUSK. Špionážní romanci, odehrávající se v Hollywoodu 50. let, filmaři natáčeli v Praze. Příběh sleduje mladou sekretářku (Karin Ann) v hollywoodském filmovém studiu, která má za úkol zjistit pravdu o skandalizovaných milostných vztazích filmové hvězdy (Ashley Moore) s různými muži. Při špehování odhalí, že takové aféry jsou zástěrkou její skutečné sexuální identity, v té době velmi tabuizované. Otevřený konec videoklipu slibuje rozuzlení v pokračování. To bude následovat druhou části jako hudební video pro Karinin následující singl.  

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Cameron Lindfors (Karin Ann), Tereza Ravera (Pilot), archiv O5 a Radeček, archiv Salamandry
Témata: Like-It, Pilot, Salamandra, O5 a Radeček, Goodfellas, Ginny Andro, Karin Ann

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít