TOP 8 videoklipů týdne: Lenny Kravitz oslavuje svobodného ducha, Kryštof krásný život a Petr Marek z Midi Lidi tvořil pro Mira Žbirku

Vydáno 24.10.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Extatické funkové kytary, robotické analogové syntezátory, rozjetý talkbox i taneční beat. Taková je novinka TK421 Lennyho Kravitze, který se aktuálně věnuje přípravám svého dvanáctého studiového alba. Desku už má naopak hotovou Sofian Medjmedj, jenž spolu s jejím vydáním vypustil do světa časosběrný snímek k songu Wasted. Kryštof se hlásí s titulním singlem k filmu Gump a frontman Midi Lidi Petr Marek se ujal natáčení nového klipu Mira Žbirky. Vztahovou záležitostí se prezentuje Karin Ann, novinka Voxela pak vznikla v Thajsku. Katarína Knechtová věří na bytosti mimo tento svět a Rodan bojuje se svým vztahem ke kávě.

TOP 8 videoklipů týdne: Lenny Kravitz oslavuje svobodného ducha, Kryštof krásný život a Petr Marek z Midi Lidi tvořil pro Mira Žbirku TOP 8 videoklipů týdne: Lenny Kravitz oslavuje svobodného ducha, Kryštof krásný život a Petr Marek z Midi Lidi tvořil pro Mira Žbirku

Na narozeniny Mira Žbirky vyšel nový klip

V den narozenin Mira Žbirky měl premiéru videoklip k písni Len sa neuraz z alba Posledné veci. Vytvořil ho Petr Marek z Midi Lidi, který si ve skladbě střihl kytarové sólo. Do vizuálu pak obsadil také své čerstvě narozené miminko.

LIVE: Narozeniny Mira Žbirky oslavili syn David, Lenny nebo Martha jeho písněmi, manželka Kateřina pokřtila knihu vzpomínek

 

Kryštof natočili ústřední skladbu k pokračování Gumpa

Richard Krajčo se vzhledem ke svému působení ve StarDance aktuálně věnuje především tanci. Nezanedbává ale ani hudební aktivity a s kapelou Kryštof krátce po oznámení posledního ročníku Kryštof kempů vydává novinku Život je krásný, kterou nahrál pro pokračování Gumpa. „K textu téhle písničky mě inspiroval scénář. Jmenuje se Život je krásný, protože je to hlavní slogan refrénu. On dal ráz celé písničce, protože se v něm zpívá, že život je krásný i na konci světa. Ve výsledku je to ale velmi pozitivní, veselá píseň," říká Krajčo.

 

Sofian Medjmedj láká na nové album

Sofian Medjmedj láká na novou desku Project 23, na kterou nazpíval písně ve spolupráci s Ewou Farnou, Adamem Mišíkem či Benem Cristovao, songem Wasted, ke kterému vznikl časosběrný videoklip. Fanoušci v něm zhlédnou záběry z posledních tří let, kdy zpěvák působí na scéně. Aktuálně je muzikant na turné, které zakončí koncertem v pražské Roxy.

ROZHOVOR | Sofian Medjmedj: Texty píšu přirozeně, bez přetvářky, proto se v nich spousta lidí najde

Lenny Kravitz oslavuje svobodného ducha

Lenny Kravitz je zpět. Na jaro chystá dvanáctou řadovku, které předchází singl TK421. Extatické funkové kytary, robotické analogové syntezátory, rozjetý talkbox, taneční beat, třaskavé saxofonové sólo a chytré narážky na Boogie Nights i Star Wars, to jsou šťavnaté ingredience tohoto svižného rock'n'rollového songu. Vizuálního zpracování se zhostila režisérka Tana Muino. Její zpracování svobodného ducha písně jen umocňuje.

Karin Ann o tom, jak v nás každý vztah zanechá stopu

Karin Ann se hlásí s novým videoklipem. Natočila ho tentokrát k songu favorite star a je o tom, jak v nás každý vztah, ať už přátelský nebo milostný, zanechá stopu. „Stopa, kterou na mně často vztahy zanechaly, bylo trauma toho druhého člověka. Co prožil nebo prožívá. Často jsem přebírala na sebe problémy druhých lidí, snažila se je řešit a myslela jsem si, že tím pomáhám. I o tom ta píseň je," popisuje zpěvačka. Píseň odkrývá i další téma ve vztazích, a to, jak se člověk může měnit v závislosti, s kým zrovna je, ale jeho skutečná povaha je skrytá.

Video je druhou částí krátkého filmu amerického režisérského dua Tusk. Špionážní romance prvního dílu sledovala mladou sekretářku (Karin Ann) v hollywoodském filmovém studiu, která měla za úkol zjistit pravdu o skandalizovaných milostných vztazích filmové hvězdy (Ashley Moore) s různými muži. Při špehování odhalila, že takové aféry jsou zástěrkou její skutečné sexuální identity, v té době velmi tabuizované. A na otevřený konec nyní navazuje příběhové rozuzlení videa favorite star. Během filmu se zdá, jako by sekretářka a herečka mohly mít mezi sebou jistý druh spojení. Příběh však diváky zavede do scén, kde je vidět Karin rozpolcenou mezi láskou k herečce a její prací, což nakonec vyústí do překvapivého mediálního skandálu.

Voxel představuje nový klip, píseň vznikla v Thajsku

"Uvědomil jsem si, že přes léto vždycky poslouchám tanečnější songy a protože nejsem nijak stylově vyhraněn, chtěl jsem si zkusit i tento směr. Písnička vznikla přímo na pláži thajského ostrova Koh Lipe, místě, kde jsem před lety požádal svou ženu o ruku. A zajímavé je na ní i to, že v refrénu si zazpívali mí dva synové," vypráví k novému songu Nám už nic nechybí Voxel. Klip se natáčel v "motýláriu" Papilonia, v muzeu světelných efektů Lumia a ve středomořském, kaktusovém a tropickému skleníku na Floře v Olomouci. Už 14. prosince zahraje Voxel v Paláci Akropolis s cimbálovkou.

Katarína Knechtová věří na bytosti mimo tento svět

Zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová připravila podzimní novinku Oni. Mystická skladba má originální filmové zpracování. Klip se natáčel na operačním sále a v pitevně, Katka se potápěla v akváriu s otevřenýma očima. Dušičková balada vás naladí na melancholickou notu.

Rodan bojuje se svým vztahem ke kávě novým songem

„Insomnia Junkie je pro mě rozhodně jedna z nejosobnějších věcí. Kdo mě zná, tak ví, že kafe nepiju, a upřímně ho vlastně vůbec nemám rád. Proč teda o kávě zpívám a v klipu na mě někdo kafe leje? Je to kvůli tomu, že jsem se zhruba před rokem, řekněme, ‚vídal' s jednou slečnou, která pracovala právě v kavárně. Často jsem tam za ní chodil, čekal do zavíračky. Jenomže od tý doby, co tohle naše ‚vídání' skončilo, ať už přijdu do jakékoliv kavárny, dostanu okamžitě úzkost a musím hned pryč. Je to kvůli tomu, že tam vidím všechny ty věci, který k práci v kavárně patří. A který dělala taky ona," vysvětluje s odzbrojující upřímností Rodan. Na songu, jenž je jako dělaný do sychravých podzimních dní, se podobně jako na výše zmíněných singlech autorsky podílel Jan Vávra. Ten je tentokrát zároveň i hudebním producentem nahrávky. Třetím do party pak byl Štěpán Urban a o mix a mastering se postaral Rony Janeček z kapely John Wolfhooker.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Mojmír Ševčík (Sofian Medjmedj), Kristina Pechlátová (Kryštof), Kamil Klekar (Voxel), Kateřina Fialová (Rodan), Tomáš Martinek (Miro Žbirka)
Témata: Miro Žbirka, Kryštof, Richard Krajčo, Sofian Medjmedj, Karin Ann

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít