TOP 7 videoklipů týdne: Lipo a Kateřina Marie Tichá zpívají o dívce, která si vydělává prostitucí, a Karin Ann o opojných dnech ve vztahu

Vydáno 14.03.2023 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálních videoklipech týdne nám Lipo a Kateřina Marie Tichá, která už 31. března vystoupí na Žebříku v DEPO2015 v Plzni, povypráví příběh dívky, která si na své cestě za štěstím vydělává prostitucí. Karin Ann přináší melancholickou výpověď o začátcích vztahu, kdy jsme zaslepeni zamilovaností a Krajina Ró ohlašuje singlem Den co den druhé album. Trocha klidu a Refew nám posílají Pozdravy z Pluta, Nvtvlie si odskočila od Skyline a vydala sólovku Lose Control a Yzomandias a Nik Tendo vyrazili na výlet do Varů. Ze zahraničí nesmíme opomenout Miley Cyrus, jež potěšila fanoušky novým albem a spolu s ním také videoklipem k písni River.

TOP 7 videoklipů týdne: Lipo a Kateřina Marie Tichá zpívají o dívce, která si vydělává prostitucí, a Karin Ann o opojných dnech ve vztahu TOP 7 videoklipů týdne: Lipo a Kateřina Marie Tichá zpívají o dívce, která si vydělává prostitucí, a Karin Ann o opojných dnech ve vztahu

„Každý má svý tajný místa,“ zpívají Lipo a Kateřina Marie Tichá

Lipo a Kateřina Marie Tichá mají na svém kontě již několik spoluprací. Naposled pro aktuální desku severočeského básníka a hudebníka nahráli skladbu Tajný místa, kterou nyní vydávají i ve vizuální podobě. Živou verzi písně nahráli v prostředí kavárny kina Varšava v Liberci. Tuto i další Lipovy songy si budou moci jeho fanoušci naživo poslechnout na dubnových koncertech v Ostravě, Brně, Praze a Liberci. Kateřina Marie Tichá pak už 31. března zahraje v DEPO2015 na předávání Hudebních cen Žebřík.

ROZHOVOR | Lipo: Chci, aby moje texty měly i literární kvalitu

 

Karin Ann o opojných dnech ve vztahu

Karin Ann přináší v písni If I Fall For You melancholickou výpověď o rizicích, která přináší otevření se novému vztahu. „Skladba je o životních obdobích, kdy se s někým setkáte a začnete k němu něco cítit. Je o počátečních fázích, kdy o novém partnerovi příliš mnoho nevíte, ale romantizujete si ho a představujete si, co všechno byste spolu mohli zažít a jak by vypadal váš vztah," popisuje zpěvačka. Právě o takovém vztahu vypráví i nový videoklip, který vznikl ve spolupráci s Olivií Mitchell a Kerrym Furthem.

 

Krajina Ró ohlašuje druhé album

Klipem ke skladbě Den co den ohlašuje Krajina Ró své druhé album Mlhoviny. V té se propojili zkušený hudebník Michal Němec z Jablkoně s triem The Bladderstones a zpěvačkou Annou Břenkovou. Píseň album plánované na duben otevírá a dá se říct, že ho svým vyzněním i částečně vystihuje. Děj hravého videoklipu Jakuba Čermáka se odehrává ve fantaskním mrakodrapu na kuří noze.

Hudebník a filmař Jakub Čermák měl při zpracování videoklipu úplně volnou ruku. „Co je to Krajina Ró? Nikdo neví – a právě s tímhle tajemstvím se, myslím, v její hudbě počítá. Tajemství podněcuje zvědavost, zvědavost zase představivost. Po delší době jsem u nějakého klipu dostal dostatečně volnou ruku a měl i prostor a čas, abych své představivosti mohl popustit uzdu a nechat ji se pořádně rozklusat do krajiny... Jestli tou krajinou byla právě Ró a co se v té krajině mezi dvěma postavami ve fantaskním mrakodrapu na kuří noze vlastně odehrálo, nechávám zvědavosti divákově. A uživatelům astrolábů," uvádí.

Trocha klidu a Refew posílají Pozdravy z Pluta

Na hranici žánrů se v novém singlu Pozdravy z Pluta pohybuje Trocha klidu, která na novince spolupracovala s Refewem. "Pozdravy z Pluta jsem začal psát předloni v zimě, když jsem se dozvěděl, že si jedna holka, která se mi líbila, našla kluka. No a já se začal topit v tom, kolik už jsem tak mohl za život promarnit příležitostí, být s holkou, se kterou by to stálo za to, ale já na to podle svýho vnitřního pocitu nebyl připravenej. Píseň však měla jenom sloku a refrén - nedařilo se mi ji dopsat. O rok později jsem si k ní sedl a začal příznačně "před náma další zima, aspoň Tobě je prima" a rázem jsem měl dopsanou druhou sloku a skoro celou píseň. Tu jsem pak zahrál Refewovi na chatě, kam nás pozval náš kamarád Kuba Děkan za účelem společnýho tvoření... Refewovi se Pluto líbilo a když jsme mu řekli, že by si tam mohl klidně dát sloku, byl až "dětsky" nadšenej a zeptal se, jestli to myslíme vážně. Tak jsme si plácli, Refew přijel do studia a zandal sloku, ze které jsme se všichni posadili na zadek,“ popsal vznik skladby zpěvák Dan Holý.

Zpěvačka Skyline vydává sólovou věc 

Zpěvačka Nvtvlie, která je frontwoman elektronické kapely Skyline, vydala svoji sólovou věc. Song nazvaný Lose Control nahrála za pomoci členů kapely John Wolfhooker. Adrian Janeček nahrál bicí, Filip Vlček se podílel na songwritingu. Skyline už brzo vyrazí na Majálesy a festivaly, možností vidět je naživo bude spousta.

Miley Cyrus vydala desku a servíruje další potencionální hitovku

Miley Cyrus vydala už svoje osmé album Endless Summer Vacation. Součastně s ním představila i klip ke skladbě River. Ten režíroval Jacob Bixenman. Z alba pochází i předchozí singl Flowers, který se stal celosvětovým hitem a dosáhl 500 milionů streamů na Spotify.

"Co se týče posloupnosti Endless Summer Vacation, rozdělila jsem ji na dvě části: AM a PM. AM pro mě představuje ranní čas, kdy je tam šrumec a energie a je tam potenciál nových možností. Je to nový den. A v noční době je cítit rozplizlost, semletí a jakási ušmudlanost, ale zároveň i půvab. Večer je to skvělý čas na odpočinek, čas na zotavení - nebo je to čas jít ven a zažít divočinu. Los Angeles, to je určitá noční energie, ze které tak trochu cítíte, jak problémy vyvěrají na povrch, a to je pro mě velmi inspirativní," uvedla zpěvačka k desce.

Yzomandias a Nik Tendo si udělali trip do Varů

Klip z Karlových Varů k songu Novej svět přivezli Yzomandias a Nik Tendo. Natáčeli hned na několik architektonicky významných místech, mezi nimi třeba v Hotelu Thermal a Hotelu Imperial. O režii se postaral Adam Rohal. Co nevidět vyjde deluxe verze jejich loni vydaného alba Kruhy & Vlny.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, TZ, foto: Tori Time (Karin Ann), Marek Klenotič (Trocha Klidu)
Témata: Lipo, Kateřina Marie Tichá, Karin Ann, Krajina Ró, Trocha Klidu, Refew, Nik Tendo, Yzomandias, Milion+, Miley Cyrus, Nvtvlie

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít