TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený nahrál píseň s Hanou Zagorovou, Sto zvířat na procházce Prahou a Yzomandias vás vystřelí mimo realitu všedních dní

Vydáno 30.11.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Listopad je za námi... V neděli začalo adventní období, které značí, že už se blíží Vánoce. A právě o nich zpívají ve společném duetu Marek Ztracený s Hanou Zagorovou. Sto zvířat se naopak s přáteli vydali na pochod Prahou, při kterém vznikl videoklip, v němž formace oslavuje známé historické památky s vážností a dojetím. Karin Ann představuje svou rockovější podobu a Kaczi nahrála duet s Jurajem Hnilicou. Za pozornost stojí i černobílý počin Munroe a mytický klip Giudi. Mimo realitu všedních dní vás vystřelí Yzomandias.

TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený nahrál píseň s Hanou Zagorovou, Sto zvířat na procházce Prahou a Yzomandias vás vystřelí mimo realitu všedních dní TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený nahrál píseň s Hanou Zagorovou, Sto zvířat na procházce Prahou a Yzomandias vás vystřelí mimo realitu všedních dní

Marek Ztracený a Hana Zagorová zpívají o Vánocích jako dřív

Marek Ztracený má nový duet. Nazpíval ho s Hanou Zagorovou a nese se v duchu Vánoc. Zpěvák do něj však nezapomněl zakomponovat ani aktuální dění. „Tahle píseň je takový malý hudební pokus o záchranu letošních Vánoc, o kterých nám teď tvrdí, že by taky nemusely být. Doufám, že to, o čem v písni zpíváme, bude platit, a Vánoce budou jako dřív. Věřím, že v textu se najde většina z nás a píseň udělá radost," říká Ztracený.

Marek Ztracený rozsvítil O2 arenu, přivezl si Kapitána Dema nebo Martu Jandovou

Videoklip natočili tvůrci z FILMZLICINCOMPANY, se kterými muzikant spolupracoval již dříve, mimo jiné na veleúspěšné vizuální podobě hitu Naše cesty. Nálada nového videoklipu je vánočně povznášející a dokresluje tak pozitivní poselství písničky samotné.

Sto zvířat představují videoklip k singlu Praha

V říjnu loňského roku kapela Sto zvířat vydala své nové album 30 let testováno na lidech. Z něj vychází také skladba Praha, k níž napsal text Tomáš Belko, výhradní textař formace. Natáčení videoklipu se zúčastnila velká skupina lidí, která v centru Prahy oslavuje ty nejznámější historické budovy, kostely a zákoutí s vážností a dojetím. 

Sto zvířat na Artparkingu v rytmu klaksonů a blinkrů

V klipu hraje více než pětadvacet herců, mezi kterými jsou i zvířecí děti, příbuzní a přátelé skupiny. Děj je prostý - průvodkyně Jana "jen" ukazuje pěti "turistům "památky. Ten jeden den v Praze je vlastně jejich celý život.

Rockovější Karin Ann

Karin Ann hlásí posun k dospělejší hudbě s doteky rocku. Do skladby we´re friends, right? otiskla své aktuální pocity, které souvisejí se změnami v jejím životě. Vypráví v něm příběh o tom, jak se vztah mění v toxické přátelství.

ROZHOVOR | Karin Ann: Lidé se v tématech, o kterých zpívám, dokáží najít

K videoklipu si zpěvačka sama napsala námět. „Chtěla jsem, aby video odráželo vzpomínky na šťastné okamžiky a na hněv, ve který se vše obrátilo. Myslím, že zejména zpěvačky se často stydí za to, že cítí negativní emoce jako je hněv, a to se mi nelíbí, protože to všechno jsou lidské pocity, které máme všichni a já jsem se jim ve videu nechtěla vyhnout," uvedla.

 

Kaczi nazpívala duet s Jurajem Hnilicou

Písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi vydala v říjnu svébytné debutové album Nahá, na němž balancuje mezi folkem, popem a šansonem. Duet Dobrú noc z hôr, který zpěvačka nazpívala s písničkářem a vítězem Česko Slovensko má talent Jurajem Hnilicou, se nyní dočkal videoklipu. Píseň oslavuje přírodu, život, jednoduchost bytí, ženu a muže. Klade důraz na krásu česko-slovenských hor i našich kultur.

Videoklip se natáčel v okolí slovenského Martina. Oba interprety spojuje právě láska k přírodě i radost ze života. Cílem je propojení našich společenství a kultur, tak jak tomu bylo dříve. „Videoklip provází mini děj, kde se symbolicky loučíme s duší, která nás opustila a nyní putuje na druhý břeh. Zároveň se loučíme s duší našeho zvukaře Radima Mroše Vaňka, který tento svět opustil den před tím, než jsme skladbu šli natáčet do studia,“ komentuje Kaczi.

Giudi stvořila vizuálně unikátní obraz k songu Jezinky

Zpěvačka Giudi je výrazná tvář alternativního popu u nás. Její aktuální skladba nazvaná Jezinky odkazuje na tato bájná stvoření, která svádějí lidi, aby se s nimi ztratili v lese. Jde o metaforu, která má představovat naše strachy a obavy. Giudi k tomu dál vysvětluje: "Každého člověka ovládají všelijaké strachy, je to zakořeněné hluboko v naší přirozenosti." Klip natočil Jan Moravec, režie se ujal/a JaCobra. 

Munroe natočili klip ovlivněný náladou hororů 50. let

Dvoučlenná kapela Munroe vydala před pár dny svoje nové album Divoké kvítí. To vyšlo na vinylu a digitálně. Klip ke skladbě Vlčí menuet je inspirovaný Edem Woodem: "To byl opravdový hollywoodský outsider, ale stejně to nikdy nevzdal," dodává za Munroe Jan Kunze. Samotné album vzniklo z velké části v Jeseníkách, kde kapela čerpá inspiraci pro vizuály i hudbu. 

Yzomandias je jeden i dva

Další počin labelu Milion+ je od Yzomandiase. Ten přišel s klipem k songu Jedna Dva, jehož scénář i režii si vzal sám na triko. Pomáhal mu Honza Strach, který pro tuhle partu natočil už nespočet klipů. Během natáčení nebylo ublíženo žádnému z prasátek.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Martin Kubica, Jan Linhart, SaraShots, Tomáš Bartaloš
Témata: Marek Ztracený, Hana Zagorová, Sto zvířat, Karin Ann, Kaczi, Juraj Hnilica, Yzomandias, Giudi, Munroe

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít