TOP 7 videoklipů týdne: Camila Cabello nahrála duet s Edem Sheeranem, Tereza Balonová mapuje své aktuální pocity a Electric Lady se vydala na měsíc

Vydáno 08.03.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Camila Cabello překvapila v minulém týdnu spoluprací s Edem Sheeranem, s nímž napsala skladbu Bam Bam. Kygo si zase přizval do songu DNCE a sám nenahrával ani nizozemský zpěvák Remme, který vydal píseň se Švédkou Clarou Mae. Ze Slovenska se hlásí Karin Ann s Adamem Ďuricou, z tuzemských interpretů pak fanouškům představili své novinky Electric Lady a Tereza Balonová.

TOP 7 videoklipů týdne: Camila Cabello nahrála duet s Edem Sheeranem, Tereza Balonová mapuje své aktuální pocity a Electric Lady se vydala na měsíc TOP 7 videoklipů týdne: Camila Cabello nahrála duet s Edem Sheeranem, Tereza Balonová mapuje své aktuální pocity a Electric Lady se vydala na měsíc


Camila Cabello
a Ed Sheeran nahráli taneční singl Bam Bam

Camila Cabello a Ed Sheeran vydávají společný singl Bam Bam. Zpěvačka se v něm vyzpívává z rozchodu se Shawnem Mendesem, singl bude součástí jejího třetího alba Familia. Song produkovali Ricky Reed, Edgar Barerra a Cheche Alara, na jeho textu a hudbě pak se Sheeranem a Cabello spolupracoval Ricky Reed. Video režírovali Mia Barnes a Dave Meyers.

Kygo a DNCE představují taneční song

Kygo představuje nový song Dancing Feet, který nahrál se skupinou DNCE. Ke skladbě samozřejmě patří i hudebním videoklip režírovaný Johannesem Lovundem. Veselý vizuál zobrazuje Kyga a frontmana DNCE Joe Jonase, jak křižují sluncem zalité město – ve dne pracují jako zaměstnanci resortu a v noci divočí na tanečním parketu.

"S Joem jsme se potkali před lety v Las Vegas a chvíli nám trvalo najít tu správnou společnou písničku," říká Kygo. „Když jsem začal pracovat na Dancing Feet s Davidem Stewartem, najednou to bylo to pravé. Předtím s Joem nahráli několik pokusů a až o několik týdnů později jsme ve studiu v LA nakonec vytvořili píseň, kterou oba opravdu milujeme! Natočit klip v Miami byla velká zábava a zahrát věc během víkendu Super Bowlu ještě lepší,” říká Kygo.

Karin Ann zpívá o smutku a otupělosti

Karin Ann vydala své druhé EP Side Effects of Being Human. Na něm se nachází i winter song – přímočará zimní píseň o smutku a otupělosti, které člověk někdy cítí, aniž by věděl proč. „Nové písničky vznikaly bez jednotné koncepce. Když jsem se pak ale na hotový materiál podívala, zjistila jsem, že mají společnou linku. Mluví se v nich o velmi světských tématech a problémech, na které narazí každý, když se stává dospělým. Tyto věci jsem si pojmenovala jako „vedlejší účinky bytí lidmi", a tak se zrodil celý koncept," říká zpěvačka.

ROZHOVOR | Karin Ann: Lidé se v tématech, o kterých zpívám, dokáží najít

Electric Lady se vydala na měsíc

Electric Lady během koronaviru pracovala na nové muzice i image. S novou kapelou pak také natočila videoklip, ve které se tentokrát vydala až na měsíc. Samotná píseň Stand Up nepojednává o dobývání kosmu, ale o překonávání všech lidských hranic a povzbuzuje všechny, aby to nikdy nevdávali, a šli za svým cílem jako ona.

Adam Ďurica pobíhal po zimní Praze jen v košili

Adam Ďurica posílá fanouškům další videoklip, tentokrát ke skladbě Fúkame. Natáčel pod taktovkou Ondřeje Kudyna. „Měl jsem o videu určitou představu a chtěl jsem, abychom udělali klip, který bude odlišný od toho, co jsme vytvářeli doposud. Proto jsem oslovil Ondřeje, jehož klipy třeba pro Mirai se mi velmi líbili. Byl jsem spokojený už při jeho prvotním návrhu, cítil jsem, že to bude fungovat. Natáčeli jsme od ráda do pozdního večera na různých místech v Praze, venku byly 4 stupně a já jsem tam pobíhal jen v košili. Bylo to doopravdy akční,“ popsal zpěvák.

ROZHOVOR | Adam Ďurica: Už se na věci dívám jinak

Novinka Terezy Balonové mapuje její aktuální pocity

S novinkou Jsem se hlásí taky Tereza Balonová. Skladba je součástí jejího debutového alba Půlnoc, jež vydala na konci února. Videoklip je pak jejím v pořadí čtvrtým vizuálem od roku 2019. „Nový song Jsem – jak už název napovídá – je hodně osobní záležitost. Mapuje moje aktuální pocity. Ty se především týkají hledání vztahů. Cesty, kterou se na prahu dospělosti vydat. Vlastně jako celé album Půlnoc. Je to můj život,“ popisuje autorka.

Remme si přizval ke spolupráci Claru Mae

Remme láká singlem Half A World Away na debutové album, které plánuje v dohledné době vydat. Píseň nahrál ve spolupráci se zpěvačkou Clarou Mae a jak hudebník říká, pojednává o pocitu, když vám někdo blízký chybí tak moc, že na něj musíte neustále myslet a strachovat se, jestli to má dotyčný stejně. K songu vznikl jednoduchý černobílý videoklip, který zachycuje zpěváky u klavíru a během nahrávání ve studiu.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Kryštof David, Václav Ryba
Témata: Camila Cabello, Ed Sheeran, Kygo, DNCE, Karin Ann, Electric Lady, Adam Ďurica, Tereza Balonová, Remme

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít