TOP 6 videoklipů týdne: Čeští interpreti připomínají vznik státu, Kylie Minogue vsadila na romantiku

Vydáno 23.10.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Česká i světová hudba byla v uplynulém týdnu pod nadvládou duetů, či dokonce mnohem rozsáhlejších spoluprací. Například na songu Za 100 let se podílelo hned třináct domácích interpretů. Slovenští IMT Smile spojili síly s Kalim, Vesna s Vojtou Dykem a Bazzi si přizval k duetu Camilu Cabello. Nechybí ani bizár týdne. 

TOP 6 videoklipů týdne: Čeští interpreti připomínají vznik státu, Kylie Minogue vsadila na romantiku TOP 6 videoklipů týdne: Čeští interpreti připomínají vznik státu, Kylie Minogue vsadila na romantiku


Vesna
zpívá o skutečné události

Skupina Vesna je na české scéně čím dál populárnější. Při příležitosti vydání nového alba Pátá bohyně přichystala klip k písni Láska z Kateřinic, na jejímž nahrávání spolupracovala s Vojtou Dykem. Výpravné video bylo inspirováno skutečnou událostí, která se udála v roce 1918 přímo v rodině hlavní tváře Vesny Patricie Fuxové. Aby se její dědeček vyhnul jistému zastřelení ruskou armádou, nechal se pohřbít do společného hrobu. Tři dny poté se z něj vlastními silami vyhrabal. Režie klipu, jenž se natáčel na Kouřimsku, se ujalo dívčí duo Czech Vibes.

Vesna interview: Folklór byl pro nás nepopsaný list, našly jsme v něm hloubku

Bazzi a Camila Cabello se inspirovali Romeem a Julií

Bazzi konečně vydal video k písni Beautiful, kterou představil už v polovině prázdnin. Na nahrávání se podílela také Camila Cabello a vznikl tak krásný romantický duet s pohádkovým klipem s nádechem dramatu. Dvojice se děj rozhodla založit na příběhu Romea a Julie. Stejně jako v něm se totiž ani ve vizuální podobě songu Beautiful pár nedočká šťastného konce...

IMT Smile spojili síly s Kalim

S novinkou se představují také naši slovenští sousedé IMT Smile. A stejně jako tomu bylo u předchozích songů ve výběru, i oni si k sobě přizvali hosta. Skladbu Poď so mnou svým hlasem obohatil rapper Kali. Spolupráci avizovala skupina už v létě, až teď se však rozhodla vyjít s písní i klipem ven. Video je velmi jednoduché - bylo natočené za pomoci režiséra Laco Rychtaříka během nahrávání písně přímo ve studiu.

Kylie Minogue přizvala Jacka Savorettiho

Kylie Minogue si spojujeme především s tanečními skladbami. Tentokrát se však zpěvačka rozhodla vydat něco pomalejšího a vsadila na baladu s názvem Music's Too Sad Without You, která je součástí jejího nejnovějšího alba Golden. Píseň však nenazpívala sama, ale přizvala si k sobě do studia ještě Jacka Savorettiho. Klip pojali celkem jednoduše a natočili ho v divadle. Kylie Minogue si v něm zazpívala jak na jevišti, tak v hledišti, zatímco její pěvecký partner ji v zákulisí doprovázel na kytaru.

Česká scéna opět spojila síly

Po hitovce Cizí zeď je tu další song, na kterém se podílelo hned několik tuzemských interpretů. Skladba Za 100 let připomíná sté výročí vzniku Československa a celkem třináct interpretů v čele s Ewou Farnou, Tomášem Klusem či Markem Ztraceným se v ní snaží přijít na to, jak to u nás bude vypadat za dalších sto let. Záběry v klipu pak byly pořízeny během nahrávání ve studiu. O text se postarala dvojice Jana Infeldová a Jan Vávra ze skupiny Jananas, produkci si vzal na starost Dalibor Cidlinský mladší.

TOP 6 videoklipů týdne: Kazma dal dohromady hvězdy, Gorillaz se dostali do Tranzu

Tomáš Matonoha představuje klip k songu Dáma a pes

Tomáš Matonoha vydává se svou kapelou Inspektor Kluzó nové album a spolu s ním také klip ke skladbě nazvané podle desky Dáma a pes. Soubor působí na scéně už tři roky a kromě herce je jeho členem také zpěvačka Vendula Příhodová a pianista Zdeněk Král. S kapelou pak vystupuje ještě dvojice Ondřej Veselý a Ondřej Homola.

Bizár týdne: Když draka bolí hlava

Bizárem tohoto týdne se stal klip k písni Když draka bolí hlava, ve které zpívá i Karel Gott. Za pár dní bude mít premiéru stejnojmenná pohádka - a právě záběry z ní celé video tvoří. Klipu bohužel chybí jakýkoliv sjednocující prvek. Ukázky z pohádky jsou v něm jen náhodně seskládané k sobě, některé jsou navíc příliš krátké. No, posuďte sami...

text: Andrea Štipčáková

Témata: Vesna, Vojta Dyk, Bazzi, Camila Cabello, I.M.T. Smile, Kali, Kylie Minogue, Tomáš Matonoha, Inspektor Kluzó, Marek Ztracený, Ewa Farna

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít