TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková bruslí, Vesna nahrála píseň s Věrou Martinovou

Vydáno 25.06.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Začíná léto a s ním přicházejí také jeho první hity. Pořádně horkou skladbu si pro své fanoušky připravili Shawn Mendes a Camila Cabello, kteří si stejně jako Jonas Brothers ve své novince zatančili v latinském rytmu. Ed Sheeran představil další song z nového alba, Billie Eilish prozradila, co znamená Ilomilo, a britští Editors si přichystali taky novinku. Z českých interpretů do světa vyslaly nové písně Klára Vytisková s kapelou Vesna, která tentokrát spojila síly s Věrou Martinovou.

TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková bruslí, Vesna nahrála píseň s Věrou Martinovou TOP 8 videoklipů týdne: Vesna nahrávala s Věrou Martinovou, Shawn Mendes s Camilou Cabello a novinku představila i Celeste Buckingham


Shawn Mendes
s Camilou Cabello tančí v latinském rytmu

Shawn Mendes s Camilou Cabello představili svým fanouškům chytlavou novinku Señorita. Video zhlédlo za dva dny přes čtyřicet milionů lidí a bezesporu bude jeho obliba v horkých letních dnech ještě stoupat. Ve vizuální podobě songu zpěváci ztvárnili mileneckou dvojici, která bez ohledu na to, jak moc se snaží, nedokáže své lásce odolat.  

VIDEO: Hrdina Shawn Mendes zpívá pro týrané dívky

 


Jonas Brothers
poprvé ve španělštině

Jonas Brothers přichází po songu Sucker s další chytlavou písní. Ve spolupráci se Sebastianem Yatrou, Natti Natashou a Daddy Yankeem nahráli taneční novinku Runaway, v níž vůbec bratrské trio zpívá také španělsky. "Latinskou muziku milujeme a těšíme se, až fanoušci píseň uslyší," uvedla skupina, která na počátku června vydala po deseti letech novou desku s názvem Happiness Begins. Ke skladbě Runaway vyšel zároveň videoklip, jenž je stejně jako píseň samotná hodně taneční. 


Klára Vytisková
přichází s novinkou Ice

Klára Vytisková vydává novinku Ice, která je předzvěstí jejího v říjnu vycházejícího alba. Ke svižné písničce vypustila zpěvačka do světa rovnou také videoklip, jenž se skládá ze tří zásadních obrazů. "První domov, rodina, vesnice - to je téma minulé desky a téma, které opouštím s deskou novou. Druhý obraz je naše auto, staré volvo - prostředek, kterým se přesouvám z vesnice do města. Do míst, kde jsem paradoxně nejčastěji sama se sebou samou, kam jezdím pracovat, nebo se na nějakou chvilku věnovat sama sobě. Tady je třetí obraz, bruslení - symbol, mojí vášně, chvíle, kdy jsem sama se sebou sama, s čistou hlavou, koncentrovaná... vlastně je to už od dětství moje forma meditace," vysvětlila.

 VIDEO: Klára Vytisková v novince 2in1 představuje svou rodinu


Vesna
si zazpívala s Věrou Martinovou

Svůj příspěvek v top videoklipech týdne má také dívčí uskupení Vesna, které se tentokrát pustilo do spolupráce s Věrou Martinovou, z níž vzešla píseň Bílá laň. "Je výpovědí mladé dívky a zralé ženy, objevuje se v ní plno symbolů a touha po opravdovosti," uvedla skupina, která ve skladbě propojila světy dvou různých generací, jež jsou odlišné pouze napohled. Videoklip k písni je pak doslova pohádkový. Umělkyně jej natáčely na zámku v Uherčicích.

Vesna interview: Folklór byl pro nás nepopsaný list, našly jsme v něm hloubku


Editors vzkřísili Frankensteina

The Editors stále pokračují ve své elektronické fázi. Režisérem klipu je Gregory Ohrel a klip vás bude svým hodně nepředvídatelným dějem určitě bavit. Frankenstein v jejich podání je krásná černoška s USB diskem zapíchnutým do spánku. Kapela letos už vydala remixovou výběrovku The Blanck Mass Sessions a letos chce ještě přihodit album největších hitů.


Billie Eilish dává podobu podivnému Ilomilo

Billie Eilish představuje další klip ze svojí debutové desky. Co vlastně název singlu Ilomilo znamená? Prý je to zkratka pro pocit, kdy se snažíte někoho ochránit, ale prostě na to nestačíte. Takový povzdech "ee-low-mee-low". Mladá hvězdička vyprodala za pár minut svůj koncert ve Foru Karlín a její show se nakonec přesunula do O2 areny. 


Ed Sheeran a jeho překvapivá spolupráce

Světem oblíbený zrzek představil před pár dny tracklist svého alba, které vyjde už 12. července a je tam hned několik překvapivých hostů. Chance The Rapper je zrovna jedním z nich. V Praze bude Edu Sheeranovi patřit začátek července, kdy odehraje dvojici koncertů pod širým nebem v Letňanech.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Jonas Brothers, Shawn Mendes, Camila Cabello, Klára Vytisková, Vesna, Věra Martinová, Billie Eilish, Ed Sheeran, Editors

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít