TOP 8 videoklipů týdne: Robbie Williams vzpomíná na turné, Taylor Swift je v obležení moderních technologií

Vydáno 31.10.2017 | autor: redakce

V posledním říjnovém přehledu nových klipů se podíváme na zoubek domácím interpretům i zahraničním popovým hvězdám. První skupinu reprezentují David Deyl nebo Memphis, tu druhou Robbie Williams, Taylor Swift nebo Calvin Harris

TOP 8 videoklipů týdne: Robbie Williams vzpomíná na turné, Taylor Swift je v obležení moderních technologií TOP 8 videoklipů týdne: Robbie Williams vzpomíná na turné, Taylor Swift je v obležení moderních technologií


FLETCHER SE VLOUPE DO BYTU SVÉ EX


Zpěvačka Fletcher v minulosti promluvila o své sexuální orientaci, kterou dává najevo i ve svém novém klipu k písni You Should Talk. V něm se vloupe do bytu své bývalé přítelkyně a probírá se jejími věcmi. Koupe se v její vaně, zkouší si její oblečení a půjčuje si kosmetiku. Zároveň přemýšlí, zda jí má zavolat ona, nebo nechat svou ex, aby se ozvala jako první. Interpretka přiznává, že je song inspirovaný jejím skutečným vztahem, který pro ni skončil neuzavřený. O režii novinky se postaral Ryan Hutchins.

CALVIN HARRIS, KEHLANI A LIL YACHTY V ZIMNÍM PALÁCI


Calvin Harris představil video k písni Faking It, která je součástí jeho nového alba Fank Wav Bounces Vol. 1. Na skladbě spolupracoval s Kehlani a Lilem Yachty. Trio umělců se v klipu ocitne v ledovém paláci, v němž dvaadvacetiletá písničkářka sedí na trůnu a sleduje zasněžené okolí, Lil si zase užívá jízdu na autě z ledu. V jedné ze scén se pak za klavírem objeví i producent Calvin Harris, který však v samotném songu nezpívá.

VIDEO: Léto, světelné efekty a hit. Rihanna a Calvin Harris útočí

SYMBOLEM NOVÉHO KLIPU MEMPHIS JE SRDCE


Novinka Tak nějak od kapely Memphis vypráví příběh o dívce, která s sebou nosí srdce, jež se postupně zmenšuje. Když už to vypadá, že potkala kluka svých snů a srdce se zvětší, nakonec to nedopadne dobře, a naopak se zase zmenší. Nakonec ji však láska nemine. Jak zpěvák skupiny přiznává, nechal se inspirovat videem Another Chance od Rogera Sancheze. Zároveň pak na sociálních sítích prozradil, že i když to tak nevypadá, v klipu vystupují všichni členové formace. Matěje Horáka najdete v knihovně, Kamil Štitr se s Anetou dívá na západ Slunce, a kytarista Pavel Urban se ukáže ve zrychleném záběru z křižovatky. Honza Řičař se pak objeví v samotném závěru, ve kterém se mu herečka dívá přes rameno do tabletu.

DAVID DEYL SI SPLNIL SEN A NAHRÁL COVER PÍSNĚ EVERMORE


David Deyl částečně opustil popovou scénu a pustil se do muzikálových písní. Tentokrát se rozhodl přezpívat skladbu Evermore z Beauty and the Beast, o které před časem řekl, že se do ní pobláznil. Samotné video se vydal natáčet do Královéhradeckého kraje na UNESCO památku Hospitál Kuks. V klipu se také objevují záběry motivované filmovým zpracováním. Krásku si zahrála Tereza Solářová, video pak zrežíroval Rashid Garipov, jenž dříve spolupracoval například s Marpem, Rytmusem nebo Ektorem & DJ Wichem.

ROBBIE WILLIAMS SE S HUMOREM OHLÍŽÍ ZA TURNÉ

Robbie ještě ani nestihl dojet své velké turné k desce Let Me Entertain You a už se na svět dostává další novinka z připravovaného alba Under The Radar Vol. 2, které lehce navazuje na mladšího sourozence z roku 2014. S touto deskou neměl vůbec žádné ambice, ve své podstatě šlo o vydání "šuplíkových" singlů, ale i přesto jsme na něm mohli zaznamenat kvalitní kousky. Skladba Go Mental lehce navazuje na starší singl Go Gentle, který Robbie věnoval své dceři. Nyní se v klipu prezentuje jako Daddy pig, protože je již dvojnásobný otec. Společně s ním rapuje Big Narstie. Černobílý klip je velmi vtipný, spontánní a doplněný o záběry z turné Let Me Entertain You. 

BLOG: Robbie Williams v Praze - Když se celoživotní zážitek ztratí na rozmazaných displejích telefonů

CAMILA CABELLO PROŽÍVÁ KUBÁNSKOU TELENOVELU

Kubánsko-americká zpěvačka, bývalá členka Fifth Harmony Camila Cabello pouští do světa svůj další sólový projekt. V prosinci, kdy oznámila svůj odchod, začala intenzivně pracovat a má na kontě pár zajímavých skladeb, album ovšem zatím nechystá. Nebo o něm oficiálně nevíme. Videoklip k singlu Havana je vlastně takový krátký film. Začíná opravdu špatně zahranou telenovelou. Naštěstí po pár minutách nám dojde, že je to všechno účel a v ději se nadšeně posouváme dál. Ocitneme se v kubánské rodině, kdy na sebe lehce "poštěkují" dvě sestry a umravňuje je jejich matka. Bella, sestra Camily, ji nechce vzít ven tančit do klubu, podle ní Camila jen tráví čas nad nesmyslnými telenovelami. Jejich matka ji poučuje, že svět čeká venku a že by se měla jít bavit. Camila se vydává do kina, kde nadšeně sleduje své druhé já na filmovém plátně. Tančí, baví se, užívá si života, až nakonec přijde velký zlom. Ale už žádný spoiler. Jestli má klip happy end, zjistěte sami. 

TAYLOR SWIFT JAKO ZRCADLO UMĚLÉ INTELIGENCE


…Ready For It? je v pořadí třetí singl z chystaného alba Reputation. Lehce strašidelný klip je plný robotů, umělé inteligence a temných prostor. Taylor nás jimi provází zahalená v černé kápi. Dívá se na svůj odraz, a přitom se mění do několika různých podob. Klip plný after efectu je zajímavý a fanoušky jistě potěší. Ačkoli hudba vybízí k tanci, Taylor se zde drží zpátky. Obecně se ví, že není úplně nejlepší tanečnice, a proto chválíme, jak si s režií poradil Joseph Kahn.

VIDEO: Taylor Swift jako zombie i hadí královna. Její novinka bortí hitparády

 

CLEAN BANDIT A JULIA MICHAELS SPOJILI SÍLY NA POUŠTI

Nesmírně talentovaná třiadvacetiletá zpěvačka Julia Michaels má na kontě další hit. Že vám její jméno nic neříká? Ale její ikonický singl Issues poznáte podle prvního taktu. Nyní se spojila s Clean Bandit a společně vytvořili neuvěřitelný song I Miss You. Skladba je klasickou výpovědí ženy o zhrzené lásce, těžkém rozchodu, avšak klip není ani kýčovitý, natož ohraný. Julii doprovází na cestě po železničních kolejích trojice muzikantů oblečených v červených kostýmech. Klip se natáčel také na poušti nedaleko Los Angeles. Speciální geometrické efekty doplnily specifický beat skladby.

text. Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

Témata: Fletcher, Calvin Harris, Memphis, David Deyl, Robbie Williams, Camila Cabello, Taylor Swift, Clean Bandit

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít