Třicátý Žebřík: Ceny pro Marka Ztraceného, Ewu Farnou, Marpa i Davida Stypku a Mira Žbirku

Vydáno 02.04.2022 | autor: iREPORT

Jubilejní 30. ročník Hudebních cen Žebřík je už minulostí. Z finálového večera, který proběhl 1. dubna v plzeňském DEPU2015, si nejvíc cen odnesli Marek Ztracený, Marpo, Mig 21, Ewa Farna, Lenny a  Michal Prokop. Dvě ocenění fanoušci přiřkli zesnulému Davidu Stypkovi.

Třicátý Žebřík: Ceny pro Marka Ztraceného, Ewu Farnou, Marpa i Davida Stypku a Mira Žbirku Třicátý Žebřík: Ceny pro Marka Ztraceného, Ewu Farnou, Marpa i Davida Stypku a Mira Žbirku

Na vyhlášení letošního Žebříku nejvíce bodoval Marek Ztracený, který si vysloužil prvenství mezi zpěváky a akcemi a uspěl i v kategorii Skladba roku. Tu ovládl, stejně jako sekci videoklipů, rapper Marpo. Titul Skupina roku 2021 si odnášejí Mig 21, Zpěvačkou roku je Ewa Farna a za nejlepší album fanoušci označili desku Dýchej, kterou po zemřelém Davidu Stypkovi dokončila jeho skupina Bandjeez.

ONLINE: Žebřík slaví 30 let! Podívejte se s námi do zákulisí akce

Objevem roku jsou Bert & Friends a nejlepším filmem je Zátopek. Mezi dalšími oceněnými jsou Michal Prokop, Lenny, Tata Bojs, Monkey Business, Midi Lidi, Kateřina Marie Tichá, Annabelle, Annet X či festivaly Rock for People Hope a Hudba na vinicích. Cenu pro Miro Žbirku in memoriam převzala jeho žena Kateřina.

Speciální ocenění magazínu iREPORT převzali členové Pražského výběru, kteří posléze během strhujícího vystoupení odehráli největší hity své bohaté kariéry. Dalšími koncertními účinkujícími byli Xavier Baumaxa, Mig 21 a Donnie Darko. Následovala after party s hvězdami Žebříku.

Během šestihodinové show, moderované Markem Taclíkem a Žofií Dařbujánovou, bylo rozdáno celkem 29 sošek z dílny sochaře Václava Česáka. O výsledcích se rozhodovalo na stránkách Anketazebrik.cz.

 

„Byl to nepochybně jeden z nejemotivnějších večerů – nejen díky možnosti sejít se po delší době a aspoň na chvíli trochu zapomenout na tuhle neklidnou dobu, ale i proto, že s námi na oslavách třicetin svým způsobem byli i Meky Žbirka nebo David Stypka. Děkuji všem, kteří se o to zasloužili“,  popsal vyhlášení cen Žebřík jejich ředitel Jarda Hudec.

Organizátorem projektu je magazín iREPORT. Partnery akce jsou Ochranný svaz autorský, Svaz autorů a interpretů, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa, Jameson, Gambrinus, Bohemia Sekt, Kofola. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal ministr kultury Mgr. Martin Baxa.

Hodinový záznam z finálového večera bude odvysílán 22. dubna od 20:15 hod. na ČT Art.

TZ, foto: Iveta Valentová, Tereza Slowiková
Témata: Žebřík, Plzeň, DEPO2015, Mig 21, Pražský výběr, Donnie Darko, Xavier Baumaxa 


Výsledky – domácí část

SKUPINA
1. Mig 21
2. Tata Bojs
3. Monkey Business

ALBUM
1. Dýchej – David Stypka a Bandjeez
2. Džus noci – Mig 21
3. Umami – Ewa Farna

SKLADBA
1. Bad Man - Marpo
2. Moje milá – Marek Ztracený
3. Lithium - Lenny

VIDEOKLIP
1. Bad Man - Marpo
2. Má vlast – Michal Prokop
3. Láska není švédský stůl – Midi Lidi

ZPĚVÁK
1. Marek Ztracený
2. Michal Prokop
3. David Stypka                

ZPĚVAČKA
1. Ewa Farna
2. Lenny
3. Kateřina Marie Tichá

OBJEV
1. Bert & Friends
2. Annabelle
3. Annet X

AKCE
1. Marek Ztracený – Tour de léto
2. Rock for People Hope
3. Hudba na vinicích

FILM
1. Zátopek
2. Prvok, Šampon,Tečka a Karel
3. Gump, pes který naučil lidi žít                                                                  

Speciální cena magazínu iREPORT:  Pražský výběr
Cena in memoriam: Miro Žbirka

Kompletní výsledky včetně zahraniční části naleznete na www.anketazebrik.cz  

Mohlo by Vás zajímat

zavřít