Zemřel pianista Keith Tippett. Spolupracoval s King Crimson

Vydáno 16.06.2020 | autor: Andrea Štipčáková

V neděli odpoledne zemřel ve věku 72 let pianista a skladatel Keith Tippett, který spolupracoval například se skupinou King Crimson. Příčinou smrti britského jazzového hudebníka byl infarkt.

Zemřel pianista Keith Tippett. Spolupracoval s King Crimson Zemřel pianista Keith Tippett. Spolupracoval s King Crimson

Zprávu o úmrtí Keitha Tippetta potvrdil jeho blízký přítel Riccardo Bergerone. „Keith trávil poslední dva roky svého života střídavě doma a v nemocnici, kam jej minulý týden znovu odvezli. Zemřel v neděli odpoledne,“ přiblížil.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: PŘÍBĚHY ZESNULÝCH ROCKOVÝCH HVĚZD

Hudebník po sobě zanechal dceru Incu a manželku Julii, s níž nahrál několik duetů, a která v sedmdesátých letech působila v jeho big bandu Centipede.

Sám Tippett začal s hudbou už mnohem dříve. Ještě na škole založil skupinu s názvem KT7 a posléze vedl sextet, v němž hráli například saxofonista Elton Deany nebo pozounista Nick Evans. S kapelou King Crimson pak spolupracoval na jejích třech albech jako hostující pianista.

Na své konto si připsal i řadu dalších spoluprací, na které vždy kývl z lásky k muzice. „Nenechte, aby se pro vás hudba stala jen dalším ze způsobů, jak si vydělat peníze,“ říkával Tippett.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Keith Tippett, Centipede, King Crimson, jazz

zavřít