Vydáno včera | autor: iREPORT
Adam Mišík se po roce vrátil do Fora Karlín. A jak ukázal, druhý koncert nebyl pouhým opakováním úspěchu, ale jeho potvrzením. Povedená show, postavená na největších hitech a novinkách z loňského alba V chaosu je krása, byla doplněna o hosty Bena Cristovao, Sofiana Medjmedj, Sebastiana či Matěje Plška. Předskokanem byla mladá partička GUFRAU.
LIVE: Adam Mišík potvrdil ve Foru Karlín svou pozici na scéně. Předvedl koncert, který držel pohromadě
Večer ve vyprodaných prostorách v pražském Karlíně zahájili GUFRAU s Victorem Kalem, která s sebou vzala i Mata213, s nímž je momentálně na turné. Nechyběli hosté v podobě Františka Prachaře a Anny Mercedes, kteří partičce mladíků hostují na písni Nepo. Zanechali po sobě však rozpačitý dojem. Halfplayback ubral jejich show na autentičnosti.
Po krátké pauze se na LEDce za pódiem objevil odpočet, po němž už se rozeznělo intro songu V chaosu je krása, kterým Adam Mišík odstartoval svůj druhý koncert ve Foru Karlín. Setlist byl postavený na kombinaci novějších věcí a známých starších tracků, které si se zpěvákem publikum zpívalo slovo od slova. Skladby jako Safe Place, Proud nebo Trust Issues spolehlivě fungovaly. A stejně tak i píseň Bez tebe, v níž Mišík ukázal svou citlivější polohu.

Výraznou roli sehráli hosté. Na pódiu se vystřídali Sofian Medjmedj, Ben Cristovao, Sebastian Navrátil i Rohony. Každý z nich přinesl vlastní energii, která večer příjemně oživila. Silný moment přišel také při skladbě Tvoje světy, během jejíž druhé sloky přivítal Mišík na pódiu Matěje Plška, který připomínal jeho mladší já.
LIVE: Adam Mišík ovládl Forum Karlín. Předvedl show plnou emocí i známých hostů
Tanečnice, světelný design i celková práce s pódiem působily kompaktně a show Mišíka skvěle podpořily. Nebylo to přeplácané, spíš přesně dávkované tak, aby vynikli interpret i emoce jednotlivých skladeb. Celý koncert tak působil jako promyšlený celek, který má jasnou strukturu i gradaci.

To, co ale večer drželo pohromadě nejvíc, byl kontakt s publikem. Adam Mišík působil jistě a bylo znát, že přesně ví, komu zpívá. Texty o vztazích, nejistotách i sebevědomí rezonovaly hlavně s mladým publikem a nepůsobily jako prázdná póza, ale jako autentická výpověď.
Druhé Forum Karlín tak nebylo jen opakováním úspěchu, ale jeho potvrzením. Mišík dokázal, že už dávno není jen jméno „na vzestupu“, ale interpret, který si svoje místo na scéně dokázal pevně ukotvit.
Text: Kristin Esposito, foto: Iveta Valentová
Témata: Adam Mišík, Ben Cristovao, Sofian Medjmedj, Sebastian, Matěj Plšek, V chaosu je krása, Forum Karlín
0,00
čtenáři
hlasuj