LIVE: Ben Cristovao vyprodal potřetí O2 arenu a ohlásil Eden

Vydáno 12.11.2023 | autor: Barbora Turková

Tři vyprodané O2 areny, to je sen snad každého tuzemského interpreta. Ben Cristovao znovu dobyl největší českou halu, oproti předchozím show však ta letošní působila skromněji a možná také odtažitěji.

LIVE: Ben Cristovao vyprodal potřetí O2 arenu a ohlásil Eden LIVE: Ben Cristovao vyprodal potřetí O2 arenu a ohlásil Eden

Ben Cristovao
Praha, O2 arena
10. 11. 2023

Ben Cristovao už dávno není tím klukem, co se v roce 2009 nervózně usmíval před porotou v talentové soutěži Česko Slovenská SuperStar a musel poslouchat, že hudební talent mu do vínku nebyl dán. O čtrnáct let později dokázal to, o čem se mnohým českých interpretů jen sní. Vyprodal největší českou halu – O2 arenu. A to rovnou třikrát!

Ben Cristovao vyprodal O2 arenu, show měl plnou efektů a speciálních hostů

Aktuální koncert byl oproti předchozím dvěma, co se scény a efektů týče, skromnější. V roli předskokanů se objevili hned dva interpreti, kterým se předpovídá velká budoucnost na tuzemské hudební scéně. Annabelle je tak trochu ještě zjevením, i když si pomalu ale jistě razí cestu mezi top české zpěvačky. To předskokan číslo dvě Sofian Medjmedj si moderním soundem už vybudoval jméno. Nutno říct, že to byl právě Cristovo, který mu na začátku kariéry pomohl a pomáhá stále dál. A je dost možné, že příště bude právě Sofian Medjmedj tím, kdo vyprodá největší českou halu.

Sám Cristovao svou show odstartoval v publiku. V boxerském županu prošel mezi nadšenými fanoušky, kteří svou podporu dávali zpěvákovi hlasitě najevo. Kdo ale čekal velkolepou show, kterou znal z předchozích Benových koncertů, byl zklamán. Fáborky sice nechyběly, ale v dnešní době jsou už součástí téměř každého koncertu. Kýžený efekt vyvolala snad jen postel zavěšená nad pódiem, na které nejdříve seděl sám Cristovao a následně také jedna z tanečnic. Ta se na scéně objevila bohužel pouze při dvou písních. Škoda. Muzikantovi skladby jsou ve většině taneční, slečnu tak mohl hudebník zaměstnat mnohem více.

Největší aplaus vyvolaly hity, při kterých i lidé v ochozech vstávali ze sedaček. Nutno ale podotknout, že skvělou atmosféru dokázal Cristovao navodit i při nových skladbách, kteří ještě jeho fanoušci nemají tak zaryté pod kůží. Třeba hit Prší, prší s Calinem si na bouřlivou atmosféru nemohl stěžovat.

Čeho je ale moc, toho je příliš. Hostů se na stagi objevil přehršel. Kromě Calina vystoupili po boku hudebníka také Cavalier, Adam Mišík, Marcell, polská zpěvačka Sara James, Calin či zmiňovaný Sofian Medjmedj, který si s Cristovaem střihl pecku Slzy.

V poslední třetině show se neúnavné ječící fanynky začaly dožadovat asi největšího Benova hitu – Bomby. Jak se interpret nechal slyšet, příliš ho nemusí. I přesto však hit fanouškům naservíroval, ale až po novince Nemusím nic, kterou dost možná brzy uslyšíme ze všech rádií. Má totiž obrovský potenciál.

Možná je trochu škoda, že si zpěvák nepřichystal o trochu větší show, než kterou předvedl. Největší česká hala si vyžaduje něco víc, něco speciálního, co nedostanete na běžném koncertu. Zkrátka něco, co vás lidově řečeno vystřelí z kalhot. Což se, minimálně u mě, nestalo. A zdálo se, že podobně jsou na tom i fanoušci. Po rychlých písních, na které si stoupali, si zase zpět sedali do sedaček. Ne příliš ideální byla tichá místa, kdy se na pódiu nic nedělo. A bohužel pokulhával i zvuk. V polovině písní Cristovaovi nebylo rozumět. Přispělo k tomu i to, že byl často přehlušen nástroji.

Na rozloučenou Ben Cristovao prozradil, že O2 arenou to pro něj nekončí. A že ho čeká opravdu velké sousto! Oznámil totiž, že příště jeho kroky budou směřovat do Edenu. Koncert se uskuteční v roce 2025.

Text: Barbora Turková, foto: Iveta Valentová
Témata: Ben Cristovao, Sofian Medjmedj, Annabelle, O2 arena

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít