TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa má nový Sen a Sofian Medjmedj s Benem Cristovao zpívají o nevydařeném vztahu

Vydáno 25.04.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled videoklipů je ryze český. S Calinem vyloupíme banku a s Xindlem X si přiznáme, že ačkoliv nám naše děti pijí občas krev, stejně je milujeme. Se Sofianem Medjmedj a Benem Cristovaem zavzpomínáme na nevydařený vztah a Vypsaná fiXa nás vezme do svého Snu. Novinky si připravili také Divokej Bill, Skyline a Jan Bendig.

TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa má nový Sen a Sofian Medjmedj s Benem Cristovao zpívají o nevydařeném vztahu TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa má nový Sen a Sofian Medjmedj s Benem Cristovao zpívají o nevydařeném vztahu

Xindl X se ve Smíšených pocitech vyznává dětem

Xindl X dostal po letech chuť tvořit ve spolupráci s dalšími lidmi. Na novince Smíšený pocity proto spolupracoval se songwriterem Jendou Vávrou. Píseň ani tak ale neztrácí na autenticitě, kterou se zpěvák snaží do svých skladeb vkládat. „V písni zpívám: ‚Nenávidím to, jak moc tě miluju, když zrovna piješ mi krev‘. Moje děti mi s oblibou tvrdí, že mi zlobením vyznávají lásku. Tak tahle píseň je zase takovým vyznáním jim. Ale nic sentimentálního nečekejte,“ vysvětluje s úsměvem Ládek.

Calin součástí bankovní loupeže

Calin singlem Pretty Boy potvrzuje svou všestrannost. Skladbě dominuje ostrý riff, výrazná basová linka a živě znějící bicí. Sám zpěvák pak překvapuje civilním projevem. Písničku doprovází videoklip, v němž si roli detektiva vyšetřujícího bankovní loupež střihnul Marek Taclík. Na tracku Calin spolupracoval s producentem kvítkem.

Sofian Medjmedj a Ben Cristovao se znovu spojili

Do nového singlu Slzy chtěl Sofian Medjmedj otisknout především emoce. "To se nám, myslím, docela povedlo," hodnotí zpětně. Píseň napsal ve spolupráci s Reginaldem, přizval si do ní Bena Cristovao, se kterým nazpíval i svoji historicky první píseň TV Shows. Tehdy šlo o výsledek talentové soutěže, které se Sofian účastnil. "I přesto, že byl ultra rozlítanej a časově vytíženej, si našel čas. Střihnul si ve studiu skvělou sloku, která k tracku sedí jak prdel na hrnec," říká zpěvák. Atmosféru songu dokresluje videoklip, za nímž stojí opět tým ButterFly Kids. „Natáčení bylo strašně příjemný, mělo super vibe. Točili jsme s láskou a bez stresu. A to je myslím cítit v celkovém výsledku,“ komentuje natáčení Medjmedj.

ROZHOVOR | Sofian Medjmedj: Kdybych nedělal hudbu, byl bych bezdomovec

Vypsaná fiXa má nový Sen

Vypsaná fiXa představuje nový animovaný 3D videoklip na píseň Sen ze stále aktuální desky Kusy radosti. Za klipovou novinkou stojí Štěpán Bareš, Michal Tinhofer a Ondřej Veselý, tři studenti, kteří se animací zabývají. Hlavní tvůrce a režisér Štěpán Bareš k novému klipu říká: „Písničky Vypsané fiXy z nové desky jsme znali a já měl po několikátém poslechu Snu jasno. Vznikl klip o chlapci, který sní o tom, že bude astronaut, a zároveň o astronautovi, který sní o tom, jaké to bylo, když byl chlapcem. Animace má své výhody, protože se díky ní nemusíme stresovat kvůli špatnému počasí nebo zapadajícímu slunci, ale i já bych nejradši nastoupil do rakety a určitě nejsem jediný, kdo tento sen má a koho láká vesmír.“

Skyline vydali song s novou zpěvačkou

Elektronická parta Skyline má novou zpěvačku, se kterou odehrála loňskou koncertní sezonu. Teď se s Nvtvlií pustili i do příprav nového alba, které vyjde nejspíš ještě letos. Song Paralyzed je popovější záležitost, která se bude na blížící se sezónu festivalů parádně hodit. O režii klipu se postaral Radim Věžník.

Jan Bendig v tanečním rytmu

Honza Bendig vyprodal v únoru Forum Karlín, mezi hosty byl i Refew, se kterým teď vydává nový song Budeme kelovat. Ten je o partnerských vztazích a o tom, jak se může ze vztahu jednoduše vytratit láska. Klip se natáčel v jedné z restaurací v centru Prahy a svým vizuálním zpracováním vás bude určitě bavit.

Divokej Bill servíruje Lahůdky

První singl z připravované desky Divokýho Billa nese název Lahůdky. Jak kapela sama říká, jde o jedinej “ploužák” na desce, který se nese v rytmu valčíku. Samotné album, které ponese název Bazilišek, má vyjít na den přesně po šesti letech od vydání poslední řadovky Tsunami. Ke skladbě Lahůdky vydal Divokej Bill povedené lyric video.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Mojmír Ševčík, František Ortmann, Jakub Mahdal, Ondřej Pýcha (Divokej Bill)
Témata: Xindl X, Calin, Sofian Medjmedj, Ben Cristovao, Vypsaná fiXa, SkylineJan Bendig, Refew, Divokej Bill,

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít