LIVE: Chinaski v Brně - Naposledy jako jedna kapela?

Vydáno 19.12.2017 | autor: redakce

Nedlouho poté, co přišla zpráva, že aktuální sestava Chinaski už zanedlouho nebude aktuální sestavou, dočkal se i poslední koncert turné k novému albu Není nám do pláče svého vyprodání. Koncert v brněnském Sono Centru byl i nehledě na to speciální, a to vzhledem k dobročinnému účelu a věnování celého vybraného vstupného místnímu dětskému onkologickému oddělení Krtek.

LIVE: Chinaski v Brně - Naposledy jako jedna kapela? LIVE: Chinaski v Brně - Naposledy jako jedna kapela?


CHINASKI
SONO CENTRUM, BRNO
18. 12. 2017


Sestava kolem frontmana Michala Malátného tak naposledy ve složení Otakar Petřina mladší (bicí), bratři Štěpán (saxofon) a Ondřej (baskytara) Škochovi a Petr Kužvart (trubka) předvedla jak dnes již nesmrtelné hity kapely jako Tabáček, Každý ráno, 1970, Vrchlabí, Drobná paralela nebo První signální, tak novější písně z letošního alba - Venku je na nule, Propan s butanem, Tamaryšek nebo jméno alba nesoucí Není nám do pláče. Pozůstalí Chinaski tak tedy zůstali zpěvák a kytarista Michal Malátný a kytarista František Táborský, kteří se již zanedlouho dle svých slov obklopí novými spoluhráči.

FOTOREPORT: Chinaski na posledním koncertu ve staré sestavě rozdali brněnské onkologii milion. Zazpívala také Ewa Farna

A právě výše zmíněná sestava čtyř dnes již bývalých členů zářila během celého koncertu. Na nich totiž bylo vidět, že si i přes končící životní a profesní etapu i poslední koncert užívají plnými doušky, těší se z písní a vzájemně si to neváhají dát najevo. Zejména pak mezi baskytaristou, saxofonistou a bubeníkem to ani zdaleka nevypadalo, že by v kapele nějaká ta chemie měla chybět. Bubeník Otakar Petřina, v hudebním světě známý také jako rapper Marpo, svým výkonem a zapálením doslova přehrál celou kapelu a kdyby podobným výkonem inspiroval i duo frontmanů, mohlo tak být přijetí kapely zkraje koncertu pravděpodobně mnohem vlídnější.

ROZLOUČENÍ S FRONTKAPELOU

Chinaski představili i hostující zpěvačku Majdu Královou, která zazpívala společně s Malátným nejen píseň Slovenský klín, zůstala pak na pódiu i na pár následujících písní, jako třeba Punčocháče nebo Propan s butanem. Dalším neočekávaným hostem byla po možná trochu zbytečně dlouhé pauze zpěvačka Ewa Farna, která pouze za doprovodu kláves zazpívala vlastní píseň Vánoce na míru. Právě ve zmíněné pauze proběhlo slavnostní předání vybraných peněz brněnskému primáři, který je s díky převzal spolu se symbolickým plyšovým krtkem. V následujících několika písních před závěrem koncertu nechyběla ani televizní píseň Víno, mírně upravená speciálně pro moravské publikum.

Chinaski od nového roku razantně změní sestavu, odejde většina členů

Možná se očekávalo, že se Chinaski, resp. dva pokračující členové, rozloučí s dosavadní sestavou s větší slávou, nebo alespoň bude během koncertu patrnější pořádné díky směrem k odcházejícím muzikantům. Z velké části díky nim byl totiž koncert Chinaski hudebním zážitkem i podívanou, při které oči fanoušků nemusely směřovat pouze na frontmana, ale i směrem k frontkapele. Tou totiž tato sestava bezpochyby byla, všem muzikantům tak patří uznání za dosavadní práci a přání dalších hudebních úspěchů. A teď nezbývá než s očekáváním spekulovat, jak budou již zanedlouho znít Chinaski v novém.

text: Matěj Chalupa, foto: Karel Prchal

Témata: Chinaski, Sono centrum, Není nám do pláče

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít