LIVE: Dara Rolins zpívala nad Prahou. Fanoušci poslouchali doma. Přesto si byli nablízku

Vydáno 17.05.2021 | autor: Daniel Maršalík

Zpěvačka Dara Rolins stejně jako mnoho jejích kolegů z hudební branže došla k názoru, že dozrál čas a je třeba se svým fanouškům připomenout. A nebyla by to Dara, aby se svým věrným nepokusila dát něco speciálního. Pro tento jarní večer a streamovaný koncert složila unikátní kapelu a společně nacvičili hodinový program napříč svou téměř čtyřicet let dlouhou kariérou.

LIVE: Dara Rolins zpívala nad Prahou. Fanoušci poslouchali doma. Přesto si byli nablízku LIVE: Dara Rolins zpívala nad Prahou. Fanoušci poslouchali doma. Přesto si byli nablízku

Dara Rolins

The President Hotel, Praha

16. 5. 2021

Samotnému koncertu předcházelo intro, které divákům ukázalo, jak to před vystoupením běžně vypadá – zkouška, výběr kostýmů, líčení a tvorba účesu, boj s trémou atd. Diváci nahlédli i do Dařina tuchoměřického bydlení a i do dalších prostor pražského hotelu President, odkud se stream ke zpěvaččiným fanouškům přenášel.

Sexy Dancers trsali v brněnské Radosti. Dara Rolins a Dan Bárta roztančili fanoušky

Smyčcové kvarteto zahájilo úvodní píseň Stále dokola, ve které se Dara cítí velmi jistě. Je autorkou nejen textu, ale i hudby. Při ní se zbavila nervozity a uvolnila se. I přes obrazovku bylo cítit, že si to užívá. Bylo znát, že i hodně přemýšlela nad repertoárem. Hlavní důraz byl kladen na tvorbu z poslední desky Etc a na nejaktuálnější singly. Ze starší tvorby vybírala největší skladby tak, aby byly instrumentačně zajímavé i pro kapelu.

Ve skladbě Ležím na tráve exceloval v Česku žijící ruský jazzový kytarista Igor Ochepovsky. S ním si Dara vystřihla i medley největších hitů z období úspěšné dětské kariéry. Překvapením určitě byla absence legendárních Zvonků štěstí, ale i kytarový základ písničky Anjelik môj. V hitu Čo o mne vieš se už přidal celý band a dal skladbě zcela nový rozměr. Oblékl ji do „najazzlého“ neosoulového kabátu.

Následovaly tanečnější Poď sa rozbiť a Zákon, které zpěvačku častěji zvedaly z barové stoličky a nutily ji rozvlnit boky. Poté Dara zpomalila a v roztoužené písni Miesta se proměnila v československou Janet Jackson. Klenotem jejich koncertů s živou kapelou bývá Nádych, výdych. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Následujícím skladbám Ver mi a Celý svet je náš, ale třeba i úvodní Stále dokola dotvořilo správnou atmosféru symčcové kvarteto ve složení Anna Vaňková, František Kosina, Petr Melíšek a Adam Pechočiak.

 

Závěr koncertu patřil největším hitům Nebo, peklo, raj a Všetko alebo nič. A ačkoliv Dara byla bez svých „sester“, tedy svých stálých tanečnic. Ženský element kromě samotné zpěvačky koncertu dodávaly sboristky Karolína Fišerová, Josefína Horníčková a Adéla Blažková.

Těžko hledat na koronavirové pandemii něco pozitivního. Ani sebelepší stream nenahradí jedinečný zážitek být přímo u toho. Muzikantům zase musí chybět tolik návykový potlesk. Přesto je dobře, že „projekt“ Nablízko vznikl. Podobně jako vánoční koncert i tento ukázal Daru zase v muzikálnější podobně, než jaká je většina jejich show v průběhu běžného roku. Přejme si, aby se hudební průmysl brzy uzdravil. Třeba pak Dara tento „blízký“ cirkus obnoví, o trochu prodlouží a zavítá s ním i do českých a slovenských klubů.

Setlist: Stále dokola, Lietam, Pena, Ležím na tráve, Anjelik môj, Cesta do rozprávky, Pieseň o kamarátstve, Keby som bola princezná Arabela, Až raz budem učitelkou, Čo o mne vieš, Poď sa rozbiť, Zákon, Miesta, Nádych výdych, Ver mi, Celý svet je náš, Nebo peklo raj, Všetko alebo nič

Text: Daniel Maršalík, foto: archiv Dary Rolins

Témata: Dara Rolins, livestream, Praha

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít