LIVE: Hymnické refrény HammerFall stále fungují, i když není plno

Vydáno 12.12.2015 | autor: admin

HammerFall do Pardubic nepřilákali neprostupné davy fanoušků. Litovat však mohou ti, kteří si na koncert čas nenašli. Power metal v podání Canse a spol. totiž bavil. Koncert kromě písní z posledního alba nabídl i průřez kompletní diskografií.

LIVE: Hymnické refrény HammerFall stále fungují, i když není plno Hymnické refrény HammerFall stále fungují, i když není plno

HAMMERFALL
SUPPORT: ELVENKING, SERENITY
Tipsport Arena, Pardubice
11. 12. 2015

Vlezlá reklama a tlak obchodních řetězců, co všechno nutně potřebujete koupit, pokud chcete prožít plnohodnotné Vánoce, vrcholí. I to je adventní období. Uniknout aspoň na pár hodin z reality mohli metaloví fanoušci ve společnosti hned tří kapel. Návštěvnost však patřila k těm skromnějším. Ačkoliv bylo pódium posunuto doprostřed haly, ani tak se pod ním příznivci zrovna netísnili. Koncert tím získal v podstatě klubový charakter. Což nebylo na škodu. I když je jasné, že hymnické refrény HammerFall by si zasloužily mohutnější sbor.

FOTOREPORT: Hity HammerFall duněly Pardubicemi

Večer zahájila kapela Serenity původem z Rakouska se svým symfonickým metalem. Zpočátku lehce letargické publikum se jim podařilo dostat do hry, takže úlohu splnili. A to i navzdory doprovodnému vokálu basáka Fabia D'Amoreho, jenž byl bídný. Věčná škoda, že Clémentine Delauney v řadách kapely dlouho nevydržela.

Jistotu v úvodu hledal i Damna, frontman italských Elvenking. Folk/power metalový set ukázal, že hitový potenciál jejich tvorba nepochybně má. Skupina se může pochlubit čerstvou kolekcí The Night Of Nights - Live. Dle pardubického koncertu lze soudit, že toto 2CD/DVD by mohlo být pro nové fanoušky ideální vstupní bránou do jejich světa.

Na co se těšit v prosinci: 12 tipů iREPORTu

Hlavní hvězdou byli ale bezesporu HammerFall. Ti při intru celou halu zalili modrou barvou. Záhy však bylo jasné, že fanoušci se neocitli uprostřed krutého ledového království. Joacim Cans se svými spoluhráči byli vlídnými vládci. Je znát, že skupina si své sny už splnila. Ostatně i o tom zpěvák mluvil při vzpomínání na minulost a znovu vyjádřil vděk vydavatelské firmě Nuclear Blast, která muzikanty podporuje dodnes. Celá pětice působila uvolněným dojmem, pánové si ze sebe umí udělat i legraci.

Svůj set zahájili songem Hector's Hymn, který otevírá i poslední album (r)Evolution. Hudební revoluce se ovšem nekonala ani na albu, ani při živé prezentaci. Diskutabilní je i pouhá evoluce. Už jen samotný fakt, že oblíbený maskot se vrátil na obal, naznačil, že kapela se spíš lehce vrací ke svým kořenům. A činí tak velmi přesvědčivě. V závěru svého "základního" bloku se skutečně navrátila až na začátek své dráhy k nahrávce Glory To The Brave, kterou připomněla píseň HammerFall. Cesta trvala přibližně sto minut a Švédové nevynechali ani jediné zákoutí či odbočku. Jinými slovy - zastoupena byla veškerá řadová alba. Důraz byl pochopitelně kladen na to poslední, které dodalo 4 songy.

Jestliže v předchozím průběhu večera se občas zpoza mikrofonu ozval ne zrovna příjemný zvuk, Joacim Cans v tomto směru nezklamal. Dokázal, že se může bez obav měřit s kýmkoliv z metalové špičky. Sledování a hlavně poslech kytarových soubojů dua Oscar Dronjak a Pontus Norgren celý zážitek ještě umocnilo. O bezchybné rytmice a vyladěném zvuku ani nemluvě. Jediným pokusem, který nevyšel, byla snaha přenechat zpěv publiku při Glory To The Brave.

Klasik praví, že kdo hledá, najde. Hledání chyb druhých je navíc oblíbeným koníčkem. Pokud byli vyznavači tohoto hobby přítomni v Pardubicích, příliš materiálu nenasbírali. HammerFall sice neudávají směr, ale to neznamená, že by se od nich jiní nemohli učit a třeba je i následovat.

HammerFall Setlist: Hector's Hymn, Any Means Necessary, Renegade, B.Y.H., Blood Bound, Heeding The Call, Let The Hammer Fall, Live Life Loud, 400 Meter Medley, Threshold, Last Man Standing, Glory To The Brave, We Won't Back Down, HammerFall, Templars Of Steel, Bushido, Hearts On Fire

text: Tomáš Rumler

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít