TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Queen a Adam Lambert, Gorillaz, Nick Cave a další lákadla

Vydáno 23.08.2017 | autor: redakce

Podzim pomalu klepe na dveře a spolu s ním se na nás chystají i mezinárodní hudební hvězdy. Také letos o ně v poslední třetině roku nebude nouze. Vybrali jsme 15 nejzásadnějších konertů podzimu, které vám postupně představíme. V první části našeho přehledu najdete jména jako Nick Cave, Gorillaz, Queen a Adam Lambert, Ennio Morricone nebo Machine Gun Kelly

TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Queen a Adam Lambert, Gorillaz, Nick Cave a další lákadla TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Queen a Adam Lambert, Gorillaz, Nick Cave a další lákadla


MIKE + THE MECHANICS

FORUM KARLÍN, PRAHA
6. 9. 2017

Po šesti letech vydali v dubnu Mike + The Mechanics nové album Let Me Fly a v září ho představí živě představit i do Prahy. Zahrají tu vůbec poprvé. Kapela vznikla před dvaatřiceti lety a v minulých letech zas tak často nekoncertovala, což se nyní snaží napravit. "Hráli jsme na nejrůznějších evropských festivalech, absolvovali turné po Velké Británii, v malých městech, a ano, chceme být velkou koncertní kapelou. Chemie funguje, protože jsme všichni velmi odlišní lidé, kteří mají smysl pro humor a jsou nepředvídatelní - pokud v minulosti byly nějaké osobní problémy, hodil jsem je za hlavu, prostě jsme potřebovali nové písně," pochvaluje si Mike Rutherford. 

RECENZE: Mike & The Mechanics jedou po uhlazené cestě

PAPA ROACH
MALÁ SPORTOVNÍ HALA, PRAHA
17. 9. 2017

Papa Roach si to nikdy neulehčovali a nedošlo k tomu ani tentokrát. Za poslední dvě desetiletí si vybudovali pozici kapely, která určuje směr tvrdé hudby. Byli dvakrát nominováni na Grammy, doprovázeli na turné takové hvězdy, jako jsou Eminem nebo Marilyn Manson a jsou autory nu metalové hymny Last Resort, která je populární dodnes. A to vyšla už před sedmnácti lety. Papa Roach vydali 19. května nové album s názvem Crooked Teeth, které živě přijedou představit 17. 9. do Malé sportovní haly v Praze.

MACHINE GUN KELLY
FORUM KARLÍN, PRAHA
16. 10 2017


Machine Gun Kelly na sebe upozornil ještě před vydáním debutu, kdy jako historicky první běloch vyhrál soutěž talentů v newyorském Apollo Theater a zakrátko podepsal smlouvu s labelem Bad Boy. Zásadní bylo vydání druhé desky General Admission, která se umístila na prvním místě žebříčku Billboard Top R&B/Hip-hop albums. Nejvýraznější z desky je singl Till I Die. Na dosavadní úspěch navázal letos, odebral se na turné s Linkin Park a na posledním albu Bloom se podíleli James Arthur, Ty Dolla Sign nebo Hailee Steinfeld. Před prázdninami jsme ho viděli i v Praze na Aerodrome festivalu, nyní se k nám vrací. 

ENNIO MORRICONE
O2 ARENA, PRAHA
16. 10. 2017

Čtyřikrát přijel, čtyřikrát slavil úspěch. Se stEjným záměrem přijede i popáté. Italský filmový hudební skladatel Ennio Morricone dorazí naposledy koncertovat do pražské O2 areny. Již tradičně povede Český národní symfonický orchestr, se kterým má mnoho zkušeností. V rámci koncertu zazní nejznámější skladby velikána světové filmové hudby. "Ennio Morricone v Praze odehrál čtyři koncerty, ale každý byl programově odlišný. Maestro má skutečně z čeho vybírat, a tak vždy představil jiný program. Nikdy však nechyběly nejzásadnější skladby jeho kariéry, které obecenstvo vždy očekává. V říjnu se tedy mají fanoušci opět na co těšit," sdělila ke koncertu Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group.

LIVE: Ennio Morricone si v Praze i napočtvrté vysloužil aplaus vestoje

NICK CAVE
O2 ARENA, PRAHA
26. 10. 2017

Před čtyřmi lety, přesně 22. listopadu 2013, Nick Cave & The Bad Seeds naposledy navštívili Českou republiku. Stalo se tak při příležitosti vydání alba Push The Sky Away a Nick Cave, řečeno slovy přítomných recenzentů, tehdy takřka uhranul nadšené publikum. V polovině loňského roku Nick Cave vydal nové, v pořadí šestnácté album, nazvané Skeleton Tree. A jak je u Nicka a The Bad Seeds zvykem, také tuto novinku provází turné, během krerého k radosti tuzemských příznivců nevynechá Českou republiku. Kapela zahraje ve složení: Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins.

Nick Cave & The Bad Seeds navyšují pro velký zájem diváckou kapacitu koncertu v O2 areně

QUEEN + ADAM LAMBERT
O2 ARENA, PRAHA
1. 11. 2017


Po úspěchu minulého turné se Queen opět představí s Adamem Lambertem za mikrofonem. A opět nevynechají ani Prahu. V rámci chystaného turné kapela představí zbrusu novou show se speciálně navrženou, tou nejmodernější produkcí. Výběr skladeb se bude nepochybně vztahovat k 40. výročí vydání nejprodávanějšího studiového alba kapely News of the World z roku 1977, které obsahuje nesmrtelné hymnické skladby We Will Rock You a We are the Champions. "Myslím si, že by bylo dobré sami sobě nastavit laťku ještě výš než minule," láká na ambiciózní show Adam Lambert

THE KOOKS
MALÁ SPORTOVNÍ HALA, PRAHA
11. 11. 2017


V Praze měli The Kooks vystoupit už v květnu, koncert byl ale nakonec přeložen na listopad. Kapela na jaře vydala výběrové album The Best...So Far. Jedenáct let od vydání první nahrávky Inside In/Inside Out přišli s kompilací největších hitů obohacenou dvěmi novými písněmi. Nejen ty zazní i během podzimního pražského koncertu. Předskokany budou Lake Malawi. I ti chystají na letošek pro své fanoušky příjemná překvapení. Momentálně pracují na vydání alba Surrounded By Light. Desku nadělí fanouškům v prosinci.

GORILLAZ
O2 ARENA, PRAHA
14. 11. 2017


V dubnu spatřilo světlo světa album Humanz, první nová studiovka Gorillaz po sedmi letech, a dostalo se mu vřelého přijetí. V rámci doprovodného turné nejslavnější virtuální kapela světa nemine ani Českou republika. Na The Humanz Tour vystoupí Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live band, který tvoří Damon Albarn, Gabriel Wallace, Mike Smith, Jesse Hackett, Jeff Wootton, Karl Vanden Bossche, Seye Adelekan - společně s vybranými účinkujícími z hvězdné sestavy velké rodiny Gorillaz.

Témata: koncerty, Mike + The Mechanics, Papa Roach, Machine Gun Kelly, Ennio Morricone, Nick Cave, Queen, Adam Lambert, The Kooks, Gorillaz

zavřít