Vydáno 13.07.2024 | autor: Andrea Štipčáková
Benátskou! s Impulsem čeká letos jubilejní třicátý ročník, a tak se slaví ve velkém. Organizátoři přivezou do Liberce hned tři velká jména zahraniční hudby – Suzi Quatro, Slade a Scooter. Chybět ale nebudou ani hvězdy domácí scény, mezi nimi Marie Rottrová, Jelen, Čechomor, Divokej Bill nebo třeba místní Sebastian s Lipem.
TOP 5 interpretů, které určitě nevynechat na Benátské! Dorazí Suzi Quatro, Slade i Scooter
Zpěvačka Suzi Quatro jezdí do České republiky pravidelně. Minulý rok vystoupila v Praze a v Brně, tentokrát přijala pozvání od pořadatelů Benátské! a zavítá do Liberce. Dáma s „baskytarou zavěšenou proklatě nízko“ představí na severu Čech mimo jiné aktuální album Face To Face. Nebudou ale chybět ani zásadní písně jejího repertoáru jako A Girl Like Me, Rocking In the Free World, Canthe Can, Stumblin In a If You Can’t Give Me Love.
Suzi Quatro zvedla Lucernu na nohy. Fanouškům v Praze nabídla průřez svou tvorbou
Na Suzi Quatro navážou v pátečním programu Slade. I ty vídáme v České republice poměrně často. Publikum v Liberci pobaví svou klasickou směsí pop-rock'n'rollu. Jistě se můžeme těšit i na jejich hity Cum On Feel The Noize a Coz I Luv You, které můžeme dodnes slýchat v rádiích.
Slade přivezli své glamrockové hity do pražské Lucerny
Páteční večer na Benátské! zakončíme se Scooterem. Také německá taneční skupina má na svém kontě pěknou řádku hitů. Jistě znáte Hyper Hyper, Break It Up, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud), One (Always Hardcore), The Question Is What Is the Question? nebo 4 AM. A my doufáme, že alespoň některé v Liberci zazní!
Těšit se můžeme ale i na největší hvězdy domácí scény. Do Liberce zavítá například Divokej Bill, který minulý rok vydal své další studiové album pod názvem Bazilišek. Tušíme ale, že podobně jako ostatní tuzemští interpreti i kapela zařadí do svého repertoáru především své největší hity tak, aby si s ní mohli všichni přítomní zazpívat.
ROZHOVOR | Divokej Bill: Kdo je z nás ten Bazilišek? No přece my všichni!
A abychom nelákali pouze na sobotní program, tady něco ze sobotního line-upu. Mladší publikum jistě zaujme dvojice Yzomandias+ Nik Tento, která zahraje na ADIFEX Stagi krátce po zpěvačce Simě. I tady lze očekávat velkou show. Tak nezapomeňte dorazit!
Text: Andrea Štipčáková, foto: Benátská!
Témata: Suzi Quatro, Slade, Divokej Bill, Scooter, Yzomandias, Nik Tento