Mrazivá a emotivní atmosféra. Skynd v Praze dojali fanoušci, měli její masky i ikonické make-upy

Vydáno 2022-09-11 22:10:28

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Kromě chybějící projekce a dvouhodinového nekonečného čekání to industriální rocková skupina Skynd, která patří mezi průkopníky kriminální hudby s ponurou estetikou a písněmi založených na vraždách, splnila na jedničku. Za mě dokonce i s pluskem, protože mám pocit, že ze všech koncertů byl tento nejlepší. Všechny tři zastávky, které v České repubice se svým kolegou Fatherem absolvovali, stály za to. Opětovně docílili mrazivé a emotivní atmosféry, a dokonce padlo i několik slz nejen v davu, ale i od samotné zpěvačky. Ti nevěrnější, takzvaní THE SKYNDicates, měli i masky či ikonické make-upy, které Skynd používá v jejích tématických videoklipech.

Set byl klasicky otevřen Richardem Ramirezem a uzavřen Garym Heidnikem. V průběhu něj opět zaznělo několik dosud nevydaných písní, ale fanouškům rozhodně nebyly cizí. Zazněly i poměrně čerstvé novinky Chris Watts a Armin Meiwes. Ti, jež viděli Skynd poprvé, možná byli překvapeni, že kromě děkování téměř nepromlouvá k publiku a nenechává se vypískávat na další přídavek. Patří to k jejich stylu. Ale ti, jež vytrvali, si nakonec mohli dojít pro podpis nebo prohodit pár slov k merchi, kam se Skynd s Fatherem odebrali chvíli po skončení koncertu.

Foto a text: Monika Jetelová
Témata: Skynd, MeetFactory, Praha

Mrazivá a emotivní atmosféra. Skynd v Praze dojali fanoušci, měli její masky i ikonické make-upy Mrazivá a emotivní atmosféra. Skynd v Praze dojali fanoušci, měli její masky i ikonické make-upy

Zobrazit fotogalerii (32)

zavřít