Výborný David Koller, Gaia Mesiah smetla návštěvníky Osecké Pohody jako uragán. Bavili také Abraxas a Hromosvod

Vydáno 2020-09-20 10:11:47

Druhý den na Osecké pohodě odstartovala kapela Hromosvod. Ondřej Fencl uvítal přicházející návštěvníky do slunečného podvečeru, byl to příjemný začátek festivalu. Melodické písně kapely, která nedávno oslavila dvacáté narozeniny, se náladou potkaly s s názvem oseckého festivalu.

Poté už přišla na řadu skupina Abraxas. Kapelník Jarda Slávek zvedl z pomyslných židlí především starší osazenstvo, které zavzpomínalo na přední hity této formace. A zaznělo i několik pecek z posledního alba Klid. Při skladbě King Kong poskakovala po pódiu gorila, místo džungle ji obklopoval kouř dýmovnic. Opičí tanec odstartoval šňůru hitů, jako jsou Karel drogy nebere, Obyčejnej svět a nakonec i nadšeným publikem „vytleskaný" přídavek Nekonečný Boogie.

Nespočet techniků připravilo pódium na perfektní koncert Davida Kollera, který během vystoupení přebíhal mezi bicí soupravou a mikrofonem s kytarou. Zazněla především jeho sólová tvorba, nechybělo ale pár hitů Lucie. Dav pod pódiem rozpohybovala také novinka My se vám ozveme. Zavíralo se hitovkou Černí andělé, při níž si David Koller nemusel namáhat hlasivky. V areálu nebyl snad nikdo, kdo by slova této písně neznal.

Jako uragán vlétla na pódium energická Gaia Mesiah. Nepřehlédnutelná zpěvačka Marka Rybin strávila většinu koncertu přibližně půl metru nad zemí a bez problémů strhla celý dav. Za kvalitou vystoupení nezaostával ani zvuk, takže si publikum mohlo vychutnat jemné vokální linky i těžký chraplák. V setlistu někomu mohla chybět skladba San Pedro, vše ale bylo odpuštěno, když zazněly Maňana či Bliding Experience.

Kapely i organizátoři festivalu během dvou dní děkovali všem, kteří v této nelehké době dorazili a užili si perfektní dva dny se skvělými kapelami. Snad to nebylo naposledy.

Foto a text: Jan Pech
Témata: David Koller, Gaia Mesiah, Abraxas, Hromosvod, Lucie 

Výborný David Koller, Gaia Mesiah smetla návštěvníky Osecké Pohody jako uragán. Bavili také Abraxas a Hromosvod Výborný David Koller, Gaia Mesiah smetla návštěvníky Osecké Pohody jako uragán. Bavili také Abraxas a Hromosvod

Zobrazit fotogalerii (73)

zavřít