LIVE: S Hermitude od klokanů okolo celého světa

Vydáno 31.03.2016 | autor: Ondřej Bambas

Jména jako Odesza nebo Flume už dnes pozná hodně posluchačů elektroniky. Na projekty Hermitude a Ribongia se ale přišla do Chapeau Rouge podívat jen stovka zvědavců, převážně cizinců. Přitom kvalita jejich produkce nijak nezaostává.

LIVE: S Hermitude od klokanů okolo celého světa S Hermitude od klokanů okolo celého světa. Foto: Barbora Hrdá / Fource Entertainment

RIBONGIA + HERMITUDE
Chapeau Rouge, Praha
30. 3. 2016

Statut mají v domácí Austrálii slušný. Na Facebooku přes sto tisíc fanoušků. V Evropě si jméno ale teprve musí vybudovat a prozatím objíždí menší kluby. Po producentech jako Giraffage, XXYYXX, Slow Magic nebo duu Odesza zavítala do Prahy dvojice Hermitude. A k sobě pozvali talentovaného kolegu Antonia Rosselliho, který vystupuje pod označením Ribongia.

Jak se klube jaro (I.): Chystají se na vás japonské math-rockerky Tricot i taneční hvězda Art Department

Ten má s čerstvě vydaným EP Escapisms slušně našlápnuto. Když ho navíc vidíte na pódiu, je poznat, že snaživosti má dostatek. Používá živých vstupů s pady, klávasami i burcováním pomocí mikrofonu. Jen je té snahy možná občas příliš a ze setu se vytrácí přirozenost a momenty překvapení. Za pultem sice stojí sám a má toho dost na práci, ale předvídatelnost je příliš okatá. Nejvíce se to projevilo při naučených frázích, kterými povzbuzoval publikum, jež tentokrát nezaplňovalo velkou halu, jak může být Antonio zvyklý z elektronických festivalů. Proto odezva kolikrát působila přinejmenším úsměvně. Ribongiovy beaty vycházející nejvíce z rytmických prvků původních obyvatel Afriky a Austrálie byly naštěstí velmi nakažlivé a z reproduktorů sálala horká energie.Podobné zvuky se prodraly také do hudby Hermitude. Jejich více jak hodinový set toho ale nabídl mnohem více a díky častým změnám nás provedl prakticky kolem celé zeměkoule. V jednom pásmu jsme tak zavítali také do střední Ameriky. Zazněly karibské raggae tóny, do nichž přisypala dvojice postupně dubové koření a celé to nakonec spláchla mexickou horchatou.

Kosmopolitní publikum pocházející z různých koutů světa rozmanitost oceňovalo. Ve výsledku se nedá ani říci, že by největší úspěch měl o taneční videoklip doplněný singl Speak Of The Devil nebo hitovka The Buzz. Svůj potlesk si získaly remixy a upravené verze interpretů jako Odesza, Missy Elliott nebo Flume, v současnosti asi nejviditelnějšího zástupce scény. Příjemným překvapením byla také úprava Westovy All Day, kterou Hermitude doplnili nad davem reálnou ukázkou hry na klávesy a pady. A kdo se snad nedostal dopředu, mohl sledovat dění na plátně, kam byly všechny zásahy do pouštěné produkce promítány.

Ribongia by svůj live set nejokázaleji představil asi v Crossclubu. Celkově jeho bohaté produkci s přehršlem syntetického původu tentokrát zvuk v Chapeau nestačil, tancechtiví návštěvníci ale dokázali tento nedostatek minimálně na Hermitude potlačit a z premiérové návštěvy australských hudebníků udělali slušnou party. Do svého portfolia asi budou muset protlačit nějaký výrazný hit, kterým by zdejší publikum (bez pomoci expatů a turistů) přesvědčili. Ale nadšení tam je. A jistý potenciál tam leží taky.

text: Ondřej Bambas, foto: Barbora Hrdá (Fource Entertainment)

3,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít