AUDIO: Rodina Radima Hladíka našla a vydala zapomenutou skladbu

Vydáno 20.12.2017 | autor: Lucie Šimůnková

Přestože od úmrtí legendárního kytaristy Radima Hladíka uplynul rok, před Vánocemi vychází jeho nová a nikdy neslyšená skladba. Kytarová kompozice, kterou našel Hladíkův syn v otcově archivu a do které dotočili ostatní nástroje někdejší členové Blue Effectu, zveřejnila rodina v den Hladíkových nedožitých narozenin.

AUDIO: Rodina Radima Hladíka našla a vydala zapomenutou skladbu AUDIO: Rodina Radima Hladíka našla a vydala zapomenutou skladbu

"Táta skladbu nahrával před dvaceti lety v našem domácím studiu. Původně měla být v titulcích povídkového filmu Vladimíra Michálka. Nakonec se nepoužila, ale už tehdy jsme věděli, že má potenciál," popisuje Radim Hladík mladší. Podle svých slov si na ni během let několikrát vzpomenul, ale nedokázal už tehdejší soubory v počítači otevřít. Když pak vyklízel tátovu pozůstalost, našel cédéčko se zálohou celé skladby. "Ale opakovalo se v podstatě to samé. Soubory jsem opět nedokázal zrekonstruovat. Bral jsem to tedy jako znamení, že to prostě nemám dělat," vzpomíná.

Radim Hladík - král české rockové kytary, který miloval svobodu

Vše se změnilo až nedávno, kdy Hladík mladší sehnal program, který dokázal simulovat dvacet let starý počítačový systém. "A tam se mi to najednou podařilo otevřít. Rekonstruoval jsem skladbu celou noc, zvuk po zvuku. Ručně jsem to stříhal, sesadil, zmáčkl play a ono to hrálo jako tehdy. Bylo to zrovna na tátovy narozeniny a mně se povedlo něco, v co jsem ani nedoufal," popisuje Hladík mladší a dodává, že nepočítá s tím, že by se po jeho otci objevilo více zvukového materiálu.

"Táta nikdy nenahrával žádné blbosti. Šel natáčet, až když měl vše připravené a vymyšlené, a to nakonec i vydal," vysvětluje. Původní automatické bubny a basu Adama Stivína v písni, které zůstal pracovní název Titulková, nakonec ve studiu Sono přehrála rytmika Blue Effectu Vojtěch Říha a Václav Zima, klávesami přispěl někdejší Hladíkův spoluhráč Pavel Bohatý.

Téma: Radim Hladík, Blue Effect

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít