TOP 10 videoklipů týdne: Kryštof dobývají Halywůd, Petr Janda si zahrál na bezdomovce a z Eda Sheerana se stal upír

Vydáno 30.06.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Někdo si ve vizuálech ke svým písním vytváří nový svět, kapela Kryštof rovnou celý Halywůd. Petr Janda se v novince kapely Olympic převlékl za bezdomovce a nechal si od známých osobností házet peníze do klobouku, Nebe si pak ke spolupráci přizvali Katarínu Knechtovou. Klipy ke svým songům se pochlubili také Vesna, Status Praesents, I Love You Honey Bunny, Trautenberk, Ben Cristovao, Ed Sheeran a Diplo.

TOP 10 videoklipů týdne: Kryštof dobývají Halywůd, Petr Janda si zahrál na bezdomovce a z Eda Sheerana se stal upír TOP 10 videoklipů týdne: Kryštof dobývají Halywůd, Petr Janda si zahrál na bezdomovce a z Eda Sheerana se stal upír

Kryštof dobývají Halywůd

Kapela Kryštof vysílá do světa novinku Halywůd, které je předzvěstí jejího připravovaného alba, jež plánuje vydat letos v říjnu. „Americký Halywůd je o snech. Ten ostravský o těch, které se možná nikdy nesplní, ale je důležité je mít,“ ví frontman Richard Krajčo.

ROZHOVOR | Evžen Hofmann: Inspirací k mé instrumentální desce byl Jack London, nové album Kryštof je už natočeno

Videoklip formace natáčela pod taktovkou Jakuba Mahdala v Chrášťanech nedaleko Prahy. „Kuba je profík. Od chvíle, kdy jsme si schválili scénář, jelo opravdu vše v jeho režii. Je to ostřílený tvůrce, takže jsme si jen užívali role herců a poslouchali pokyny pana režiséra,“ říká Krajčo a dodává, že při natáčení panovala skvělá atmosféra. „Jakub má kolem sebe super tým a nám se pokusili natáčení co nejvíc zpříjemnit.“

Petr Janda si zahrál bezdomovce

Kapela Olympic pojala videoklip k novému singlu Nemám páru opravdu originálně! Petr Janda si v něm zahrál na bezdomovce a nechal si od slavných osobností házet peníze do klobouku. Přispěli mu Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Aleš Háma, Michal Malátný, Petr Kolář, Antonín Panenka, Jakub Ludvík, Lea Šteflíčková, dcera Marta Jandová nebo manželka Alice.

Příběh českého hitu: Olympic - Slzy tvý mámy

Nový klip je o homelesákovi, který není homelesákem, ale přivydělává si hraním na Václaváku. Hraje tklivou píseň o holce, která ho opustila, a doufá, že mu tam kolemjdoucí vhodí pár peněz. Když vše skončí a publikum se rozejde, přijíždí mercedes se šoférem a veze ho domů,“ popsal Janda.

Nebe a Katarína Knechtová vydávají singl Planý poplach

Kapela Nebe vydává nové EP, na kterém její fanoušci naleznou její dosud nejsilnější písně. Mezi ně patří i singl Planý poplach, který formace nahrála ve spolupráci s Katarínou Knechtovou. Děj vizuálu se odehrává na liduprázdném letišti v Mošnově a v Leteckém muzeu v Kunovicích. Klip v divákovi vzbuzuje pocit zvláštní tísně z nezvykle opuštěných prostor letiště a monumentálních parkovišť velkých dopravních letadel.

„Je to obraz doby a zároveň metafora našich životů i společnosti jako celku,“ prozradil Štěpán Petrů. Petr Harazin měl radost z natáčení v takzvaném Naganském expresu, v němž přiletěli čeští hokejisté v roce 1998 zpět do České republice a nyní se nachází právě v muzeu v Kunovicích. „Byli jsme malí kluci, kteří přišpendlení k televizím sledovali návrat hokejistů z olympiády. Jakmile se cesty naše a Martina střetly, okamžitě se nám propojila symbolika tohoto neuvěřitelného příběhu s písní i osudem naší kapely. Bylo nám ctí tam strávit čas. Na konci do toho letadla nastupujeme a symbolicky odlétáme někam, snad do lepších časů,“ uvedl frontman.

Vesna zpívá o svobodě

Skupina Vesna natočila klip k písni Vlčí oči ze svého alba Anima vydaného vloni na podzim. „Původně jsme chtěly natočit klip k písni Tančíme, což je letní hitovka pro rádia, ale pak jsme se rozhodly pro naši srdcovku. Vlčí oči v sobě nesou trochu folkový odkaz a inspirací jsou všichni lidé, kteří stejně jako vlci žijí v ústraní. Jdou si v životě vlastní cestou, která ale přesto stojí za to,“ upřesňuje zpěvačka a autorka písně Patricie Fuxová.

ROZHOVOR | Vesna: Začíná být zřejmé, že je to pěknej průser

Letní road trip klip natáčela kapela na Kokořínsku. „Je cestou do míst, která jsou blízká našemu srdci. Hlavní ‚rekvizitou‘ je v něm Volkswagen Transporter T2. Podařilo se nám ho získat vlastně náhodou. Půl roku jsem kolem něj chodila v garáži, kde parkuju, až jsem jeho majiteli zanechala zamilovaný dopis (ne do něj, ale právě do busíku). Nechala jsem mu za stěračem i naše cédéčko a poté čekala, zda to vyjde nebo ne. Nakonec se ozval, že nám busík zapůjčí, a dokonce s námi strávil část dne na natáčení i se svou ženou a teprve měsíčním synem Jonášem.“

Status Praesents narychlo sháněli náhradu za prezidenta Čípa

Status Praesents vydávají videoklip k písni Dřubída z připravované desky Bestie. Vizuál se natáčel v květnu pod taktovkou Luboše Novotného (frontman kapely Pavilon 9). Singl měl být podle slov kapely venku již v listopadu, práci na videoklipu však zkomplikovala koronavirová situace.

„Zajímavostí je, že v klipu měl původně hrát náš prezident a kytarista Jindřich Číp, který je v prozatímním zdravotním důchodu. Den před natáčením se mu však rozjela nemoc, a tak jsme museli hledat mezi našimi známými, aby se ujali role bestie,“ vysvětluje formace.

I Love You Honey Bunny natočili klip na jeden záběr

I Love You Honey Bunny vydávají nový klip k písni We Run z jejich debutového alba Cosmic Background Radiation. Celý vznikl na jeden záběr se záměrem experimentovat v postprodukci. Hlavní postavu ztvárnil mladý český herec Štěpán Tuček.

Název We Run myslím skvěle vystihuje stav, ve kterém se nachází většina lidí v produktivním věku. Neustále v pohybu, nebo "v běhu" za neznámým cílem. Kdo padne, se těžko zvedá a málokdy se mu dostane pomoci od jiných. Text popisuje boj s touhou "vzdát to", který ale nesmíme prohrát,“ popisuje zpěvák a autor textu Sebastian Jacques.

Trautenberk v nové „halekačce“ Vzpoura kanců

Po roce se nového singlu dočkali i fanoušci formace Trautenberk. Vzpoura kanců s sebou nese mnohoznačné sdělení. A další vrstvu jí přidává videoklip. „Vrozený odpor k autoritám a nespravedlnostem vžitých ve společnosti a braných jako norma a nutkavá potřeba vysvětlit, co se vlastně událo Františkovi v písni Jára umí šít, která se objevila na poslední desce, byly ingredience k textu písně. Chtěl jsem tak nějak odlehčeně naznačit, že každý má možnost říct ne, když se mu něco nelíbí a stát si za tím,“ uvedl Luboš Valeček.

Ben Cristovao brutálně zestárl

Ben Cristovao vydal v pátek 26. června svoje nové album JENTAK. Je na něm celkem sedm songů, které dal dohromady s producentem Filipem Vlčkem. V klipu ke skladbě Sbohem nás zavede do svých vzpomínek a ocenit zaslouží povedený make up, o který se postarala Eliška Matějková. Režie se ujal Jan Strach. 

Ed Sheeran se vrací na scénu jako upír, nová deska je na spadnutí

Novou skladbu představil Ed Sheeran během vystoupení v rámci fotbalového Eura. Song Bad Habits je prvnmím sólovým singlem zpěváka po dlouhých čtyřech letech. V klipu si zpěvák zahrál vampíra, který si užívá svět a všechny možnosti, které nabízí.

Producent Diplo se spojil netradičně s Jungle

Americký producent a DJ Diplo se baví přechody mezi jednotlivými žánry. Tentokrát jde o taneční pecku ve spolupráci s DJem Damianem Lazarusem a taky kapelou Jungle. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: promo interpretů
Témata: Kryštof, Nebe, Katarína Knechtová, Olympic, Vesna, Status Praesents, I Love You Honey Bunny, Trautenberk, Diplo, Ed Sheeran, Ben Cristovao

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít