TOP 8 videoklipů týdne: Mikolas Josef oslavuje pocit svobody, Ed Sheeran bojuje s démony a zakázanÝovoce zve na horké maliny

Vydáno 28.03.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Mikolas Josef je zpět. Po dvouleté pauze vydává muzikant novinku Boys Don't Cry, která, ačkoliv to název napovídá, rozhodně není o tom, že kluci nepláčou. Z českých interpretů natočili videoklipy také I Love You Honey Bunny, zakázanÝovoce a Realita, která zpívá o našich temných stránkách. Ed Sheeran v písni Eyes Closed bojuje s vnitřními démony a Pete Wentz z Fall Out Boy se na chvíli stal dvakrát rychlejším než The Flash. Videoklipy vydali také Anita Soul a My Own Star.

TOP 8 videoklipů týdne: Mikolas Josef oslavuje pocit svobody, Ed Sheeran bojuje s démony a zakázanÝovoce zve na horké maliny TOP 8 videoklipů týdne: Mikolas Josef oslavuje pocit svobody, Ed Sheeran bojuje s démony a zakázanÝovoce zve na horké maliny


Mikolas Josef
se vrací s hitovým singlem Boys Don't Cry

Po dvouleté pauze se Mikolas Josef vrací zpět na scénu. A to se singlem Boys Don't Cry, který má potenciál stát hitem možná nejen v České republice. „Je o nalezení síly skrze přijetí své zranitelnosti. Oslavuje pocit svobody, který člověk zažije, když je konečně sám sebou a přestane se bát odsouzení,“ vypráví muzikant.

Mikolas Josef zahrál v pražské Roxy a fanoušci šíleli nadšením

K energické novince Mikolas Josef natočil videoklip, pro nějž si sám vymyslel choreografii. Má být poctou jeho idolům z dětství, mezi které se řadí James Brown, Michael Jackson nebo Elvis Presley. Natáčení přitom nebylo vůbec jednoduché, především pak taneční scény v dešti. Vznikaly v noci, kdy teplota klesla pod nulu.

I Love You Honey Bunny vzdávají hold Ještědu i architektuře 60. let

I Love You Honey Bunny navazují novým singlem Last Chance na předchozí novinku Lose Control a kulisu hotelu Thermal v Karlových Varech. Jak sestava vysvětluje, píseň je „sondou do bojů, které jsou přirozenou součástí vztahů. Občas si zasloužíme dostat poslední šanci. Otázkou zůstává, jak s ní naložíme.“

To nejčistší štěstí. I Love You Honey Bunny vyprodali Radost

Píseň doprovází videoklip, který potěší zejména milovníky retro filmů. Využívá klasických klišé a hraje si s nimi. Dominantou snímku je takzvaný crash room, který mu dodává pohyb. Natáčel se na Ještědu a o režii se postarali sami I Love You Honey Bunny.

Ed Sheeran bojuje s vnitřními démony

Ed Sheeran připravuje nové album a zanedlouho mu vyjde také dokument, ve kterém bude vyprávět o smrti svých dvou blízkých přátel a o boji s vnitřními démony. Na tato témata odkazuje také píseň Eyes Closed, kterou zpěvák vydal jako první oficiální singl z desky. Sheeran uvedl, že se při jeho tvorbě inspiroval filmem Harvey, ve kterém má hlavní hrdinka králíka, kterého nikdo jiný nevidí. V klipu tohoto králíka ztvárňuje neustále se zvětšující modrá příšera. Představovat má právě zpěvákova démona, který ho sleduje na každém rohu. Podaří se ho Edovi porazit?

Ruml pozval v klipu zakázanÝhoovoce Kolečkářovou na Horký maliny

Nový videoklip vydalo také zakázanÝovoce, jež je momentálně na svém turné Crazy World. Vizuál k písni Horký maliny vznikal v Cukrárně Myšák, v hlavních rolích se v něm vedle sestavy objevili Matouš Ruml a Alžběta Kolečkářová, kteří si zahráli zamilovaný pár.

 

„Všichni máme své temné stránky,“ říká Realita

Z českých muzikantů se hlásí také Realita, která natočila videoklip k písni Realita. O jeho vznik se zasadil režisér Michael Nováček, v hlavních rolích se pak představili zpěvák Marthy Duffek a herečka Karolína Růžičková. „Písnička je o tom, že všichni máme své temné stránky, a že je někdy lepší je přijmout, než si hrát na to že jsme dokonalí, a to hlavně ve vztahu,“ říká sestava.

Pete Wentz je dvakrát rychlejší než The Flash

Fall Out Boy se momentálně stoprocentně věnují přípravě nového studiového alba, které by mělo vyjít letos v létě. Jeho součástí bude i skladba Hold Me Like a Grudge, která se dočkala své vizuální podoby. Video zdánlivě navazuje na klip This Ain't A Scene, It's An Arms Race, ve kterém si Pete Wentz zlomil nohu. V novince vystupuje jako bionický muž, který je dvakrát rychlejší než The Flash. Sám zpěvák video označil za nejambicióznější, které kapela kdy vydala.

Anita Soul přivolává léto

Slovenská R'n'B diva Anita Soul má zimy už dost, a tak se rozhodla přivolat léto novým svěžím singlem Summerjam. "Přemýšleli jsme, o čem uděláme text a jednoznačně jsme se shodli, že potřebujeme slunce, teplo, hudbu a emoce. Už na první poslech je slyšet, že je to letní párty a jamovačka, ve skutečnosti jsme tak ale nazvali emoci, která se vynořuje jako vzpomínka na letní večer."

Videoklip měl na starosti Peso1m. "Natáčeli jsme v ateliéru, kde jsme nasimulovali tři různé prostory. Chtěla jsem to mít přesně v takovéto náladě, vlastně jsme si na míru vytvořili vesmírné světy. V klipu tentokrát účinkují i kluci, se kterými hrávám. Objeví se na záběrech ve vesmíru na malých létajících ostrovech," říká Anita.

My Own Star na honu za čarodějnicemi

Olomoučtí My Own Star vydali svůj debutový videoklip k písni Witch Hunt. Kapela jí poukazuje na nespravedlnost ve společnosti a uměleckou sklíčenost, kterou cítí honěná čarodějnice. Celý videoklip nese temnou obrazovost. Hudební ztvárnění podtrhuje čarodějnickou atmosféru a aranžmá je poskládáno tak, aby posluchač cítil klid před bouří a následný hněv čarodějnice.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Adam Vašata (I Love You Honey Bunny)
Témata: Mikolas Josef, I Love You Honey Bunny, Ed Sheeran, zakázanÝovoce, Realita, Fall Out Boy, My Own Star

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít