TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout dali prostor AI, Skyline se radují z návratu frontmana ze Survivoru a Imagine Dragons opustil bubeník

Vydáno 09.04.2024 | autor: Kateřina Nováková

Wohnout jsou dalším českým interpretem, kdo pro tvorbu videoklipu použil umělou inteligenci. Skyline se vrátil frontman z reality show Survivor, a tak vydávají singl Let’s Get Floatin’. Aiko se sice připravuje na Eurovizi, stíhá ale pracovat i na nové hudbě. Ve White Flag se ohlíží za vztahem. Z Imagine Dragons se zřejmě stal tříčlenný band, zdá se, že kapelu opustil bubeník Daniel Platzman. A s novými klipy se hlásí i Honza Křížek, Kandráčovci a Naty Hrychová.

TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout dali prostor AI, Skyline se radují z návratu frontmana ze Survivoru a Imagine Dragons opustil bubeník TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout dali prostor AI, Skyline se radují z návratu frontmana ze Survivoru a Imagine Dragons opustil bubeník

Wohnout natočili hororový klip

Pro vznik nového videoklipu si Wohnout vybrali singl Nevěsta. „Když jsem se zamýšlel nad námětem klipu, měl jsem vizi, že městem jde obrovská tlustá ženská a blíží se k oknu jednoho z paneláků. Jak ale tohle natočit… V ten moment mě napadlo zkusit to s AI,“ vysvětluje Honza Homola.

Wohnout HUH!lali v Braníku, bavili skalní fans i děti

Vytváření klipu trvalo zhruba dvě měsíce. „Klip k písni Nevěsta bude mít pravděpodobně rozporuplné reakce, což se mi líbí víc, než kdyby byl jen chválen nebo úplně zatracen. Mnozí budou mít možná faktický problém s tím, že ke ztvárnění vizuálu byla využita právě AI, pro mnohé hrozba budoucnosti… nebo prostě moderní trapárna. Jestli je umělá inteligence šťastným nebo nešťastným momentem lidstva nevím, každopádně tu je a my jsme měli možnost si ji díky tomuto klipu osobně osahat,“ dodává muzikant.

Frontman Skyline MC Jacob se vrátil ze Survivora

Skyline vydávají v pořadí už třetí singl z jejich připravovaného devátého alba. To má kapele vyjít ještě letos. Singl Let’s Get Floatin’ je veselá taneční věc, která je ideální na bezstarostné dny. Jde o love song, jenž je šmrncnutý country. Což je žánr ve spojení se Skyline docela na pováženou, skladba ale funguje. A country je dnes in, o tom není pochyb. MC Jacob pomalu sbírá síly, které ztratil během svého působení v reality show Survivor a už v sobotu 13. dubna čeká kapelu první letošní koncert, který se uskuteční ve Vroutku u Podbořan. 

Skyline zakončili v Praze své podzimní turné, Roxy si zcela podmanili

Kandráčovci s nadsázkou oslavují hrdinství "východniarov"

Vtipný song Vtedy na východe, který vypráví o strastech i radostech slovenských “východňiárov”, jež každý týden cestují za prací na západ, aby se na víkend zase vraceli domů. Ve skladbě si hned všimnete slavné melodie jednoho z legendárních westernových filmů. Pro natáčení klipu si kapela vybrala železniční zastávku v Prešově, pro taneční křepčení k sobě přizvala tanečníky z FS Šarišan a FS Rozmarija. 

Stalo se z Imagine Dragons trio?

Song Eyes Closed otvírá novou éru téhle party z Las Vegas. Promofotka doprovázející tenhle singl dává tušit, že z kapely se stalo (z původně čtyřčlenného) tříčlenné uskupení. Odešel z ní patrně bubeník Daniel Platzman. Samotný song je mixem rapu, rocku i elektroniky. Mohutně působí i klip samotný, plný zvláštních efektů a vypjatých situací.

Na Imagine Dragons dorazily do Letňan desítky tisíc fanoušků, předskakovali jim Karin Ann a Mother Mother

Naty Hrychová přináší Jinej svět

Naty Hrychová přináší svým fanouškům prostřednictvím svého nového singlu Jinej svět další dávku své autenticity. K novince vydává také odvážný videoklip, který zachycuje atmosféru zpěvaččina života a přibližuje posluchačům svět, kterým se Naty inspiruje. O hudební produkci se postaral vyhledávaný producent Lukáš Chromek.

Aiko zvedá bílou vlajku a vzdává se

Aiko už na své poslední desce ukázala, že směřuje k rockovějšímu zvuku a chce využívat těžších kytarových riffů. Singl White Flag tuto myšlenku pouze potvrzuje. Zpěvačka se v něm ohlíží za vztahem a nepoučitelností. „Na začátku přirovnávám rozchod k vystřelení z pistole, protože někdo to přeci jen udělat musí. Ke konci už ale zvedám bílou vlajku a vzdávám se,“ vysvětluje zpěvačka.

Videoklip je čistě obrazový a dokresluje charakter písně. „Chtěli jsme zdůraznit emotivnost písně a využít prvky ohně – hoření, které symbolizuje úplný konec, tedy smrt situace a vztahu,“ přibližuje režisér Michal Nováček.

Honza Křížek láká na nové album

Novým videoklipem se může pochlubit i Honza Křížek, který vydává album III. Natočil ho k songu Světlem do tmy. „Hlavním nápadem na klip byla obrazová hra světla a tmy a taky jsem chtěl, aby se v něm objevila moje kapela. Přestože jsem, tak jako vždy, nahrával všechny nástroje na desku sám, považuju kapelu za svojí nezbytnou součást,“ uvedl zpěvák v rozhovoru pro iREPORT. Režie videa se ujal Michal Jiráň.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Eric Ray Davidson (Imagine Dragons) Lukáš Wagneter (Skyline), Patrik Jursa (Naty Hrychová)
Témata: Wohnout, Honza Křížek, Naty Hrychová, Imagine Dragons, Aiko, Skyline, Kandráčovci

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít